DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Zmarł bp Robert Morlino. Przestrzegał przed fałszywym miłosierdziem i walczył z homolobby

Zmarł bp Robert Morlino. Przestrzegał przed fałszywym miłosierdziem i walczył z homolobby
bp Robert Morlino fot. YouTube / Madison Diocese

W wieku 71 lat odszedł do Pana biskup Robert Morlino z Madison w stanie Winsonsin (USA). W pracy duszpasterskiej ceniony był za skuteczną działalność na rzecz nowych powołań. Madison w przeszłości mówił, że Kościół katolicki musi wyplenić sodomię z Kościoła i nazywać homoseksualne akty po imieniu – jako grzechy.

 

Biskup Morlino zmagał się z problemami z sercem. W następstwie zawału jakiego doznał podczas rutynowych badań, trafił do szpitala, gdzie zmarł w sobotę, 24 listopada 2018 r. „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech spoczywa w pokoju” – napisano na faceebookowej stronie diecezji Madison.

 

Władze diecezji wspominając osobę biskupa wskazały, że w jego pracy duszpasterskiej troszczył się szczególnie o trzy kwestie. Jego praca owocowała wieloma trwałymi powołaniami, za jego czasów zdecydowanie wzrósł szacunek do Kościoła, a także nieustannie nawoływał do kontynuowania życia osób duchownych zgodnie ze swoim powołaniem, w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie.

 

W odpowiedzi na kryzysy obyczajowe z duchownymi w rolach głównych (m.in. w Chile, USA i Australii), o których było głośno w wielu mediach, biskup Morlino wystosował specjalny list. Nawoływał w nim do rozpoczęcia walki z sodomią w Kościele, uczulał na obecność w jego strukturach homolobby, oraz wzywał do moralnego życia osób duchownych. Przestrzegał także przed tragicznymi skutkami interpretowania Bożego Miłosierdzia w fałszywy sposób.

 

BISKUP MORLINO: MUSIMY ZAPRZESTAĆ AKCEPTACJI HOMOSEKSUALNYCH EKSCESÓW

 

Biskup Morlino wskazywał, że w Kościele nie może być przyzwolenia na usprawiedliwianie grzechu. „Nie może być miejsca, nie ma schronienia dla grzechu – ani w naszym własnym życiu, ani w życiu naszych wspólnot. Aby być schronieniem dla grzeszników (którym powinniśmy być), Kościół musi być miejscem, gdzie grzesznicy mogą się pojednać” – mówił.

 

Źródło: własne PCh24.pl / ncregister.com / eu.jsonline.com
PR


DATA: 2018-11-26 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pamiętajmy dziś o modlitwie za śp. Księdza Biskupa Roberta Morlino
ponad 1 rok temu / SK
 
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać PANIE, a światłość wiekuista niech Mu świeci wiecznie. Amen. Odchodzą do DOMU OJCA czcigodny kapłani oddani BOGU i prawdzie. A którego BÓG jeszcze nie powoła do wieczności, to hierarchowie Go sami zniszczą. Mamy tego coraz więcej przykładów. JEZU RATUJ TWÓJ KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY I TWOJĄ OWCZARNIE !!!
ponad 1 rok temu / Dareczek
 
Moj Boze jeszcze kilka miesiecy temu mowil w amerykanskiej telewizji i byl w znakomitej formie. Czy to mozliwe ze mogl zostac zamordowany?!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Fałszywe miłosierdzie to kpienie z Ducha Św. Brawa dla takiego odważnego kapłana, herosa Wiary.
ponad 1 rok temu / zzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.