DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów

Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów
Fot. You Tube / Ambrose Academy

Biskup Robert Morlino z Madison w stanie Wisconsin ostrzegł, że subkultura homoseksualna panosząca się w Kościele czyni wielkie spustoszenie. W odpowiedzi na kryzysy obyczajowe z duchownymi w rolach głównych (m.in. w Chile, USA i Australii), o których jest głośno w wielu mediach na świecie, biskup Madison powiedział, że Kościół katolicki musi wyplenić sodomię z Kościoła i nazywać homoseksualne akty po imieniu – jako grzechy. Ostrzegł przed błędnym rozumieniem miłosierdzia i zaapelował o zgłaszanie wszelkich nadużyć seksualnych ze strony osób konsekrowanych.

 

Hierarcha wezwał katolików, aby przyłączyli się do aktów zadośćuczynienia za grzechy niemoralności wśród diakonów katolickich, kapłanów i biskupów.

 

„Zbyt długo pomniejszaliśmy rzeczywistość grzechu (…) i usprawiedliwiamy grzech w imię błędnego rozumienia pojęcia miłosierdzia. W naszych staraniach o otwartość na świat byliśmy zbyt chętni do porzucenia Drogi, Prawdy i Życia. By uniknąć obrażania Boga, powierzmy siebie oraz innych miłosierdziu i zadośćuczyńmy ludziom” – napisał biskup Robert Morlino w liście pasterskim ogłoszonym 18 sierpnia.

 

„Nie może być miejsca, nie ma schronienia dla grzechu – ani w naszym własnym życiu, ani w życiu naszych wspólnot. Aby być schronieniem dla grzeszników (którym powinniśmy być), Kościół musi być miejscem, gdzie grzesznicy mogą się pojednać” – dodał.

 

Biskup Morlino przyznał, że był oburzony czytając raport wydany 14 sierpnia przez wielką ławę przysięgłych z Pensylwanii. Poruszyły go też zarzuty przeciwko byłemu kardynałowi Theodore'owi McCarrickowi – który został oskarżony o seryjne wykorzystywanie seksualne dwóch nastoletnich chłopców – a także historie napaści seksualnych i przymuszania księży oraz ​​seminarzystów do czynów seksualnych na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

 

„Moje własne oburzenie, powstałe w następstwie lektury raportu, wzmogło się jeszcze bardziej, gdy zdałem sobie sprawę, że wiele osób doświadczało nadużyć przez lata. Dla nich to nie jest historia, to rzeczywistość. Zwracam się do nich i powtarzam, przepraszam za to, co wycierpieliście i co dalej cierpicie w swoim umyśle i sercu” – napisał.

 

Biskup był szczególnie szczery w swojej ocenie przyczyny tych problemów: „W konkretnych sytuacjach, o których mowa, mówimy o dewiacyjnych zachowaniach seksualnych kleryków – prawie wyłącznie homoseksualnych. Mówimy także o propozycjach i nadużyciach wpływowych księży, biskupów i kardynałów wobec seminarzystów oraz młodych kapłanów. Mówimy o aktach i działaniach, będących nie tylko pogwałceniem świętych obietnic złożonych przez niektórych – krótko mówiąc, świętokradztwami – ale także naruszających powszechne, naturalne prawo moralne. Nazywanie tego w jakikolwiek inny sposób byłoby podstępne i oznaczałoby dalsze ignorowanie problemu”– czytamy.

 

„Podjęto wiele starań, aby oddzielić akty należące do kategorii akceptowanych obecnie kulturowo czynów homoseksualnych od potępianych przez społeczeństwo aktów pedofilii. Do niedawna problemy Kościoła były przedstawiane wyłącznie jako problem pedofilii – pomimo oczywistych dowodów przeciwnych” – zaznaczył amerykański hierarcha.

 

„Nadszedł czas, aby szczerze przyznać, iż problemy te są czymś więcej. Aby nie wpaść w pułapkę analizowania problemów według tego, co społeczeństwo może uznawać za dopuszczalne lub niedopuszczalne, trzeba podkreślić, iż Kościół nigdy nie uznał ŻADNEGO z tych aktów za akceptowalne: ani wykorzystywania dzieci, ani wykorzystywania własnej seksualności poza związkiem małżeńskim, ani grzechu sodomii, ani wchodzenia kleryków w intymne relacje seksualne, ani nadużywania i przymuszania przez tych, którzy mają władzę” – podkreślił.

 

Hierarcha wskazał, iż metropolita waszyngtoński abp McCarrick był winny nadużywania władzy „w imię homoseksualnej gratyfikacji”.

 

„Nadszedł czas, aby przyznać, że wśród hierarchii Kościoła katolickiego istnieje homoseksualna subkultura, która dokonuje wielkich zniszczeń w winnicy Pana. Nauczanie Kościoła jasno pokazuje, że skłonność homoseksualna sama w sobie nie jest grzeszna, ale jest wewnętrznie nieuporządkowana i sprawia, że ​​każdy człowiek, który jest nią trwale dotknięty, nie nadaje się do roli kapłana” – dodał.

 

Biskup Morlino napisał do seminarzystów swojej diecezji domagając się, by natychmiast powiadomili go o molestowaniu seksualnym, przymusie lub niemoralności seksualnej, których mogli doświadczać lub których byli świadkami w swoich seminariach.

 

„Zajmę się tym szybko i energicznie. Nie będę tego tolerował w mojej diecezji ani w żadnym innym miejscu, do którego kieruję ludzi w celu formacji” – napisał, dodając, że spodziewa się, iż seminaria bezpośrednio odniosą się do kwestii niemoralności seksualnej.

 

Jednocześnie hierarcha przypomniał księżom, że każdy powinien „przeżyć swoje kapłaństwo jako święty kapłan, ciężko pracujący, czysty i szczęśliwy – do czego wzywał sam Chrystus”.

 

„(…) żyjcie czystym życiem w celibacie, całkowicie poświęcając się Chrystusowi, Kościołowi i ludziom, do służenia którym zostaliście powołani. Bóg da Wam łaski, aby to osiągnąć” – zapewnił.

Hierarcha zaapelował do wiernych katolików, prosząc ich o ujawnienie wszelkich przypadków nadużyć seksualnych ze strony kleru lub niemoralności, o których mogliby wiedzieć. Biskup obiecał pociągnąć księży i ​​seminarzystów do odpowiedzialności za nieprzestrzeganie norm postępowania i wezwać do reformy w Kościele.

 

Współpraca świeckich katolików jest potrzebna, by „chronić dzieci i młodzież przed seksualnymi drapieżcami w Kościele, ale także naszych seminarzystów, studentów uniwersyteckich i wszystkich wiernych”.

 

„Obiecuję postawić każdą ofiarę i jej cierpienia ponad osobistą i zawodową reputacją księdza lub jakiegokolwiek pracownika Kościoła, winnego nadużycia” – zapewnił biskup.

 

„Bardziej niż cokolwiek innego, my jako Kościół musimy zaprzestać akceptacji grzechu i zła. Musimy wyrzucić grzech z własnego życia i zmierzać w kierunku świętości. Musimy odmówić milczenia w obliczu grzechu i zła w naszych rodzinach i społecznościach. I musimy wymagać od naszych pasterzy – włącznie ze mną – żeby oni sami starali się w swoim codziennym życiu o świętość. Musimy to czynić zawsze z pełnym miłości szacunkiem dla jednostek, ale z jasnym zrozumieniem, że prawdziwa miłość nigdy nie może istnieć bez prawdy” – stwierdził kapłan.

 

„Proszę Was wszystkich, abyście przyłączyli się do mnie i całego duchowieństwa diecezji Madison w dokonywaniu publicznych i prywatnych aktów zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy seksualnej deprawacji popełniane przez członków kleru i episkopatu” – apelował. Zadeklarował, że w tym celu ofiaruje Msze Święte i post, zwłaszcza 19, 21 i 22 września. Kościół będzie wówczas przepraszał i zadośćczynił za grzechy i zniewagi popełnione przez członków kleru oraz biskupów.

 

„Niektóre grzechy, jak niektóre demony, mogą być wypędzone jedynie przez modlitwę i post” –  przypomniał słowa Pana Jezusa.

 

 

Źródło: CNA

AS

 

Kardynał Burke o "kulturze homoseksualnej w Kościele"

 

Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo

 

 


DATA: 2018-08-21 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A dlaczego papież tak ostro nie postawi sprawy homoseksualistów w kościele i bardzo stara się oddzielać pedofilię od homoseksualizmu? Na te skłonności jeżeli są realizowane nie ma miejsca w Kościele Bożym . Dlaczego papież nie zdymisjonuje całej tej lawendowej mafii, o której z pewnością ma wiedzę. To dla mnie bardzo dziwne. Wszyscy o tym wiedzą i nikt nic nie robi. Mam na myśli homoseksualistów czynnych wśród hierarchów i księży , no bo w sprawie pedofilii to jakieś działania są podejmowane niewystarczające ale są. A może my wierni z całego świata napisalibyśmy list do papieża, żeby zrobił z tym porządek, żeby skończył z tolerowaniem tej deprawacji wśród duchownych bo jest to wielkim zgorszeniem dla wiernych. Czy papież się ich boi? Czy ich popiera? Jeżeli oni nie mogą bez tego żyć, niech odejdą do stanu świeckiego. Papież powinien tu być stanowczy i skończyć z tolerowaniem grzesznego życia wśród ludzi Kościoła Świętego.
4 miesiące temu / Tina
 
szkoda, że tylko pojedyńczy biskupi wypowiadają się tak jasno , klarownie i jednoznacznie. och szkoda, tyczy to również naszego Episkopatu
ponad 1 rok temu / alex
 
"Seminarzysta" (seminarian) powinno być tłumaczone jako kleryk.
ponad 2 lata temu / Pmp
 
@iskierka, w Stanach dewiacje seksualne są często uznawane przez społeczności za normę. Biskup mówił więc, żeby Kościół w tym kraju przestał chodzić w tych tematach na kompromisy.
ponad 2 lata temu / sp
 
Przebudzenie??? > Kościół katolicki musi wyplenić sodomię z Kościoła < Kto ukrywa się pod postacią >nierządnicy< z Apokalipsy ?? O tym nam w humanistycznych homiliach nie mówią. Aż strach się domyślać. Nie rozumiem dlaczego Biskup używa słowa >my Kościół < musimy zaprzestać akceptacji grzechu i zła. < Przecież wierni K.K. uważaja to za oczywiste. Dziasiaj rzecznik KEP głosił nową naukę o karze śmierci. Poległ na argumenty w Starciu C.z red. Terlikowskim. Ciekawe czy KEP ma wiedzę o SODOMII w Kościele i czy odpowie na apel o zaprzestanie akceptacji grzechu i zła.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
No w końcu przebłysk i głos normalności. Jak to się dobrze czyta jak nie trzeba wyrywać sobie włosów na głowie.
ponad 2 lata temu / Mike
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.