DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Zielke: „Wyborcza” i inne media zwlekały w sprawie pedofilii Sadowskiego

Zielke: „Wyborcza” i inne media zwlekały w sprawie pedofilii Sadowskiego
fot. Piotr Waniorek / FORUM

Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke, który dwa tygodnie temu ujawnił pedofilską działalność Krzysztofa Sadowskiego oznajmił, że liberalne media posiadały informacje na ten temat już dużo wcześniej: „Wyborcza” rok temu, „OKO. Press” w maju, a „Fakt” w czerwcu. Zielke zarzuca dziennikarzom opieszałość, a ci tłumaczą się czasem potrzebnym do rzetelnego zbadania sprawy.

 

Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy publikujący do 2009 r. m.in. w „Pulsie Biznesu”, ujawnił informacje dotyczące pedofilskiej działalności Krzysztofa Sadowskiego, muzyka jazzowego, organizatora Jazz Jamboree oraz twórcy programów „Tęczowy Music Box” (TVP) i „Co jest grane” (Polsat). Sadowski miał w latach 90’ wykorzystywać seksualnie nieletnie dziewczynki, dwie z nich złożyły zawiadomienia do prokuratury.

 

- „Gazeta Wyborcza”, zamiast opublikować newsowy materiał o kryciu pedofilii w show-biznesie, zaprezentować już dokonane ustalenia (jest ponad 20 ofiar), zadać pytania wszystkim stronom, postanowiła skupić się na urywku sprawy, ujawnić tajemnice śledztwa i intymne opisy seksu z dziećmi (po co? Żeby szokować, nakręcić sprzedaż?) skupiając się wyłącznie na 2 ofiarach, które złożyły zawiadomienie do prokuratury - pytał Mariusz Zielke.

 

Na swoim profilu facebookowym, dziennikarz zarzuca także portalowi „OKO.press”, że znał sprawę co najmniej od maja, a „Fakt” próbował namówić do publikacji w czerwcu. Dodatkowo, za śmieszne uznaje tłumaczenie telewizji publicznej i Polsat, że nic nie wiedziały o upodobaniach artysty. Jego zdaniem, specjalnie kryto przestępczą działalność przedstawiciela świata show-biznesu.

 

„Gdyby nie nieszablonowe działania, ten temat może nigdy nie ujrzałby światła dziennego (…) Mierzymy się naprawdę z dużą sprawą. To nie jest kwestia 2 ofiar kontra biedny muzyk” – podkreśla.

 

Do zarzutów dziennikarza odnieśli się przedstawiciele oskarżanych mediów. „Owszem, dostałam od niego informacje, ale przecież aby napisać poważny reportaż trzeba wszystko sprawdzić dokładnie, dotrzeć do wszystkich stron. Bohaterki reportażu długo nie były gotowe na rozmowę z dziennikarzem, należało to uszanować. Nie wolno wypisywać niepotwierdzonych informacji, tak właśnie działają rzetelne media” – pisze Iza Michalewicz z „Dużego Formatu”.

 

„My nie stosujemy embarga na pisanie o artystach - pedofilach, jak zarzuca nam Mariusz Zielke. Pisaliśmy o nich nie raz. Ale naturalnym jest, że ważniejsze jest opisywanie przypadków pedofilii w Kościele, gdzie dochodziło do systemowej ochrony sprawców” – podkreślił z kolei prezes „OKO.press”, Piotr Pacewicz.

 

Źródło: Facebook.com / wirtualnemedia.pl

PR


DATA: 2019-08-20 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Relatywizmem kolejny raz potwierdzasz swą zatwardziałą hipokryzję.
5 miesięcy temu / @hipokrytka
 
co to jest rok zaległości ,KK ma zaszłości w tej sprawie na dziesiątki lat
5 miesięcy temu / rety
 
Oto przykład, a potem na pewno dołączą to tego inne. Środowisko artystów również SYSTEMOWO jak to się zarzuca Kościołowi KRYJE PEDOFILÓW. Takich środowisk jest więcej i proporcje są KOLOSALNIE większe niż w przypadku kleru.
5 miesięcy temu / jac
 
Wychowaniem dzieci zajmują się rodzice i Nikt nie ma prawa wtrącać się do tego!!!
5 miesięcy temu / Ania
 
Nie wiem skąd takie "zauroczenie" tym wstydliwym - w końcu - tematem ? Niechaj pedofilami zajmują się prokuratury i sądy a nie opinia publiczna, podpuszczana przez "śledczych" reporterów. Jak oni - ci reporterzy - lubią się babrać w szambie, to niechaj zmienią swoje kwalifikacje zawodowe. Przed prawomocnym skazaniem, nie powinno się upubliczniać danych osobowych domniemanego sprawcy. Czy nie trudno zrozumieć, że ta forma zwalczania przestępczej patologi którą jest pedofilia, nie powinna przypominać linczu rodem z Dzikiego Zachodu ? A skąd ja mam pewność i wiedzieć, czy ów "oskarżyciel publiczny" nie kieruje się chęcią prywatnej zemsty na niewinnej osobie ?
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Mnie nikt nie wyrzucił z Kościoła za zadanie pytania o pedofilię. Co innego z aktorami w środowisku artystów, którzy za takie pytanie tracą pracę!
5 miesięcy temu / sp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.