DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Zdecydowana reakcja Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT

Zdecydowana reakcja Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich w sprawie narzucania ideologii LGBT
fot. Gosc Niedzielny / FORUM

W oświadczeniu „w sprawie narzucania ideologii LGBT” Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich stwierdza, że „nie mniej niepokoi zachowanie wielu nauczycieli wobec dzieci i młodzieży, nacechowane propagandą zachowań LGBT”. Rada przypomina, że szkoła jest instytucją na usługach rodziny i nie może ograniczać wolności człowieka. W oświadczeniu odniesiono się również do sprawy zwolnionego pracownika firmy IKEA, który cytował Pismo Święte.

 

Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich wystosowała oświadczenie w sprawie narzucania ideologii LGBT. Dokument podpisany przez bp. Ignacego Deca nawiązuje m.in. do sprawy pracownika firmy IKEA, który został wyrzucony z pracy za cytowanie Pisma Świętego. Rada Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że atak na pracownika, który nie zgadzał się na indoktrynację LGBT jest niedopuszczalny.

 

„W tym kontekście trzeba uznać za niedopuszczalny z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku atak przypuszczony na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT. Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw” – czytamy w stanowisku Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich.

 

Bp Ignacy Dec podkreśla w oświadczeniu, że Konstytucja Rzeczypospolitej gwarantuje każdemu wolność wyznania i chroni przed ingerencją w przekonania osobiste wbrew woli zainteresowanego. Dodaje również, że „nieuczciwym intelektualnie jest reagować w Polsce na cytaty z Pisma Świętego, jakby kultura europejska nie wyrastała z logiki chrześcijaństwa”. „Nie można nazwać tego inaczej jak tworzeniem wirtualnej rzeczywistości i narzucaniem przekonań przy wykorzystaniu pozycji silniejszego” – napisano w stanowisku.

 

Hierarcha zwraca również uwagę na obecność propagandy zachowań LGBT wśród nauczycieli. „Nie mniej niepokoi zachowanie wielu nauczycieli wobec dzieci i młodzieży, nacechowane propagandą zachowań LGBT. Rodzice i młodzież uskarżają się na narzucanie jako lektur obowiązkowych, tekstów wulgarnych w formie i treści. Organizuje się w szkole wyjścia do teatru na sztuki wyjątkowo obsceniczne, które niszczą wrażliwość erotyczną młodych. Na lekcjach, pod pozorem nauki języków obcych młodzież zmuszana jest oglądać i dyskutować o filmach odzierających z intymności. Do takich obojętnych ideologicznie tematów, jak chociażby rozmowa o problemie bezpłodności w małżeństwie, dołącza się np. dyskusję o prawie do adopcji przez pary jednopłciowe i piętnuje przy tym uczniów przeciwnych takiej możliwości” – tłumaczy bp Dec.

 

„Z relacji uczniów wynika też, że liczni nauczyciele nie licząc się psychicznymi i moralnymi konsekwencjami swoich zachowań, z godną napiętnowania beztroską zadają podczas lekcji gwałt poczuciu przyzwoitości i intymności swych niepełnoletnich uczniów. W tym kontekście prosimy wszystkich rodziców: nie pozostawiajcie waszych dzieci samym sobie. Wasze dzieci nie są niczyją własnością – są wasze. Wszelkie instytucje życia społecznego – w tym szkoła – to instytucje, które tylko i wyłącznie są na usługach rodziny” – czytamy.

 

„Prosimy o poszanowanie godności i wolności osobistej każdego człowieka. Prosimy, aby każdy zamyślił się chociaż przez chwilę nad zgodnością swojego działania z Ewangelią oraz nad tym, co może zrobić dla Polski. Kto antagonizuje i rozpala emocje, ten nie służy Bożej sprawie. Prosimy o działania wyważone, zrodzone w sercach pełnych pokoju i miłości. Prosimy o opamiętanie” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez bp. Ignacego Deca.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-07-05 21:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

DO KATOLIKA I WSZYSTKICH NA PEWNO I JA I WSZYSCY ZBYT MALO MODLIMY SIE ZA PASTERZY GDYBYSMY BYLI WYTRWALI TO WIELE ZLA OMINELOBY POLSKE ORAZ KOSCIOL
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Może lepiej Ty rozlicz się ze swoim sumieniem jak często modlisz się za Pasterzy?
ponad 1 rok temu / @Katolik
 
to prawda iskierka z diablem nie prowadzi sie tolerncyjnych dysput to gresznik musi powiedziec precz szatanie ale co tu mowiic skoro u nas w Boleslawcu legnickie w zadnym kosciele niee odmowiono nakazanyh niby przez Episkopat modlitw ekspiacyjnych za profaanacje za nienawisc sodomitow do Pana Boga i pytanie kiedy w tych kosciolach zostanie to dopelnione i co na to Episkopat bo jezeli tm sie lekcewazy Pana Boga to co z nami bedzie?
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Zdecydowana OPÓŹNIONA reakcja KEP ma polegać na ZANIEPOKOJENIU i prośbie o REFLEKSJĘ ? To właśnie SLOGAN powtarzany przez hierarchów przez ostatnie lata : ?Prosimy o poszanowanie godności i wolności osobistej każdego człowieka." zaowocował ODWAGĄ ludzi znajdujących się na "obrzeżach" do manifestowania ekshibicjonizmu i zboczeń seksualnych. Nic dziwnego , że to POSZANOWANIE pcha się do szkół i stało sie ZAGROŻENIEM dla życia społecznego i religijnego. To co się dzieje to ludzie widzą i wiedzą ale nie zdarzyło sie aby WPROST Biskupi zacytowali Słowo Boże określające czym jest GRZECH SODOMITÓW i jakie skutki niesie. Aby GRZESZNIK MÓGŁ SIE OPAMIĘTAĆ należy go POUCZYĆ dlaczego , a nie mieszać mu w głowie, że jest "kochany taki jaki jest" i szanowany.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
dokad bedziecie sie cacac z Rzadzem z Prezydentem to oni sa gospodrzami odpowiedzialnymmi za nasze bezpieczenstwo nasz byt i po to zostali wybrani wlasnie przez Polakow katolikow bo dewianci na nich nie glosowali to chyba wszyscy wiedza a szkolictwo podlega rzadzacym jest panstwowe i tyle w tym temacie
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
No i co z tego, że wydano takie oświadczenie? Czy będzie w najbliższą niedzielę albo i dwie kolejne odczytane ze wszystkich ambon? Czy będzie przesłane do wszystkich agencji prasowych? Nawet tutaj nie zamieściliście pełnej jego treści. W ten sposób Episkopat będzie samozadowolony, że reaguje, a jakże, a 97% społeczeństwa i tak nie będzie o tym wiedzieć.
ponad 1 rok temu / Grzegorz Ch.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.