DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Zdaniem australijskich mediów niemiecki SS-man pełnił wartę w... „polskim obozie śmierci”

Zdaniem australijskich mediów niemiecki SS-man pełnił wartę w... „polskim obozie śmierci”
fot. pam

Antypolska kampania mająca na celu oskarżanie naszej ojczyzny o zbrodnie dokonane przez Niemców w czasie II wojny światowej rozkręca się. Tym razem kłamstwa o „polskich obozach śmierci” powieliła strona internetowa najpopularniejszej gazety w Australii „Sydney Morning Herald”. Do sprawy na Twitterze (!) odniosła się Ambasada RP w Australii.

 

Kłamstwo o „polskim obozie śmierci” pojawiło się w artykule na temat wydalonego z USA do Niemiec 95-letniego Jakiwa Palija, strażnika w niemieckim nazistowskim obozie pracy SS w Trawnikach. Autorzy tekstu stwierdzili, że obóz w Trawnikach był „polskim obozem śmierci”.

 

Skandaliczne kłamstwo skomentowała na Twitterze Ambasada RP w Australii. „Trawniki były niemieckim (nazistowskim) obozem koncentracyjnym w okupowanej Polsce, NIE polskim obozem. Prosimy o odpowiednią korektę artykułu” – napisano.

 

W kolejnym wpisie ambasada RP w Australii podkreśliła z kolei, że „we wczorajszym programie Neil Breen błędnie użył sformułowania polski obóz koncentracyjny”. Chodzi o materiał wyemitowany w programie Nine News, w australijskiej telewizji Nine Network. Polskie służby dyplomatyczne ponownie podkreśliły, że Palij był strażnikiem w niemieckim obozie koncentracyjnym. Do niemal identycznej sytuacji doszło na antenie amerykańskiej telewizji FoxNews. Musiała interweniować polska ambasada.

 

Źródło: niezalezna.pl

TK


DATA: 2018-08-23 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piszmy, że Australijczycy w czasie II wojny światowej byli wielkimi sprzymierzeńcami Niemców. Razem z nimi tworzyli obozy śmierci i brali udział z mordowaniu dziesiątek mln ludzi.
ponad 2 lata temu / Mario
 
Taki prezencik na okoliczność wizyty prezydenta III RP w Australii... Do takich "błędów" rozpowszechnianych na całym świecie już powoli się przyzwyczajamy. Natomiast żarty się kończą, kiedy dowiadujemy się, że ambasada naszego teoretycznego państwa PROSI na TWITTERZE o łaskawe skorygowanie.
ponad 2 lata temu / Ruben
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.