DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Zbigniew Ziobro o agresji środowisk LGBT: to wojna kulturowa o naszą tożsamość, o naszą duszę

Zbigniew Ziobro o agresji środowisk LGBT: to wojna kulturowa o naszą tożsamość, o naszą duszę
Fot: Krystian Maj/FORUM

Może warto najpierw zapytać środowiska LGBT, dlaczego tak agresywnie zaczęły prowokować, obrażać chrześcijan, zwłaszcza katolików, znieważać symbole religijne, napadać ludzi na ulicach – mówi w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

W ocenie Zbigniewa Ziobry w Polsce trwa „wojna kulturowa o naszą tożsamość, o naszą duszę”. Jego zdaniem walka nie będzie łatwa, ale jest do wygrania. – Jednak tylko pod warunkiem, że nie prześpimy tego właśnie czasu i nie będziemy letni, jak kiedyś partie konserwatywne i chrześcijańskie w Europie Zachodniej. Musimy być zdecydowani i gotowi do pracy na wielu obszarach – przekonuje.

 

Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w Polsce nie ma żadnych „stref wolne od LGBT”, tylko są  „strefy wolne od ideologii LGBT”. – To fundamentalna różnica. Polskie władze nie prześladują osób LGBT. Byłbym pierwszym, który by się temu sprzeciwił! Samorządy nie zgadzają się tylko na ofensywne działania tych środowisk, chcących narzucić swoją ideologię. Nie interesuje mnie, jaką ktoś ma orientację seksualną, bo to są prywatne sprawy. Problemem jest natomiast agresywne forsowanie swoich preferencji, domaganie się wprowadzenia małżeństw homoseksualnych czy adopcji dzieci przez partnerów tej samej płci. W Polsce osoby LGBT są bezpieczne i mają zagwarantowane wszelkie swobody obywatelskie. Mogą się zrzeszać, mają swoje organizacje, kluby, prasę, organizują parady, wiece, protesty... – tłumaczy.

 

Ziobro pytany o sprawę aresztowania Michała Sz. i demonstracje w Warszawie w jego obronie, stwierdził, że „nie mieliśmy do czynienia z demokratyczną, przewidzianą przez konstytucję formą demonstrowania własnych poglądów, tylko z przemocą, używaną także przez tego pana, który jest nazywany w kategoriach żeńskich”. – Ideologiczna narracja powoduje, że elity podlegają dyktatowi środowisk opiniotwórczych i boją się mówić o mężczyźnie, który jest zwykłych chuliganem, dopuszcza się działań bandyckich i napada na innego człowieka w centrum miasta, że jest mężczyzną, a nie kobietą – dodaje.

 

W rozmowie poruszono również wątek ataku Michała Sz. na furgonetkę Fundacji Pro Prawo do Życia reklamującej obywatelską inicjatywę „Stop Pedofilii”. – Fundacja, która angażuje się w akcję związaną z przeciwdziałaniem propagandzie LGBT, powołuje się na założenia WHO. Oficjalnie forsują je organizacje gejowskie, a w życie usiłował wprowadzić wiceprezydent Warszawy. Zakładają one, że dzieci należy uczyć seksu od 4. roku życia – podkreśla Ziobro. – Niech każdy odpowie sobie na pytanie, czy gdyby został napadnięty w centrum swojego miasta czy miejscowości, w biały dzień, wywleczony za kierownicy swojego samochodu, następnie pobity, do tego sprawcy podziurawiliby mu opony nożem, to czy uznałby, że nie są niebezpieczni? – dodaje.

 

Na pytanie „Czy konwencja antyprzemocowa powinna zostać wypowiedziana?”, Zbigniew Ziobro odpowiedział: „Tak. Będziemy dążyć do tego, by tak się stało, bo konwencja wprowadza rozwiązania czysto ideologiczne, które uznają wydumaną płeć społeczno-kulturową, a nie biologiczną. Przyczyn przemocy wobec kobiet błędnie upatruje ona w rodzinie, religii, tradycyjnych wartościach, a nie zaś w alkoholizmie, narkotykach czy innych dysfunkcjach rodziny. Nie jest, też prawdą, że wypowiedzenie konwencji oznacza zgodę na przemoc wobec kobiet. To my wprowadziliśmy w Polsce skuteczne rozwiązania przeciwdziałające takiej przemocy: natychmiastowo egzekwowane przez policję nakazy opuszczenia domu przez sprawcę przemocy i zakazy zbliżania się do ofiary, ekspresowe postępowania sądów w tego rodzaju sprawach. To rozwiązania przewyższające standardy innych krajów. Będąc zwolennikiem Unii, jestem zdecydowanym przeciwnikiem jej ewolucji w kierunku tworzenia państwa europejskiego. Jestem przeciwnikiem niszczenia różnorodności kulturowej państw na rzecz wprowadzenia jednego standardu pod szyldem LGBT. To ostatni moment, by sprzeciwić się temu napływowi ideologii i bronić wartości”.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2020-08-18 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mówi świetnie, tylko czy zdoła to wprowadzić w życie? Myślę że Ziobro jest człowiekiem uczciwym, ale czy kaczor pozwoli mu działać?...
3 miesiące temu / Polka
 
@Jac61; ludzie, którzy posługują się zwrotem /osoby lgbt/ przedmiotowo traktują osoby nienormatywne seksualnie. Wmawiają homoseksualistom, że ich preferencje są naturalne i normalne. W niektórych krajach nie wolno takim osobom leczyć się z zaburzeń tożsamości płciowej czy niewłaściwych preferencji seksualnych. Tak się kończą wielkie hasła wolności kulturowej. Wolność, rowność braterstwo albo... smierć.
3 miesiące temu / magis
 
do @magis: ale przecież ideologia nic sama nie jest w stanie nic zrobić... do tego muszą być ludzie! Więc jak można twierd, i, że nie ma "osób lgbt! Bzdura! Są i przestańmy robić pianę. Precz z poprawnością polityczna! Mam to głęboko...
3 miesiące temu / Jac61
 
Gadanie nic nie kosztuje. Zamierzacie tak gadać przez całe 8 lat?
3 miesiące temu / grimm
 
Hej pis, czy nie wiecie, nie wasza władza na świecie :-
3 miesiące temu / Dawid
 
Jeśli ludzie z zaburzeniami z grupy LGBT nie okazują tego otoczeniu, to znaczy, że nie afirmują tego, zaś ci, którzy to robią, już uprawiają ideologię, czyż nie? A więc chcąc być przeciwko tej ideologii, de facto, muszę być przeciwko tym ludziom! Przecież to jest oczywiste!
3 miesiące temu / Jac61
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.