DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Zaskakująca decyzja w Kielcach. Władze postawią ławki w tęczowych barwach LGBT

Zaskakująca decyzja w Kielcach. Władze postawią ławki w tęczowych barwach LGBT
Fot. Twitter

Wkrótce na ulicach Kielc pojawi się 20 miejskich ławek w tęczowych barwach, nawiązujących do ruchu symboliki LGBT. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Pomysł poparło aż 1300 mieszkańców, co przełoży się na stosowne decyzje władz miasta.

 

Portal faktykielce24.pl informuje, że pomysł zbudowania i rozstawienia w mieście 20 ławek w tęczowych barwach LGBT, został pozytywnie oceniony przez 1300 mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego. Propozycja była jedną z wielu przedstawionych w ramach budżetu obywatelskiego. Szacuje się, że realizacja projektu pochłonie około 135 tys. zł. Oprócz ławek w kolorach tęczy powstaną również kosze do segregacji śmieci, stojaki rowerowe, a także miejsca, w których dostępne będą miski dla psów.

 

Inicjatorzy pomysłu budowy „tęczowych ławek” podkreślają, że ich celem było stworzenie miejsc odpoczynku i spotkań towarzyskich mieszkańców miasta. Dodają, że chcieli uczynić przestrzeń bardziej kolorową. Każda tego typu „instalacja” ma zostać otoczona drzewami i krzewami. Jak wynika ze wstępnego projektu, miejsca z „tęczowymi ławkami” będą się znajdowały nie tylko w parkach i skwerach, ale również w pobliżu ważnych ulic.

 

„Projekt wpłynie pozytywnie na świadomość kielczan w zakresie dbania o środowisko naturalne, troski o zwierzęta oraz promowania zdrowego stylu życia. Realizacja projektu uczyni także przestrzeń publiczna bardziej kolorową” – napisano w opisie projektu.

 

Internauci komentujący sprawę zauważają, że jeszcze nieco ponad miesiąc temu, Radio Kielce informowało o problemach miasta, które nie posiada stosownych środków na pielęgnację zieleni i koszenie trawy na skwerach. Teraz jednak miasto znajduje środki na realizację kontrowersyjnego projektu, który swoją symboliką może nieść treści ideologiczne.

 

Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc podkreślał na koniec września, że wstrzymanie prac ma związek z brakiem pieniędzy. – Rzeczywiście zabrakło pieniędzy na kilka robót, bo to nie tylko koszenie trawy. Z pewnością te fundusze się znajdą i wszystkie niezbędne prace będą wykonywane – mówił. „Na koszenie miejskich skwerów pieniędzy nie ma, a na tęczowe ławki są” – komentuje na Twitterze jeden z internautów.

 

 

Źródło: faktykielce24.pl, Radio Kielce, Twitter

WMa

 


DATA: 2019-11-03 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście przewiduje że te ławki zostaną zniszczone i cwana lub głupia władza da kolejny pseudo dowód że w Polsce rodzi się faszyzm A tymczasem z tego co wiem w Kielcach żyje pewnie ponad 200tys ludzi więc co to ma wspólnego z demokracja że projekt poparło 1300osób.
5 miesięcy temu / Szymon
 
ta ze zdjęcia ma 7 kolorów a nie 6 ?
5 miesięcy temu / qwe
 
Ok. 500 zł nie 7000 zł kosztuje ławka. Tu jest oszustwo:D Przepychają pod szyldem lddtzbokq ławki za 135000, czyli oficjalnie ktoś weżnie 125000 zł do kieszeni,ładna sumka do podziału pod stołem, bo na ławki pójdzie 10000,,. Tu akurat to tym całym lddtzboq ,,mydli się oczy,, naiwniakom.
5 miesięcy temu / szpulas11
 
To czym my Polacy w ogóle różnimy się jeszcze od sodomickiej Europy Zachodniej?! A może tak naprawdę jesteśmy jeszcze gorsi niż Zachód przez nasze wybitnie letnie i kompromisowe traktowanie daru Wiary Katolickiej? "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą."- Ewangelia wg. św. Łukasza 12:48.
5 miesięcy temu / krisbac
 
Jeżeli Ty chcesz usiąść na ławce możesz deskę o brakującym kolorze nosić ze sobą.
5 miesięcy temu / @bb
 
Obrzydliwy kolor jak i całe to towarzystwo LGBT. Kto wybiera te władze powinien być ekskomunikowany...........
5 miesięcy temu / cssc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.