DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Zamieszanie wokół wizyty przedstawicieli Izraela w Warszawie. Polski MSZ zabrał głos

Zamieszanie wokół wizyty przedstawicieli Izraela w Warszawie. Polski MSZ zabrał głos
Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press

„W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 maja złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej” – poinformowało w specjalnym komunikacie polskie ministerstwo spraw zagranicznych.

 

Oświadczenie MSZ to reakcja na informację, która w niedzielę rozgrzewała polskie media. Doniesienia mówiły, że 13 maja do Polski przybędzie specjalna delegacja z Izraela, aby rozmawiać o podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawie 447.

 

Stronę izraelską mieli reprezentować delegaci Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym Avi Cohen-Skali na czele.

 

Do spotkania jednak nie dojdzie, o czym w nocy z niedzieli na poniedziałek poinformowało polskie MSZ. „W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – podkreślono.

 

 

Źródło: www.gov.pl / PCh24.pl

TK

 

  


DATA: 2019-05-13 11:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak się jednak okazuje, Marcin Makowski poinformował na Twitterze, że według jego źródeł "delegacja Izraela pomimo odwołania wizyty ze strony polskiego MSZ i tak przyleciała do Warszawy". "Odbywają nieoficjalnie inne spotkania bez udziału polskich władz. Póki co nie jest jasne z kim dokładnie i na jaki temat" ? napisał. Wyrzucisz ich drzwiami, bezczelnie wlezą oknem.
ponad 1 rok temu / akualizacja
 
Proszę nie polegać na ludziach, bo się znowu oszukacie. Poczytajcie o panu Bartyzelu, kandydacie Konfederacji.
ponad 1 rok temu / Second
 
PiS rząd działa zdradliwie w interesie Żydów za plecami Polaków. Chce ograbić Polskę. Wybierać zatem partie narodowe.
ponad 1 rok temu / Jan Kowalski
 
Proszę zwrócić uwagę na cytat z żydowskiego komunikatu o "zaprzestaniu odzyskiwania mienia" - yt:Delegacja z Izraela przylatuje po pieniądze! Reakcja po marszu #Stop447?
ponad 1 rok temu / sh
 
Pięć kłamstw PiS które znalazłem w MEDIACH NARODOWYCH na temat ustawy 447. 1. Ustawa nie dotyczy Polski. Kłamstwo: ustawa dotyczy krajów-uczestników konferencji w Terezinie, w tym także Polski. 2. Ustawa nam nie zagraża, bo Polska już zapłaciła za mienie pożydowskie. Kłamstwo: ustawa dotyczy tzw. mienia bezspadkowego ?heirless property? 3. Ustawa jest martwa. Kłamstwo: nie było jeszcze w historii przypadku, by Kongres USA i prezydent USA przyjmowali ?martwe? prawo. 4. Ustawa nie zagraża Polsce, bo nie jest częścią polskiego prawa. Kłamstwo: Szwajcaria została zmuszona przez USA pod groźbą sankcji do wypłaty organizacjom żydowskim środków pozostawionych w tamtejszych bankach przez europejskich Żydów. Liczy się nacisk polityczny, który nie musi mieć nawet sankcji prawnej. 5. Ustawa nie zagraża Polsce, bo jako ofiara Niemiec nie musi nikomu płacić. Kłamstwo: ustawa 447 nie różnicuje krajów-ofiar i krajów-agresorów, ustawa mówi o ?mieniu ery Holocaustu?, amerykański ustawodawca
ponad 1 rok temu / Cinnamon
 
PIS nic nie odwołał, tylko przesunął na parę tygodni później. Na wyborach brońmy więc Polski i przed PISem i przed PO.
ponad 1 rok temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.