DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

„Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia”. Wyjątkowa publikacja już dostępna

„Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia”. Wyjątkowa publikacja już dostępna
PCh24

Wkrótce po ogłoszeniu 8 kwietnia 2016 roku adhortacji Amoris Laetitia pojawiły się jej liberalne interpretacje. Kościół katolicki stanął u progu wielkiego kryzysu. Dotychczasowe medialne doniesienia z Synodu Biskupów na temat rodziny przestały być jedynie czarnymi wizjami i stały się faktami. Wówczas PCh24.pl była jedynym portalem informującym o wzmożonej walce przeciw tradycyjnej nauce Kościoła. Dziś, dwa lata po publikacji papieskiego dokumentu przedstawiamy Państwu e-book „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia, w którym specjaliści wyjaśniają zamieszanie jakie przyniosły jej interpretacje oraz stają w obronie nierozerwalności sakramentalnego małżeństwa.

 

Amoris Laetitia stała się narzędziem walki tych, którzy wbrew nauczaniu Jezusa Chrystusa i Kościoła chcą dopuścić do Komunii Świętej rozwodników żyjących w kolejnych związkach. To już nie tylko mrzonki liberalnych świeckich katolików, ale również realna działania niezwykle wpływowych hierarchów: biskupów i kardynałów.

 

Powołując się na autorytet dokumentu Konferencja Biskupów Niemiec już dopuściła rozwodników do przyjmowania Ciała i Krwi Pańskiej, co jest przecież – o czym przypomina Pismo Święte i Kościół Katolicki – świętokradztwem. Słuszne są zatem pytania o to, dlaczego to, co w Niemczech traktuje się jako stan łaski uświęcającej, w Polsce uznawane jest za trwanie w grzechu ciężkim.

 

Dlaczego zatem papież milczy? Jakie będą konsekwencje braku reakcji na zamęt spowodowany skrajnie różnymi interpretacjami Amoris Laetitia? W jaki sposób ludzie świeccy mogą stanąć w obronie świętości i nierozerwalności sakramentu małżeństwa?

 

Na te i inne pytania odpowiadają na łamach publikacji „Zamęt i milczenie. Kryzys wokół Amoris Laetitia autorzy portalu PCh24.pl ­– w tym duchowni i uczeni. Podczas gdy wielu dziennikarzy nie chce zajmować się kłopotliwym tematem chaosu w Kościele, my staramy się go opisywać, wyjaśniać i przypominać sprawdzone przez wieki sposoby na zwyciężenie kryzysów świętej wiary katolickiej.

 

Tak, jak zawsze to robimy!

 

PCh24.pl

 

 

  


DATA: 2018-04-14 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.