DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Zambia: ambasador USA skrytykował penalizację praktyk homoseksualnych. Został odwołany

Zambia: ambasador USA skrytykował penalizację praktyk homoseksualnych. Został odwołany
Daniel Foote fot. YouTube/ africanews / nited States ambassador to Zambia recalled as gay rights row intensifies
#LGBT    #ZAMBIA    #HOMOSEKSUALIZM    #USA    #DYKTAT

Ambasador USA w Zambii, Daniel Foote, straci swoje stanowisko z powodu krytyki przepisów kryminalizujących zachowania homoseksualne. Amerykańskiemu dyplomacie, zawezwanemu przez Departament Stanu, nie spodobało się m.in. wtrącanie dopuszczających się homoseksualnych aktów do więzień.

 

Prezydent Zambii Edgar Lungu podkreśla, że jego kraj mówi wyraźnie „nie homoseksualizmowi,” a „działacze pro-LGBT powinni pójść do piekła”.

 

W oświadczeniu prasowym z 2 grudnia ambasador Foote - powołany na swoje stanowisko w 2017 r. przez prezydenta Donalda Trumpa - surowo potępił rząd Zambii za egzekwowanie „dyskryminujących i homofobicznych przepisów pod fałszywymi sloganami obrony chrześcijaństwa i kultury”. Dyplomata skrytykował także łączenie plagi zakażenia HIV/AIDS z praktykami homoseksualnymi.

 

Była kolonia brytyjska leżąca w południowo-środkowej Afryce jest zamieszkana w 95 proc. przez chrześcijan. Dominują protestanci (75 proc. społeczeństwa). Katolicy stanowią około 20 proc. wszystkich mieszkańców.

 

„Jestem zszokowany jadem i nienawiścią skierowaną wobec mnie i mojego kraju, głównie w imię wartości chrześcijańskich przez niewielką mniejszość w Zambii” – stwierdził ambasador Foote w swoim oświadczeniu. „Myślałem, być może niepoprawnie, że chrześcijaństwo oznacza próbę życia jak nasz Pan, Jezus Chrystus” – dodał.

 

„Nie mam uprawnień do głoszenia kazań, ale nie mogę sobie wyobrazić, że Jezus użyłby porównania do bestialstwa lub nazwałby swoich bliźnich ludzkimi „psami” lub „gorszymi od zwierząt”. To aluzje wielokrotnie powtarzane przez mężczyzn i kobiety tego  kraju o homoseksualistach” – napisał Foote

 

Ambasador zauważył również, że Zambia otrzymuje co roku 500 milionów dolarów pomocy amerykańskiej i stwierdził, że niektórzy zambijscy urzędnicy ukradli „miliony dolarów z funduszy publicznych”.

 

15 grudnia prezydent Zambii Edgar Lungu ogłosił, że napisał do Departamentu Stanu USA z prośbą o odwołanie Foote'a.

 

 „Oficjalnie złożyliśmy skargę do rządu amerykańskiego i czekamy na ich odpowiedź. Czekamy na ich odpowiedź, ponieważ nie chcemy takich ludzi pośród nas. Chcemy, żeby ambasador zniknął” – dodał.

24 grudnia agencja Reuters poinformowała, iż Foote opuści Zambię. Dodano, że amerykański Departament Stanu „pozostaje oddany partnerstwu z ludem zambijskim”.

 

Wcześniej w grudniu Foote skarżył się, że dwóch homoseksualnych mężczyzn zostało skazanych i uwięzionych w 2019 r. na 15 lat więzienia za „uprawianie seksu wbrew porządkowi natury”. Foote powiedział, że był „przerażony” wyrokiem sądu, a zachowania seksualne osób tej samej płci „absolutnie nikogo nie krzywdzą”.

 

Mieszkańcy Zambii odziedziczyli krytyczne wobec homoseksualizmu prawo po Brytyjczykach. Przepisy z 1911 r. włączono do porządku prawnego po odzyskaniu niepodległości w 1964 r. Prawo antyhomoseksualne jest zdefiniowane w tym samym dziale, co przepisy zabraniające bestialstwa.

 

Komentując wyrok skazujący obu mężczyzn, prezydent Lungu powiedział Sky News: - Mówimy „nie” homoseksualizmowi. Dlaczego mielibyśmy uważać, że nie będziemy cywilizowani, jeśli na to pozwolimy ...Czy mówi się, że jesteśmy teraz bardzo prymitywni, ponieważ jesteśmy nieustępliwi wobec homoseksualizmu? – dopytywał. - Nawet zwierzęta tego nie robią, więc dlaczego mielibyśmy być zmuszeni to robić? Tylko dlatego, że chcielibyśmy być postrzegani jako cywilizowani, postępowi i tak dalej? – pytał.

 

Zambia boryka się z dużą zapadalnością na HIV/AIDS. w 2018 r. było ponad 1 mln 200 tys. zarażonych osób. Rocznie z tego powodu umiera 17 tys. osób.

 

Źródło: cnsnews.com / cia.gov

AS


DATA: 2019-12-27 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krótko i na temat. Konkretny ten Lungu.
7 miesięcy temu / L
 
Może warto nawiązać sojusz z tą Zambią?
7 miesięcy temu / Polak
 
może Edgar Lungu ma brata, przydał by się w Polsce
7 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
No i okazuje się, że jak ambasador za bardzo wtrąca się w wewnętrzne sprawy kraju, to można go pogonić, nawet jeśli to ambasador wielkiego mocarstwa USA. I może sobie na to pozwolić taka Zambia, ale najwyraźniej nie "wstająca z kolan" Polska rządzona przez Partię Interesów Syjonistycznych.
7 miesięcy temu / Wernyhora
 
@Tomek: Może trochę ochłoń? A potem jeszcze raz przeczytaj cytat, do którego się odniosłem i mój komentarz - tym razem ze zrozumieniem, o ile to możliwe. Prezydent Zambii, jak i sami Zambijczycy są u siebie i będą sami o sobie decydować, czy ci się to podoba, czy nie. Żadne histeryczne wrzaski i połajanki nie robią na nich wrażenia, a krzykaczy zwyczajnie wyrzucają za drzwi. Ambasador jest tam gościem, więc nie wypada, aby obrażał gospodarzy, w dodatku w tak chamski i prymitywny sposób. Co do wyjazdów, to raczej nigdzie się nie wybieram, dopóki jest tu w miarę normalnie. Jestem u siebie i będę zachowywał się jak u siebie, czyli będę robił wszystko, aby histeryczni krzykacze nie wprowadzili tu swoich obłąkanych pomysłów. Natomiast ty, jeżeli coś ci tu nie pasuje, a zapewne tak jest, możesz sobie wybrać np. Kanadę, Niemcy, Holandię czy inny postępacki raj.
7 miesięcy temu / Bondaree
 
Prezydencie Zambii składam Ci głęboki szacunek ! Czerwona zaraza opętała już Europę , zobaczcie sami co muszą robić 9,10 letni uczniowie szkół np. w Niemczech na lekcjach o wychowaniu seksualnym !!!!! mojej koleżanki córka mieszka w Niemczech tam się urodziła i na jej lekcjach kazali w ramach lekcji zakładać dzieciom prezerwatywę na sztucznego penisa !!!!!!! To nie żart !!!
7 miesięcy temu / Anki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.