DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Zagrożenia zielonej rewolucji [RAPORT PCh24]

Zagrożenia zielonej rewolucji [RAPORT PCh24]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (annca)

Zielona rewolucja jest już wszędzie. Dotarła do co drugiego domu, odnajdziemy ją w mediach społecznościowych, na Uniwersytetach oraz konferencjach ONZ. Ponadto z coraz większym powodzeniem szturmuje Kościół. Ekologizm, w odróżnieniu od ekologii, nie jest jednak budowaniem lepszego, piękniejszego świata, lecz stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich. Mówi o nim specjalny raport PCh24.

 

Stoimy w przededniu totalnej rewolucji, pragnącej wejść z butami w każdy zakątek naszego życia. Jej promotorzy już nawet nie kryją się ze swoją strategią, obejmującą zarówno płaszczyznę konsumencką, jak i wymuszanie zmian systemowych na poziomie międzynarodowym. W imię zagrażającej nam ekologicznej katastrofy postulują nie tylko odejście od paliw kopalnych oraz likwidację przemysłowej hodowli mięsa, ale wręcz przekonują, że najlepszym sposobem zażegnania kryzysu jest rezygnacja z posiadania dzieci i stopniowa redukcja gatunku ludzkiego.

 

Polecamy artykuły portalu PCh24 poświęcone zagadnieniu. Aby przeczytać tekst, należy kiliknąć w jego tytuł.

 

Ruch ekologiczny – współczesna pseudoreligia?

Ekologizm to całościowy światopogląd noszący znamiona religii. Jego zwolennicy oferują własną wizję raju i upadku, a także kodeks moralny, rytuały i proroków, a nawet obraz końca świata.

 

Druga kadencja PiS-u. Polacy wybrali „obrońców wartości” a dostaną „zieloną” lewicę?

Ekologiczna rewolucja to jednak nie tylko walka o czyste powietrze czy recykling odpadów, ale także groźna ideologia, zaś oddzielenie pożytecznych pomysłów od niebezpiecznych szaleństw doktrynerów może okazać się niemożliwe. PiS zdaje się jednak na owe ryzyko nie zważać, za co zapłacą zarówno politycy partii Jarosława Kaczyńskiego jak i Polacy.

 

List otwarty oburzonego ekoterrorysty
Wiele wskazuje na to, że już niedługo poznamy nową definicję „stereotypowego niszczyciela środowiska”. Wszystko dlatego, że katastrofa, jaka na nas czeka, jeśli nie zadbamy o klimat – ewoluuje. Najpierw mówiono o dziurze ozonowej, która doprowadzi do zagłady życia na ziemi. Potem o efekcie cieplarnianym, który jest jeszcze gorszy i już niedługo będziemy obserwowali jego efekty. Następnie o globalnym ociepleniu, które doprowadzi do zalania świata przez wody z topniejących lodowców. Teraz zaś nadszedł czas na ZMIANY KLIMATYCZNE, które są tak groźne, że nie ma słów na ich opisanie.

 

Byłem na wykładzie Szymona Hołowni. Ma talent do zielonej rewolucji

Idąc na wystąpienie Szymona Hołowni podczas Open Eyes Economy Summit 2019 nie liczyłem na wiele. Ot, spodziewałem się kolejnego wykładu o międzygatunkowej solidarności, nowej antropologii, zbliżającej się zagładzie klimatycznej i konieczności rezygnacji z mięsa. Nie sądziłem, że dostanę odpowiedź na pytanie o fascynację świata nauki ideą transhumanizmu oraz spotkam się ze stwierdzeniem, że polska tradycja wcale nie jest taka zła. Na końcu pojawił się nawet promyk nadziei. Ale po kolei.

 

Hodowcy, rzeźnicy, fani schabowego, UWAGA! Idą po was ekologiści!

Mięso to kluczowy składnik ludzkiej diety. Dziś jednak stało się obiektem nienawiści z wielu stron. Ruchy ekologistów wszelkiej maści traktują spożywanie go jako zło niemal absolutne. W walce o swoją absurdalną utopię nie przebierają w środkach. 

 

Roberto de Mattei: Synod amazoński, duch Pachamamy i duch Eliasza

Synod panamazoński jest częścią procesu, który należy rozpatrywać w jego kolejnych fazach i kontekście, nawet w mediach, aby zrozumieć jego ostateczny cel: redefinicję sakramentów i kapłaństwa hierarchicznego; możliwość wyświęcania żonatych mężczyzn na księży i kobiet do diakonatu; ale przede wszystkim promocji nowej eko-rdzennej kosmologii i bałwochwalczych kultów wewnątrz Kościoła katolickiego.

 

Najpierw futra, potem mięso. Rząd stanie po stronie animalsów?

Tuż po wyborach rzecznik PiS zapowiedział kontynuację starań o likwidację przemysłu futrzarskiego, rządowa reprezentacja na konferencji w Helsinkach stała ramię w ramię z bredzącymi o „prawach zwierząt” i wpływie europejskiego rolnictwa na zmiany klimatyczne, a w październiku do Polski dotarły pierwsze kontyngenty „prozwierzęcej” międzynarodówki. Z drugiej strony, polscy rolnicy zawiązują międzynarodowe sojusze i powołują własny zespół parlamentarny. W przededniu kolejnej wojny o nasze rolnictwo pozostaje zapytać czy uświadamiamy sobie o jak wielką stawkę toczy się gra?

 

Jerzy Wolak: Pióropusz w Kościele, czyli po co komu biomy w piekle?
Do Santa Maria in Traspontina zazwyczaj nie chadzam – w okolicy jakoś wolę Santo Spirito in Sassia. Rzecz gustu. Tym razem jednak nie mogłem sobie odmówić wizyty w tym właśnie kościele, a to z powodu bezprecedensowej akcji kilku młodych ludzi, którzy poczuwszy, iż w obliczu cyrku rozgrywającego się samym sercu Kościoła nie mogą dłużej stać bezczynnie, i przystąpili do akcji bezpośredniej zabierając z tej karmelitańskiej świątyni umiejscowione w niej na początku synodu amazońskie marzanny, by je zgodnie z odwiecznym zwyczajem utopić w Tybrze. Chciałem dokonać swoistej wizji lokalnej – człowieka zazwyczaj ciągnie do takich miejsc w nadziei, że może znowu wydarzy się tam coś niecodziennego.

 

Zbrodnie, których jeszcze nie znamy
Na naszych oczach do głosu dochodzi ruch głoszący hasła, których realizacja może zaowocować powstaniem najbardziej zbrodniczego reżimu w dziejach ludzkości. A jego symbolem, o paradoksie, stała się młoda dziewczyna.

 

„Projekt Greta”, „projekt Inga” – rebelia kontrolowana i kalkowana
To było tylko kwestią czasu, ale w końcu się wydarzyło! Oto od kilku dni Polska ma swoją Gretę Thunberg –  wojowniczkę o sprawiedliwość klimatyczną wiodącą młodzież na barykady w walce o ich rzekomo zagrożoną przyszłość. Widać jak siły reprezentujące ekorewolucję w celu zjednania rzeszy nieświadomych młodych ludzi sięgnęły po sprawdzone na Zachodzie wzorce.

 

Zrównoważony rozwój i jego bohaterowie: nastoletnia Szwedka kontra samoloty
Zrównoważony rozwój ma swoich laickich bohaterów, a jedną z nich jest 16-letnia Szwedka Greta Thunberg. Dziewczynka nad szkołę przekłada walkę o ochronę środowiska, co zaskarbiło jej uwagę elit i nominację do pokojowej nagrody Nobla. Greta przyczyniła się między innymi do wypromowania obawy przed lataniem samolotami – coraz powszechniejszej u postępowych „elit”.

 

Czy ideologiczny wegetarianizm i weganizm ekologizm można połączyć z nauką Kościoła?
Ekologia to temat modny i wywołujący liczne kontrowersje. Przeniknęły one także do Kościoła. Coraz częściej postuluje się zmianę Jego nauki, tak by bardziej uwzględniała ochronę środowiska. Moda na wegetarianizm nie omija również chrześcijan – szukających potwierdzenia swych poglądów w Piśmie Świętym i nauce Kościoła. Czy słusznie?

 

Ekoreligia – ponure wypaczenie chrześcijanstwa?
O ile ekologia to neutralna nauka przyrodnicza, o tyle ekologizm stanowi już ideologię, obejmującą także kwestie polityczne i ekonomiczne. W przypadku radykalnej, głębokiej ekologii należałoby jednak mówić raczej o ekoreligii.

 

Pakiet klimatyczny – ponure samobójstwo słabszych

W dniach 23-24 października w Brukseli Rada Europejska będzie obradować nad Pakietem Klimatycznym UE na lata 2020-2030. Mimo wykazanej szkodliwości dla wzrostu gospodarczego i konkurencyjności Unii, polityka ta ma swoich zwolenników wśród wpływowych państw UE. Jednak u siebie kraje te niekoniecznie stosują się do jej wymogów. Ekologiczne postulaty szkodzą też konkurencyjności UE i przyczyniają się do sukcesu krajów całkowicie lekceważących ochronę środowiska.

 

Bogini Gaja – przeciwko Bogu chrześcijańskiemu

Z prof. Antoniem Gasparim, prezesem włoskiego stowarzyszenia „Chrześcijanie na Rzecz Środowiska Naturalnego”, rozmawia Massimo Viglione

 

Od Marksa do Gai. Od „teologii wyzwolenia” do „ekologii wyzwolenia”

Doktor Samuel Gregg z Acton Institute, specjalizujący się w analizie doktryn ekonomicznych, prawa naturalnego i etyki uważa, że trzydzieści lat temu, gdy świat świętował z powodu upadku komunizmu w krajach Europy Wschodniej, wybitni przedstawiciele teologii, poważnie traktującej marksizm od późnych lat 60. XX wieku w całej Ameryce Łacińskiej, mieli wielki problem. Uporali się z nim przemianowując „teologię wyzwolenia” na „ekologię wyzwolenia”.

 

Pseudoekolodzy chcą zniszczyć rolnictwo
Znając trendy panujące na Zachodzie, analizując ostatnie lata na styku gospodarka rolna – polityka liberałów i zielonych, wiem, że za kilka lat polskie rolnictwo może mieć podobny problem  – mówi Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, pierwszego w Polsce niezależnego think tanku o profilu rolniczym oraz jednocześnie prezes Fundacji Polska Ziemia. Rozmawia Tomasz Cukiernik.

 

Ekologia integralna. Czy Kościół ma stać się kolejną „organizacją pozarządową”?

Wynikająca z tak zwanego humanizmu integralnego „ekologia integralna” i „integralny rozwój człowieka” a także związana z tymi pojęciami kwestia sprawiedliwości społecznej są kluczowe dla zrozumienia posoborowego nauczania Kościoła oraz jego niezwykłego zaangażowania politycznego. [TEKST ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W CZERWCU 2018 R.]

 

Ekoterror nad wisłą? Wstrząsająca rozmowa ze Szczepanem Wójcikiem

Celem działania organizacji ekologicznych nie jest ochrona środowiska, klimatu czy zwierząt, a zarabianie pieniędzy – mówi Szczepan Wójcik, lobbysta, krytyk ekologów oraz środowisk LGBT, któremu w dwa tygodnie spalono trzy gospodarstwa rolne. Rozmawia Tomasz Cukiernik.

 

Nieekologiczna ekoenergia

Szeroko promowane na świecie tak zwane odnawialne źródła energii nie tylko nie są ekonomiczne, bo trzeba do nich dopłacać, ale przede wszystkim nie są ekologiczne.

 

Ekologia – świeży wątek w kampanii wyborczej

Stało się to, co kiedyś stać się musiało – wątki ekologiczne stanowią dziś jeden z tematów kampanii wyborczej. To jednak żaden determinizm, a po prostu obserwacja rzeczywistości. Zainteresowanie opinii publicznej tematami dotyczącymi ochrony środowiska należy obiektywnie uznać za sukces aktywnych od kilku lat różnorakich działaczy. Ale czy samo poruszanie takich kwestii w okresie walki o głosy Polaków powinno nas martwić? Odpowiedzieć na to pytanie nie jest oczywista.

 

Dekarbonizacja gospodarki i globalny zarząd energią

Wezwanie do dekarbonizacji gospodarki, której domagają się agendy oenzetowskie, czołowe think tanki oraz największe gospodarki świata, często wiązane jest z alarmistycznymi ostrzeżeniami o zagrożeniach dla naszej planety. Sami ekonomiści od „zmian klimatycznych” wskazują, że tak naprawdę chodzi o ustanowienie „globalnego zarządu nad energią” i powstrzymanie konkurencji dla państw zachodnich ze strony krajów rozwijających się.

 

Totalna indoktrynacja dla klimatu. Tego chcą młodzi?

Twierdzą, że troszczą się klimat. Domagają się od rządu wprowadzenia swego rodzaju  klimatycznego stanu wyjątkowego, lepszej polityki ekologicznej i obowiązkowej edukacji ekologicznej w szkołach opartej na „naukowych faktach”. Ich idolką jest nastoletnia Greta i tak jak ona chcą ratować świat. Więc… idą na eko-wagary, by wesprzeć młodzieżowy strajk dla klimatu.

  

 

Polecamy również nasz e-tygodnik. Aby go pobrać należy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2019-11-29 05:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak każda utopia skończy się porażką utopistów. Ale zanim to nastąpi pociągnie za sobą miliony ofiar.
9 miesięcy temu / Garfield
 
Ryś - Ty znowu z tą chińską patologią wyjeżdżasz? To poczytaj jak umieszczają portrety Mao i obecnych kacyków w kościołach - zamiast świętych. Chyba upadłeś na głowę z tym przykładem.
9 miesięcy temu / Jot
 
Kto daje tym ludziom tak ogromną władzę. Chyba stoją za tym jakieś potężne rządy. Na szczęście przynajmniej Chiny Ludowe mówią im: nie.
9 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.