DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Zagraniczne media wykorzystują śmierć prezydenta Gdańska do ataków na Polskę

Zagraniczne media wykorzystują śmierć prezydenta Gdańska do ataków na Polskę
Fot. G. Mehring / Forum

Tragedia, do której doszło w niedzielę podczas lokalnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała się dla niektórych opiniotwórczych środków przekazu, a także publikujących za granicą zwolenników opozycji przyczynkiem do ataków na Polskę.

 

 

„A więc Polska ma swoje pierwsze motywowane politycznie morderstwo” – napisała po śmierci Pawła Adamowicza Agata Pyzik, dziennikarz i krytyk kultury, która publikowała w takich tytułach jak „The Guardian”, „The Wire” i „New Statesman”. Swój wpis na Twitterze autorka zamieściła w języku angielskim, jako komentarz do załączonego artykułu z „Guardiana”, poświęconego gdańskiej tragedii. Dodała, że Adamowicz został zasztyletowany przez „gangstera sympatyzującego ze skrajną prawicą”. Sama gazeta w często aktualizowanej informacji o wydarzeniu konsekwentnie podkreśla, że chociaż Adamowicz z racji swego stosunku do kwestii imigracji czy dewiacji seksualnych miał na prawicy wrogów, to nie ma dowodów na to, że sprawcą jego śmierci kierowały motywy polityczne. 

 

Z kolei anonim ukrywający się pod pseudonimem Matt von Kashubei próbował zainteresować francuską stację telewizyjną swoim wpisem o „ultrakatolickiej, narodowo-socjalistycznej partii PiS”, która rzekomo ma ponosić odpowiedzialność za śmierć Adamowicza. 

 

Autor portalu „The Washington Post” w nagłówku swej poniedziałkowej relacji z Polski podkreślił, że Paweł Adamowicz jest „opłakiwany jako krytyk antysemityzmu”. Tytuł odnosi się do oświadczenia prezydenta Światowego Kongresu Żydów. Ronald Lauder opisał zmarłego jako „prawdziwego przyjaciela społeczności żydowskiej, opowiadającego się głośno i wyraźnie przeciwko antysemityzmowi w Polsce”. W oczach lidera międzynarodowej organizacji, niedawny prezydent Gdańska był „wiodącym głosem opozycji wobec skrajnie prawicowego ekstremizmu oraz zwolennikiem równych praw i bezpieczeństwa dla wszystkich obywateli Polski”.

 

Motyw nazistowskiej atmosfery panującej rzekomo w Polsce powraca także w dalszej części artykułu, w odniesieniu do informacji o ustąpieniu dotychczasowego lidera fundacji WOŚP.

„Owsiak powiedział, że od lat jest celem gróźb i nienawistnych komunikatów, w tym ze strony niektórych prawicowych rządzących, ale nie otrzymuje ze strony policji żadnej pomocy” – pisze „Washington Post”. „Powiedział na konferencji prasowej, że ostatnio poziom publicznej krytyki „sięga poziomu nazistowskiego, faszystowskiego języka pogróżek” – dodaje portal.

 

 

Podobny ton uwidocznił się również na Półwyspie Apenińskim. „Zakłamane upolitycznianie śmierci Pawła Adamowicza trwa. Włoski dziennik Corriere della Sera krzyczy tytułami: Zabity w Gdańsku prezydent z opozycji. Zbrodnia polityczna ; Młody Wałęsa:Jest ciężkie powietrze. Paweł był europeistą, ofiarą klimatu nienawiści” – napisał na Twitterze mieszkający w Rzymie jezuita, o. Dariusz Kowalczyk.

 

„Włoskie lewicowo-liberalne, a także – niestety – katolickie, media inspirowane zapewne przez swych przyjaciół z Polski, nie ustają w sugerowaniu przyczyn śmierci Pawła Adamowicza. Dziś podkreślają, że zamordowany prezydent Gdańska był otwarty na emigrantów” – dodał ojciec Kowalczyk SJ.

 

 

Źródła: TheWashingtonPost.com, theguardian.com, Twitter.

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-01-15 18:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak dla mnie to Media ( TV, Radio i gazety ) powinny się wziąć za siebie lub powinno się wziąć za nich. To oni swoimi półprawdami, nakręcającymi tematami aby była oglądalność powodują różne nastroje w społeczeństwie.... To MEDIA powinny nie puszczać (upubliczniać) polityków u których zauważą zniewagę czy wulgaryzm..... To media decydują co będzie emitowane, czy wydrukowane. Przecież wszystko można opisać tak samo ale w innym tonie ale nie, bo przecież publika i oglądalność jest najważniejsza.... Im temat bardziej agresywny tym bardziej ciekawy i to media kreują to wszystko. Dlatego powinno się zabronić mediom pokazywanie polityków o nagannej postawie. Jak ich nie będą pokazywać, to na pewno zmienią fason, bo jak się o danym polityku nie pisze to tak jakby nie istniał i nikt na niego nie zagłosuje. My biedne szaraki wiemy tylko tyle co nam media pokazują i to one wszystko nakręcają, a cała prawda leży gdzieś obok. Więc trzeba głośno mówić - STOP NIENAWIŚCI W MEDIACH
ponad 1 rok temu / Zenek
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do a mOże referendum; Gdyby nie ci upadli filozofowie nie byłoby tych następnych i innych zbrodniarzy. Ich "dzieła" nie są dla mnie dziełami, a jedynie buntem przeciw Jezusowi Chrystusowi. Tyle ile się o nich dowiedziałem w szkole, tyle mi wystarczy(a miałem świetnych nauczycieli, jak bł. o. Zbigniew Strzałkowski) i nie mam zamiaru zgłębiać pomysłów na śmierć wieczną Schopenhauera, Nietzschego, Freuda. Nie martw się o japońskiego admirała, bo JA MAM OTO takie zdanie. Ciekawe, że od razu ruszyło Cię do obrony ideowych producentów zbrodniczego systemu antychrysta. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Schetyna dziś w sejmie o śp.P.Adamowiczu: Był wielkim człowiekiem. Był bardzo odważny, nie bał się walki, ale chciał też budować. Życie poświęcił ukochanemu Gdańskowi. Był jednak za mały, aby Platforma wystawiła Go na prezydenta Gdańska w ostatnich wyborach samorządowych. Himalaje hipokryzji.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Było do przewidzenia , że lewactwo uderzy. Zginął człowiek z rąk bandyty. Każdy normalny potępi bandziora. Jednak nie oznacza to, żeby robić bohatera z p. Adamowicza, bo wiemy jakim był prezydentem. Lewactwo samo używa mowy nienawiści i oskarża wszystkich o nienawiść. Teraz krytyka lewactwa, gender, czy homo, chwalenie Polski, nie uleganie narracji Izraela jest mową nienawiści. Kiedy bezczelnie robi sie zPolakôw kłamiac współwinnych wojny to nie jest mowa nienawiści. Okładać Kościół można często dużym kijem, Polaków można , ale żarty z Owsiaka w plastusiach B. Pieli określił on sam...nazizmem. Sztuki plujące na Kościół są wystawiane w polskich teatrach,a choćby słowo krytyki LGBT jest mową nienawiści. Chore i trudne czasy. Wracając do prezydenta Adamowicza, bardzo mi przykro, że zginął jednak zabił go upośledzony kryminalista, więc nie był to mord polityczny tylko bandycki.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
każdy chce cos ugrać a prawda jest taka że prymityw szukał winnego swojego nieudanego życia ,nasłuchał się w wiezieniu i jakby więźniowie nie mieli czasu na gadki o polityce tylko odśnieżali drogi i kopali rowy melioracyjne to by się to nie stało
ponad 1 rok temu / ewa
 
Czy Jezuita piszący,że Paweł był europeistą, ofiarą klimatu nienawiści? jak napisał na Twitterze mieszkający w Rzymie o. Dariusz Kowalczyk może zrozumieć ,dlaczego powstał film KLER?. Czy nie powinien już zdobyć się na odwagę i zdjąć sutanny? Z taką wiedzą nie obroni siebie, Ojczyzny, piękna religii katolickiej i in.
ponad 1 rok temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.