DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Zagraniczne media: „Różaniec do Granic” to spisek Kościoła i polskiego rządu przeciwko imigrantom

Zagraniczne media: „Różaniec do Granic” to spisek Kościoła i polskiego rządu przeciwko imigrantom
źródło: twitter.com / Magda_lena

„Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach”, napisali dziennikarze brytyjskiego serwisu BBC komentujący „Różaniec do Granic”.

 

„Uczestników akcji zachęcono do wyjazdu w wyznaczone punkty wzdłuż granic kraju na modlitwę o zbawienie Polski i świata”, podkreślono w materiale. Natychmiast jednak dodano, że „owa modlitwa” to jedynie „zasłona dymna”, bowiem rzeczywisty cel zebrania na polskiej granicy miliona osób był zupełnie inny – nie duchowy a polityczny.

 

Zdaniem BBC inicjatywa „Różaniec do Granic” została przeprowadzona po to, aby mieć argumenty dla propagandy pokazującej „rzekome” poparcie, jakiego Polacy udzielają polskiemu rządowi w sprawie nieprzyjmowania imigrantów i nie zmienią tego żadne deklaracje ze strony hierarchów polskiego Kościoła Katolickiego.

 

Sprawę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Maranowski – dziennikarz i publicysta. – Określenie „kontrowersyjny dzień modlitwy” niebywale mnie zaskoczyło, tym bardziej, że moje wypowiedzi stały się niejako podstawą do stworzenia tego artykułu. Muszę podkreślić, że w mojej rozmowie z dziennikarką BBC nie było ani słowa o tym, że te modlitwy wspierają anty-imigracyjne działania. Powiedziałem jedynie o tym, że Matka Boża uleczyła mojego chorego syna. W grupie, w której się modliłem, nie było żadnej mowy o terroryzmie, islamie, czy migrantach – tłumaczył.

 

BBC zauważyło ponadto, że „Różaniec do Granic” miał miejsce w 446. rocznicę bitwy morskiej pod Lepanto w 1571 roku, kiedy to chrześcijanie pokonali Turków. Tymczasem organizatorzy mieli na uwadze inną datę – w sobotę katolicy obchodzą święto Matki Bożej Różańcowej.

 

W podobnym tonie sprawę opisał „New York Times”. Zdaniem amerykańskiej gazety „Różaniec do Granic” to „akcja polskich katolików, którzy modlili się o ratunek dla Polski i świata” a „wielu jej uczestników” traktuje ją „jako demonstrację przeciwko szerzeniu wpływu islamu w Europie”.

 

Nie inaczej o „Różańcu do Granic” pisały również inne media, m.in. France24, AFP, „Daily Mail” i „ABC News”. Wszędzie podkreślono, że Polacy walczą (ich zdaniem niesłusznie) z „ubogaceniem kulturowym” niesionym przez islamizację Europy.

 

 

źródło: Polskie Radio, wp.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-10-08 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję Różaniec do Granic 13 maja 2018 r. i ponownie w 7.10.2018r.
8 miesięcy temu / Polak
 
Muzułmanie modlą się o zwycięstwo nad nami, a my o obronę ich ataku. I tyle. A BBC i NJT to zasłona dymna i tuby propagandowe masonów wierzących genderowych socjalistów, komunistów itp.
8 miesięcy temu / Janusz z Kolonii
 
Podejrzewam, że większość z nas gdyby wyczuła, że RdG jest "spiskiem kościoła i polskiego rządu" to nie uczestniczyłaby w tym przedsięwzięciu. Modlitwa w której uczestniczyłam na plaży Bałtyku nie była żadną demonstracją skierowaną przeciwko komukolwiek, czy czemukolwiek. Myślę, że inni uczestnicy RdG mają podobne odczucia.
8 miesięcy temu / ewa
 
Gdzie byli muzułmanie bliski wschód Afryka Azjaci jak była WOJNA W EUROPIE ? nikt nam nie POMÓGŁ gdzie byli ci od mahometa czy jak się tam nazywa gdzie był żyd Soros mason ? dlaczego nam nie przysłał łodzi ,telefonów i ulotek z nr oraz pieniądze na początek ? gdzie byli ci wszyscy ? jak Polacy byli zabijani a wojna trwała 5 lat po tej wojnie ZABÓR 60 lat gdzie byli wyznawcy szatana nie było ich bo ich religia nie uczy miłości nie uczy kochaj bliżniego swego jak siebie samego oni tylko zabijać potrafią zawsze tak robili od kąt istnieją islam to fanatyzm ideologia szatana dlaczego to do nas przychodzą a nie my do nich ? jak można wroga wpuścić do swojego domu ? tylko fanatyk jest wstanie coś takiego zrobić Nie Polak nie chrześcijanin nie katolik wszystkie nasze kościoły zostały zniszczone na bliskim wschodzie my nie mamy prawa pomagania my jako naród sami jesteśmy biedni nam obcy nie są potrzebni mieszanie ras panie Boże to zło globalizacja ogromne zło
8 miesięcy temu / Boże chroń ojczyznę moją
 
Nasz kraj a nie obcych jak imigrantom coś nie podoba to zawsze do domku mogą wracać nikt z księżyca nie spadł każdy ma dom wiec droga wolna niech wracają tam skąd przybyli każdy ma swoje miejsce Polska jest słowiańska nie żydowska nie Ukraińska nie Arabów nie muzułmanów jeśli wchodzisz między wrony MUSISZ krakać jak i one tak albo nie jak się nie podoba nikt za obcymi płakał nie będzie żegnamy 700 lat temu Polacy przyjęli imigrantów i dziś płacimy wielką cenę za to my na bliski wschód nie imigrujemy ani do Afryki ani do Azji ani na Ukrainę Ukraińcy tak zawsze uwielbiali Rosję a co to dziś przybłędy szukają w Polsce ? Banderowcy my wam tego nigdy nie zapomnimy świnie nie ludzie najpierw wymordować ludzi zrobić ludobójstwo a teraz jak świnie przyjść do nas a dlaczego nie do Moskwy ? BÓG HONOR OJCZYZNA
8 miesięcy temu / POLAK
 
Tzw. obrońcy demokracji jeszcze nie dawno po 11.09.2001 wskazywali winnego z państw muzułmańskich. Teraz w obliczu Różańca pochylają się nad biednymi islamistami, jakoby byli zaatakowani śmiercionośną modlitwą. I tak widać, jak postępuje islamizacja za przyczyną elit i mediów im podległych. Króluj nam Chryste! Czołem Wielkiej Polsce!
8 miesięcy temu / Yamamoto
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.