DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Z homolobby im po drodze. Polska Akademia Nauk solidaryzuje się z „osobami LGBT”

Z homolobby im po drodze. Polska Akademia Nauk solidaryzuje się z „osobami LGBT”
Zdjęcie ilustracyjne.
#DYKTAT LGBT    #PAN    #NAUKA

Polska Akademia Nauk zabrała głos w dyskusji, jaka rozgorzała po słowach prezydenta Andrzeja Dudy, przyrównującego ideologię LGBT do bolszewizmu. „Prezydium Polskiej Akademii Nauk jednoznacznie sprzeciwia się głosom dyskryminującym kogokolwiek, teraz w szczególności osoby LGBT. Wyrażamy naszą solidarność z tymi osobami” – czytamy w komunikacie zaprezentowanym w mediach społecznościowych.

 

Niebywałe, że instytucja tej rangi, stojąca na straży nauki i rozwoju edukacji, przekazała wyrazy sympatii dla ideologiczno-politycznego ruchu, o – mówiąc delikatnie - wątpliwym podłożu naukowym. Oprócz zamieszczonego wpisu, naukowa instytucja opatrzyła swoje logo w barwy sześciokolorowej tęczy – symbolu politycznego ruch LGBT od 1978 r. oraz opatrzyła go hasztagiem LoveIsLove, tym samym pozbawiając się charakteru niezależnej i apolitycznej organizacji.

 

 

 

Deklaracji instytucji nie skomentował należący do Porozumienia Jarosława Gowina Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek. Działalność Akademii jest finansowana głównie ze środków pochodzących z budżetu państwa. Co ciekawe, słowa o „sprzeciwianiu się głosom dyskryminującym kogokolwiek” zostały opublikowane nieco nad wyraz. PAN – mimo obecnych deklaracji – nigdy nie włączał się w sprzeciw wobec prześladowania chrześcijan, najbardziej prześladowanej grupy na świecie, jak wynika z raportu przygotowanego przez MSZ Wielkiej Brytanii.

 

Według organizacja Open Doors, która monitoruje prześladowania chrześcijan w 45 krajach, w 2019 r. zginęło 4200 wyznawców Chrystusa, co stanowi średnio 11 osób dziennie. Z tego samego raportu wynika, że 2019 r. 260 milionów chrześcijan spotkało się ze względu na swoją wiarę z jakąś formą nękania, agresji czy wrogości. To o 15 milionów więcej niż w roku poprzednim. W Polsce PAN nie włączył się w potępienie dyskryminujących i obrażających uczucia religijne wypowiedzi, haseł i profanacji udokumentowanych podczas tzw. „parad równości”.

 

To nie pierwszy raz kiedy instytucja naukowa zabiera głos w sprawach ideologicznych i światopoglądowych. 23 września 2019 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało oświadczenie wzywające do „bezwarunkowego” pociągania do „odpowiedzialności dyscyplinarnej” naukowców, jeżeli w swojej krytyce np. środowisk LGBT używają „języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata”. Nie sprecyzowano jednak o jakie słowa lub zwroty chodzi. Wymieniono tylko określenie „zaraza”. Podpisane przez przewodniczącego prof. dr hab. Inż. Jana Schmidta oświadczenie zostało opublikowane w odniesieniu do sytuacji prof. Aleksandra Nalaskowskiego,  nauczyciela akademickiego zawieszonego  za użycie w felietonie języka piętnującego zachowanie uczestników homoparad.

 

Ponadto w samym oświadczeniu zawarto stwierdzenia o wątpliwej wartości naukowej, stawiające granicę między płcią biologiczną a społeczno-kulturową. Zasugerowano też, że o dyskryminacji osób należących do subkultury LGBT mają świadczyć nieproporcjonalnie wysokie statystyki samobójstw wśród jej przedstawicieli. Jednak nie ma badania wyraźnie stwierdzającego taki związek. Co więcej, coraz większe statystyki samobójstw np. transseksualistów dotyczą krajów, które już dawno uchwaliły szerego praw „przyjaznych LGBT”, takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania.  

 

Czy obecnie świat nauki dostrzega granicę między nauką a ideologią?

 

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-18 18:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widać po komentarzach jak bardzo znamienna w naszych czasach staje się krytyka wszelkich autorytetów. Słyszałem o pacjentce, która odmówiła zaszczepienia swojego dziecka powołując się na D. Trumpa. Żeby nie było, bardzo szanuję Donalda Trumpa, szczególnie w kwestii umiejętności zarządzania i ekonomii, ale nie róbmy z niego autorytetu w innych dziedzinach jak np. medycyna. Stanowisko nauki jest jednoznaczne, orientacje seksualne takie jak homoseksualizm, biseksualizm są wariantem normy, a nie odchyłem. Nie należy ich także w żaden sposób mylić z parafiliami, które są zjawiskiem patologicznym. Przykładowo: pedofilia, zoofilia.
1 miesiąc temu / Lekarz
 
Jest to przykre dla mnie, kiedyś pracowałam w PAN. Poza innymi, oczywistymi sprawami, przychodzi mi na myśl kwestia przepaści świadomościowej związanej z pozycją społećzną pomiędzy elitami inteligencji a większością zwykłych ludzi. Nie powinno tak być, wszyscy jesteśmy ludźmi i co do tego nie powinno być wątpliwości. Jak ta przepaść się przejawia? Na przykład ja czasem myślę po angielsku. Dlatego widząc wiadomy skrót w wyobrażni widzę nie akronim tylko "lesbijki, geje itd." Natomiast sprzedawczyni w sklepie, widząc ten skrót myśli: obce słowo, oznacza to o czym mowią w tv kiedy pokazują te ich parady. Moja erudycja nie zmienia mojego nastawienia do idelogii Stonewall, zwłaszcza odkąd przypadkowo byłam świadkiem parady dumy żadna tam parada równościw Dublinie, której widoku nie da się zapomnieć choć chciałabym. Chciałabym zas, by elity i lud oraz rozne partie umiały zrozumieć się nawzajem,traktować po ludzku, a walka polityczna nie znizala sie do wzajemnej obrazy
1 miesiąc temu / kate
 
Hańba wam i wstyd pseudonaukowcy bolszewicy z PAN
1 miesiąc temu / az
 
Hańba kolejnym "naukowcom" polskim !
1 miesiąc temu / Nadwarcie20
 
Światopoglądowy hejt serwowany przez środowiska lewackie,które opanowały w znacznym stopniu - zgodnie z marksistowską wytyczną, marszu przez instytucję - znaczące instytucje kultury, nauki, mediów.itd; pełno tych rewolucjonistów na wydziałach i nie tylko tam. Kierunek rażenia lewaków jest jeden,to: wartości chrześcijańskie,narodowe,zdrowy rozsądek,negacja prawa natury,itd. Niestety PAN także należy do tego gatunku zaliczyć
1 miesiąc temu / t
 
Ten wykład na yt wszystko Wam wyjasni: " Kabalistyczne i panteistyczne korzenie marksizmu - Baruch Spinoza, Mojżesz Hess"
1 miesiąc temu / ug
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.