DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Z 15 szopek w niemieckich kościołach zniknęli Trzej Królowie. To efekt akcji broniącej imigrantów

Z 15 szopek w niemieckich kościołach zniknęli Trzej Królowie. To efekt akcji broniącej imigrantów
źródło: pixabay.com

Z co najmniej piętnastu szopek bożonarodzeniowych w niemieckich kościołach zniknęły figurki Mędrców ze Wschodu. To efekt akcji grupy artystów chcących zwrócić uwagę opinii publicznej na los uchodźców.

 

Figurki zniknęły z szopek bożonarodzeniowych m.in. w Berlinie, Bielefeldzie, Darmstadt, Kolonii, Frankfurcie, Fryburgu i Muenster. W tamtejszych kościołach zabrano potajemnie z szopek po dwóch z trzech króli.

 

Okazało się, że odpowiedzialnymi za zniknięcie z szopek Mędrców ze Wschodu są niemieccy artyści, którzy w ramach akcji „Wykluczeni - Trzej Królowie u bram Europy” chcieli zwrócić uwagę na los uchodźców zmierzających z Afryki i Bliskiego Wschodu do granic Europy.

 

„Europejska polityka wykluczenia” uniemożliwiła dwóm królom „powitanie nowonarodzonego małego uchodźcy, Jezusa z Nazaretu” – mówi rzecznik akcji Rosa Frahm.

 

„Jeden z króli utknął w obozie Moria na wyspie Lesbos, inny przetrzymywany jest w ośrodku detencyjnym w Deggendorfie. Jego prośba o powitanie Mesjasza prezentami została odrzucona jako bezzasadna. Aby skuteczniej egzekwować jego deportację, nie pozwolono mu opuszczać powiatu”, piszą inicjatorzy akcji w mediach społecznościowych.

 

„Chcemy zwrócić uwagę na katastrofę humanitarną w obozach dla uchodźców na granicach zewnętrznych Europy i w samej Europie oraz na uwłaczające godności ludzkiej zakwaterowanie w ośrodkach detencyjnych. Wszystkie te obozy musiałyby zostać natychmiast zamknięte”, postulują aktywiści. Ich zdaniem przebywający w obozach imigranci muszą zostać jak najszybciej zakwaterowani w Niemczech i innych krajach UE.

 

We wszystkich kościołach aktywiści zostawili w szopce list, w którym wyjaśnili tło akcji. Obiecali zwrócić figurki po 6 stycznia.

 

Źródło: interia.pl, Deutsche Welle

TK


DATA: 2020-01-06 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a nie mogli pokazać paszportów na granicy jak normalni ludzie? nikt by ich nie trzymał w obozach dla uchodźców :-
9 miesięcy temu / mezus
 
a ciekawe czy dzielą się Ewangelią z tzw "uchodźcami" ?
9 miesięcy temu / qwe
 
Ci dwaj królowie, co nie dotarli do 15 szopek w Niemczech, chcieli podłożyć minę zamiast złożyć mirrę, więc ich zgarnięto.
9 miesięcy temu / Beata
 
Festiwal absurdów. Żołnierze dzihadu to nie mędrcy ze wschodu, a sprzedajni zdrajcy to nie artyści.
9 miesięcy temu / Matka Polka
 
Już to widzę jak owi islamacy imigranci składają pokłon i dary Jezusowi... Jak pięknie artyści wrzucają ludziom polityczną popeawność. Co rusz słychać jak "uchodźcy" chcą zislamizować Europę, jak prześladują chrześcijan w ich chrześcijańskich krajach i domagają się prawa szariatu, meczetów i nie wiadomo czego jeszcze, a tu na przeciw wychodzą im artyści i bełkocą, że oni chcą oddać pokłon Jezusowi. Czy tym ludziom na prawdę redzta rozumu wyparowała?
9 miesięcy temu / Andżelika
 
Jak dla mnie było to motywowane politycznie przestępstwo kradzieży. Obawiam się że ta szeroko zakrojona akcja odbyła się za wiedzą i zgodą przynajmniej lokalnych proboszczów, jeżeli nie wyższych władz kościelnych. Trzeba się chyba zacząć przyzwyczajać do tego że w Niemczech tak naprawdę nie ma już Kościoła rzymskokatolickiego.
9 miesięcy temu / uważny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.