DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Wyznawcy aborcji zaatakowali katedrę w Poznaniu. Proboszcz musiał przerwać Mszę Świętą

Wyznawcy aborcji zaatakowali katedrę w Poznaniu. Proboszcz musiał przerwać Mszę Świętą
FORUM

Kilkadziesiąt osób wyposażonych w nazistowski symbol pioruna i kartony z wulgarnymi hasłami weszło na Mszę Świętą do katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła i przerwało Liturgię. Chuligani ustawili się przed ołtarzem i wykrzykiwali wulgarne hasła w związku z wyrokiem TK o niezgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcji eugenicznej.

 

Uczestnicy wiecu wyszli przed ołtarz po zakończeniu odczytywania Ewangelii. Skandowali, że mają dość oraz że „katoliczki też potrzebują aborcji”. Pozostałe hasła były niecenzuralne, obelżywe i chamskie, więc nie będziemy ich cytować.

 

Sprawujący Mszę Świętą ks. Ireneusz Szwarc poprosił przybyłych o zakończenie zakłócania Mszy Świętej. Ci nie posłuchali, więc o ataku została poinformowana policja.

 

Po kilku minutach kapłan poinformował, że w związku uniemożliwieniem godnego sprawowania Mszy Świętej, w związku z jawnym zakłóceniem sprawowanego nabożeństwa oraz w związku ze złamaniem przepisów sanitarnych przerywa odprawianie Mszy Świętej udzielił parafianom dyspensy i poprosił wszystkich o opuszczenie katedry.

 

O haniebnym ataku z dumą w mediach społecznościowych poinformowała tzw. Grupa Stonewell – organizacja promująca ideologię LGBT i atakująca katolików.

 

Źródło: Twitter, rmf24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po 1. przesłanka EMBRIOPATOLOGICZNA, nie eugeniczna. proszę poczytać o różnicach. po 2. Błyskawica jest uniwersalnym symbolem, wykorzystywanym szeroko w przeszłości i obecnie. Symbol błyskawicy jest również w logo Grup Szturmowych Szarych Szeregów - czy to też jest nazistowska organizacja? https://pl.wikipedia.org/wiki/GrupySzturmowe
1 miesiąc temu / i.
 
"Gdy wyrywasz człowiekowi językzakneblujesz go nie udowadniasz, że jest kłamcą, tylko pokazujesz światu, że boisz się tego, co ma do powiedzenia
1 miesiąc temu / do moderatora
 
@Roni, problem polega na tym, że diabelstwo jest dobrze zorganizowane, a nasza strona jakoś zupełnie niepozbierana. To tak jakby na wojnie z regularną armią liczyć tylko na indywidualne i spontaniczne działania pojedynczych obrońców - przecież to gwarancja klęski. Każda parafia powinna mieć coś w rodzaju własnej "ochrony" z odpowiednio przeszkolonej i przygotowanej na różne okoliczności grupy wiernych i tu jest wielka rola proboszczów żeby coś takiego przygotować. Chętni wierni na pewno by się zgłosili. Jest tu też rola biskupów, a właściwie całego Episkopatu, żeby taką inicjatywę zalecić oraz zapewnić wsparcie od strony prawnej. Diabelstwo szaleje i najwyższa pora aby zacząć się sensownie organizować. Może zresztą ktoś ma lepszy pomysł niż mój.
1 miesiąc temu / abc
 
Mysle ze wierni nie ryzykowali poniewaz bali sie zeby ich ksiadz nie spacyfikowal.
1 miesiąc temu / Nick
 
Roni odpowiem .wiernych przepedzil w sumie Episkopat pozwalajc na rzady swieckich rzadowych w samych swiatyniach ;Kaplani z nakazu biskupow skutecznie to uczynli goniac z kosciolow nadmiar poboznych.Oczyscili z wody swieconej itp;Diabelstwo zajmuje switynie w posiadanie i teraz przepedza kaplanow.Tak jest gdy slucha sie rzadowych cezarow a nie Boga
1 miesiąc temu / olek
 
Mimo iż TK zgodnie z logiką orzekł niekonstytucyjność przepisów ustawy dopuszczającej aborcję na mocy tzw. przesłanki eugenicznej, to fakt, iż zrobił to akurat w momencie epokowego kryzysu społeczno-gospodarczego wywołanego narzuconą przez rządzących prawników pandemią, a więc musząc zdawać sobie sprawę z nieuchronnego zaognienia sytuacji w formie protestów, może świadczyć o tym, że faktycznie pseudo-katolickie i antykatolickie, a w szczególności antykościelne czynniki, być może związane z układem rządzącym który coraz mocniej ujawnia swą antyspołeczną, pseudo- i anty-katolicką naturę wywierały na niego naciski. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że chodziło głównie o to, aby przy pomocy orzeczenia TK ściągnąć nienawiść ogromnej rzeszy społeczeństwa na Kościół Katolicki, a więc na ostatni bastion normalności i obrony praw ludzi będących w potrzebie. W +, decydenci już odklepują argument, jakoby protestujący zagrażali zdrowiu ludu, więc nowe kary i restrykcje wisz
1 miesiąc temu / w powietrzu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.