DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Wyszli do wiernych z Najświętszym Sakramentem. Piękna postawa kapłanów w Wielkanoc

Wyszli do wiernych z Najświętszym Sakramentem. Piękna postawa kapłanów w Wielkanoc
fot. Robert Woźniak / FORUM

Z racji obowiązujących z powodu koronawirusa ograniczeń, w tegoroczną Wielkanoc wielu wiernych nie ma możliwości nawiedzenia kościoła. Niektórzy kapłani postanowili umożliwić swoim parafianom zbliżenie do Zmartwychwstałego obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

Kapłani z Parafii Świętej Rodziny z Najświętszym Sakramentem błogosławili dziś rano wiernych na ulicach Zakopanego. Niezwykła procesja odbyła się dziś rano. Kapłana z najświętszym sakramentem wiozła dorożka zaprzężona w dwa konie. Mieszkańcy mieli okazję uzyskać błogosławieństwo przed własnymi domami.

 

 

Niecodzienna procesja rezurekcyjna odbyła się także w Biłgoraju. Proboszczowie parafii św. Marii Magdaleny i św. Jerzego zdecydowali się więc na nietypowe procesje rezurekcyjne. Zamiast trzykrotnego otoczenia kościoła z wiernymi, wyjechali samochodami z Najświętszym Sakramentem na ulice swych parafii.

 

 

W niedzielę wielkanocną ulicami Bydgoszczy autobusem wyposażonym w głośniki jeździł ks. Piotr Wachowski z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników. - Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Błogosławionych świąt naszym kochanym parafianom! Alleluja! - słychać na nagraniu. Kto tylko mógł, wyszedł na balkon aby duchowo połączyć się w radości świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Źródło: bilgoraj.com.pl / Bydgoszcz.naszemiasto.pl / 24tp.pl / Facebook.com

PR

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-12 16:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takich miejsc i takich parafii Bogu dzięki było tego szczególnego ranka więcej!!!!Także w benedyktyńskiej parafii w Tyńcu.
7 miesięcy temu / libera nos
 
W mojej parafii, tak z godzinę od Biłgoraja, Ksiądz Proboszcz zamknął Kościół. Można korzystać z niewielkiego przedsionka z jednym klęcznikiem. Nie wystawił nawet Najświętszego Sakramentu, mimo, ze przez oszklone drzwi widać ołtarz. Tylko mówi o zagrożeniu koroną i miłości bliźniego, której nie widać. Ma młodych i zdrowych wikarych, którzy chętnie zrobiliby to co Księża w Biłgoraju. No cóż ale nie rozumie potrzeb części wiernych i myśli tylko o sobie i bliskich mu klakierach.
7 miesięcy temu / wierny
 
Prymas ks. Polak powiedział że mamy czas próby. Ma rację lecz jednocześnie wyszło, że olbrzymia większość kapłanów a co gorsza także biskupów, wykazała się kunktatorstwem i tchórzostwem.
7 miesięcy temu / naxa
 
Prosimy o petycję,aby było jak w marketach 3 osoby na konfesjonał,jak 3 osoby na kasę.
7 miesięcy temu / ChceJesusa
 
Ja bym to chciała w leniwej Warszawie zobaczyć. Maszy w parafiach mniej niż przed pandemią.Proceski brak. Przecież jest ciepło, można głośniki włączyć i na dworze może być też 5 osób i już byłoby 10.
7 miesięcy temu / Warszawa
 
Brawo! To są wierzący Kapłani! Dziękujemy
7 miesięcy temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.