DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Wysłannik USA ds. antysemityzmu o 447: okradzeni przez nazistów powinni dostać odszkodowanie

Wysłannik USA ds. antysemityzmu o 447: okradzeni przez nazistów powinni dostać odszkodowanie
Elan Carr. United States Department of State [Public domain]

Zdaniem specjalnego amerykańskiego przedstawiciela ds. walki z antysemityzmem, ofiary Holokaustu oraz ich spadkobiercy powinni otrzymać odszkodowanie, jeśli ich majątek przejęli naziści. Elan Carr skomentował ustawę 447 podczas wizyty w Warszawie.

 

Amerykański dyplomata spotyka się w Polsce z przedstawicielami rządu RP, działaczami społecznymi oraz organizacjami żydowskimi. Wysłannik Departamentu Stanu USA w rozmowie z polskimi dziennikarzami odniósł się do sprawy, która rozgrzewa emocje polskiej opinii publicznej. Chodzi o ustawę 447.

 

Ustawa zobowiązuje władze USA do stworzenia raportu w sprawie zwrotu mienia żydowskiego w 46 krajach. Wśród nich jest m.in. Polska. Jednak – jak powiedział amerykański dyplomata – raport ma jedynie opisać sytuację, zaś amerykańskie władze nie będą dyktować innym krajom, co mają robić w sprawie restytucji. Polska sama zdecyduje, co zrobi w sprawie, gdyż jest, jak powiedział wysłannik Departamentu Stanu, solidną demokracją. Dyplomata zauważył też, że zbliżają się wybory, zaś jego mocodawcy chętnie zobaczyliby demokrację w działaniu.

 

Elan Carr uważa także, że ofiary Holokaustu oraz ich spadkobiercy powinni mieć prawo do uzyskania zwrotu majątków bądź odszkodowania. Dyplomata przypomniał też, że w roku 2009 Polska oraz 45 innych krajów podpisało Deklarację Terezińską. Dotyczy ona także zadośćuczynienia.

 

Zwrot majątków nie oznacza jednak reparacji bądź obwiniania któregoś z krajów o zbrodnie nazistów. Chodzi tu – jak mówił wysłannik Departamentu Stanu – o ofiary i ich prawo do rekompensaty lub dochodzenia swoich praw. Rozmawiający z polskimi dziennikarzami dyplomata przyznał też, że USA są świadome okrucieństw, jakich doznała Polska podczas II wojny światowej.

 


Źródło: polskieradio24.pl / rmf24.pl

MWł

 

  


DATA: 2019-05-09 14:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Elan Carr kłamie jak buraki szuka. Władysław Bartoszewski, jako Minister Spraw Zagranicznych z ramienia Polski, nie podpisał tej Deklaracji. Bezczelny kłamco. Niech ten bezczelny rząd pokaże dokumenty z podpisem W.Bartoszewskiego.
ponad 1 rok temu / Judasz
 
Ustawa 447 w naszym porządku prawnym nie może być przeprowadzona. Ale wszystko w kraju zależy teraz od PiS. Widzę tu parę problemów. PiS ma taką koncepcję żadnych interesów z Rosją ale już Niemcy czy USA wcale tak nie podchodzą do tego. W istocie droga na wschód w celu gonienia Rosjan toruje chyba drogę innym krajom do porozumień. Rosja broni nas m.in przed Chinami chce tego czy nie. Fort Trump będzie złamaniem umowy między Rosja a USA wtedy ani jeden kraj nie będzie szanowal zobowiązań. Pytanie czy PiS tworzy kraj i historię z której będzie dumny czy polskość, patriotyzm i wiara skończy jak podczas zaborów czyli będzie atakowana i niszczona.Takze UE dąży do zniszczenia porządku prawnego w Polsce wiec gra się toczy o to żeby Polska poprostu była.
ponad 1 rok temu / rr
 
Żydzi domagają się odszkodowań od Polski ponieważ USA i Izrael pałają żądzą rozpętania wojny z Iranem. Dla USA pokonanie Iranu i całkowite uzależnienie go od siebie jest warunkiem koniecznym rozpoczęcia konfliktu zbrojnego z Chinami. Dla Izraela zagłada Iranu jest warunkiem koniecznym rozpoczęcia budowy III świątyni antychrysta i budowy "wielkiego Izraela". Żydzi i amerykanie podstępem i przemocą przejmują polskie terytorium w celu zasiedlenia go żydami uciekającymi z Izraela zagrożonego przez broniący się przed żydowską okupacją Iran. Żydzi wykorzystując wszystkie już uzależnione od nich media, w których rozpowszechniają kłamstwa historyczne na temat Polaków, chcą doprowadzić do uzasadnienia swojej hucpy czyli grabieży państwa polskiego. Szukają też uzasadnienia dla swoich zbrodni. Żydzi przejmują państwo polskie ponieważ sami nie potrafią uczciwie pracować i żyją z lichwy i wyzysku innych narodów. Prawo i Sprawiedliwość jest dla nich tylko sloganem.
ponad 1 rok temu / smoleńsk?
 
Trzeba bylo w trakcie wojny się nimi zainteresować jak Karski i inni polacy ich informaowali o losie żydów w Europie i jak Icchak Kancelson popełnił samobójstwo. Yeshiva Chachmei Lublin jest tu najlepszym przykładem. Polska w latach 60-tych zapłaciła następcy prawnemu w USA a później w latach 2000 gmina warszawska żydowska odzyskała to za co Państwo Polskie już zapłaciło. I teraz jeszcze kilka razy mamy za to samo płacić ? mając takich sojuszników nie potrzebujemy miec wrogów i zydowskim zwyczajem odwołując się do bibli: Niech Pan Bóg nas rozsądzi i jednemu doda a drugiemu ujmie.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Niemcy na spółkę z Rosją wprowadzili zniszczenie, chaos i okrucieństwo w Polsce, a nie jacyś mityczni naziści i właśnie te dwa kraje są jedynymi źródłami odszkodowań. To elementarna sprawiedliwość. Jakże ciężko jednak przychodzi ją rozumieć "krajom demokratycznym", w których prosta logika i zwyczajna, ludzka przyzwoitość ustępują miejsca naciskom przed wyborami.
ponad 1 rok temu / sp
 
Dlaczego mówi nielogicznie, dlaczego dziennikarze nie zwrócili mu uwagę, że mówi o Żydach, Polakach i nazistach a nie Niemcach, to jest niespójne
ponad 1 rok temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.