DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wynik pozytywny, objawów koronawirusa brak. Statystyki zmarłych na Covid-19 rodzą pytania

Wynik pozytywny, objawów koronawirusa brak. Statystyki zmarłych na Covid-19 rodzą pytania
Fot. Pixabay
#KORONAWIRUS    #BOCHNIA    #GROBLA    #DPS    #DOM OPIEKI    #SENIORZY    #COVID-19

W trakcie covidu statystyki ustalane są przez odpowiednie służby i nie chcemy z nimi polemizować. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że czasami umiera Podopieczny, który był w stanie ciężkim i przykro to mówić tak wprost, ale jego śmierć, mimo wszelkich starań lekarzy i opiekunów była nieunikniona i zbliżała się nieuchronnie. Gdy umierał, a miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – w statystykach wskazuje się, że zmarł właśnie z tego powodu, choć zmarł na chorobę, z którą walczył już długi czas – podkreśla w specjalnym oświadczeniu „jak w praktyce należałoby traktować statystyki” dyrekcja domu opieki w Grobli (gm. Drwinia).

 

W ośrodku przebywają osoby w bardzo zaawansowanym wieku, z bardzo zaawansowanymi chorobami, często w ciężkich stanach, w dalekich stadiach chorób (np. cukrzyca, niewydolność nerek, niewydolność krążeniowa, Alzheimer) – zaznacza Krystian Dudek, odpowiedzialny w placówce za kontakt z mediami.

 

Dudek dodaje, że na skutek poważnego lub bardzo ciężkiego stanu zdrowia w jakim do domu opieki trafiają seniorzy, zdarza się, że podczas jednego miesiąca umiera nawet do 10 podopiecznych placówki.

 

- W trakcie covidu statystyki ustalane są przez odpowiednie służby i nie chcemy z nimi polemizować. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że czasami umiera Podopieczny, który był w stanie ciężkim i przykro to mówić tak wprost, ale jego śmierć, mimo wszelkich starań lekarzy i opiekunów była nieunikniona i zbliżała się nieuchronnie. Gdy umierał, a miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – w statystykach wskazuje się, że zmarł właśnie z tego powodu, choć zmarł na chorobę, z którą walczył już długi czas – wyjaśnia Krystian Dudek.

 

- Przykładem może być śmierć naszej Podopiecznej, w poważnym już wieku, która zmarła we śnie z powodu niewydolności krążenia, bez jakichkolwiek objawów covidu. Ale ponieważ miała pozytywny test – jako przyczyna zgonu wskazany jest covid. Takich przypadków w ostatnim czasie było kilka wśród wskazanych 14 – wyjaśnia przedstawiciel domu opieki w Grobli.

 

Natomiast wczoraj portal Bochnianin.pl podał, że placówka w Bochni oraz prywatny podmiot w Grobli (gmina Drwinia) otrzymają po 250 tys. zł w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet społeczny. Bezpieczny dom” wdrażanego jako element pakietu społecznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

 

Źródło: bochnianin.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-07 09:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Problemem nie są wrogowie Polski. Problemem jest niemyśląca, infantylna i rozhisteryzowana masa Polaków.
1 miesiąc temu / xcc
 
Każdy człowiek prędzej czy później umrze. Ludzie, którzy trafiają do domu starców - jakkolwiek brutalnie to zabrzmi - sami wiedzą, że są bliżej końca niż początku. Zadaniem domu starców nie jest utrzymywanie ich przy życiu w nieskończoność i za wszelką cenę, bo to niemożliwe. Zadaniem jest poprawa ich stanu zdrowia i umożliwienie cieszenia się ostatnimi latami życia tak bardzo, jak tylko się da, bez względu na koronawirusa czy inne zmienne i chwilowe czynniki współczecnego świata.
1 miesiąc temu / Norman
 
Na początku tego całego koronawirusowego szaleństwa dr Wolfgang Wodarg zamieścił krótki 15-o minutowy film pod wymownym tytułem "Król jest nagi". Jestem ciekaw, kto z tych co nami zarządzają wskaże palcem na tę mniemaną pandemię i powie "Ale przecież ten król jest nagi" Oczywiście nie mam złudzeń, że taki moment kiedykolwiek nastąpi. Większość z nas będzie dalej podziwiała nowe szaty cesarza zachwycona jaki on pięknie śmiercionośny, choć przecież taki nie jest i jak cudownie "bezobjawowy". Oczywiście będziemy to robili w kagańcach, nazwanych dla niepoznaki maseczkami, tak żeby komuś nie przyszło do głowy powiedzieć właśnie czegoś prawdziwego na temat nowych szat cesarza. Aliści cesarz ma już uszyte nowe, które, jak ma objawić w pełnej chwale jesienią. To nic, że ich krój będzie dokładnie taki sam. Wszyscy wraz zakrzykną: "No teraz to naprawdę ten wirus uśmierca całe narody", choć dalej, jak obecnie, nic nie będzie się działo. Król jak był, tak będzie nagi.
1 miesiąc temu / Tom
 
Z tego co słyszę to najwięcej osób umiera na choroby współistniejące...- dziwna kategoria chorób.
1 miesiąc temu / edek
 
Kompletny absurd! Kiedy pan Szumowski pójdzie wreszcie na emeryturę??? Pozdrowienia!
1 miesiąc temu / Jacek
 
Kolejną manipulacją jest ilość wykonanych testów w stosunku do zachorowań. Np. 5 maja 2020 r. zostało wykonanych 10466 testów, wykryto 408 chorych, 7 sierpnia 2020 r. wykonano 32 600 testów, wykryto 809 chorych. Chorych przybywa, czy ubywa?
1 miesiąc temu / Zenon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.