DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

„Wyborcza” straszy: polskie samorządy stracą pieniądze z UE z powodu rzekomych „stref”

„Wyborcza” straszy: polskie samorządy stracą pieniądze z UE z powodu rzekomych „stref”

Rzekome „strefy wolne od LGBT” mają być powodem, dla którego Unia Europejska mogłaby wstrzymać dotacje dla polskich samorządów – pisze „Gazeta Wyborcza” powołując się na list, który dotarł podobno do marszałków kilku województw.

 

 

Wprowadzenie przez kilkadziesiąt polskich miast, gmin i powiatów Samorządowej Karty Praw Rodzin wywołało prawdziwy popłoch w środowiskach wspierających genderową propagandę i tak zwaną edukację równościową. Starają się one ukazać inicjatywy prorodzinne i broniące społeczeństwa przed promocją homoseksualizmu jako walkę z osobami dotkniętymi tą przypadłością.

 

Międzynarodowy rozgłos  sprawie nadał między innymi portal, na którym w lutym mogliśmy przeczytać: „OKO.press wzywa 52 unijnych partnerów polskich gmin i rejonów, które przyjęły uchwałę, że są strefą wolną od ideologii LGBT, do zerwania/zawieszenia umowy partnerskiej. Obywatelski donos jest wyrazem przekonania, że trzeba zrobić wszystko, by zatrzymać homofobiczną nienawiść w Polsce i w Europie, zanim będzie za późno. Prosimy Czytelników o wsparcie”.

 

 

Być może to i inne, podobne wystąpienia zwolenników ruchu LGBT spowodowało reakcję instytucji unijnych. Jeśli bowiem wierzyć doniesieniom „Gazety Wyborczej”, z powodu wymyślonych przez przeciwników karty rodzin rzekomych „stref wolnych od czterech liter”, do polskich samorządów może nie popłynąć rzeka unijnych pieniędzy.

 

Oto jak organ z Czerskiej informuje o tym swoich czytelników:

„Komisja Europejska bierze na cel strefy wolne od LGBT. W liście do marszałków województw przypomina polskim samorządom, że nie mogą dyskryminować obywateli, bo w przyszłości odbije się to na wysokości unijnych dotacji.

 

List otrzymali marszałkowie województw łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Tamtejsze sejmiki w zeszłym roku przegłosowały różnorakie Samorządowe Karty Rodzin, czyli uchwały sprzeciwiające się wprowadzania lub promowaniu (afirmacji) tzw. ideologii LGBT. W ten sposób, według slangu używanego także przez zwolenników tego typu rozwiązań, województwa stały się tzw. strefami wolnymi od LGBT”.

 

GW przypomina, że Samorządową Kartę Praw Rodzin przyjęło już 18 rad powiatów i 24 rady gmin. „Strefy wolne od LGBT zajmują jedną trzecią powierzchni Polski. Promotorami stref w regionach są lokalni politycy PiS, na szczeblu centralnym rząd  ten problem ignoruje” – czytamy na portalu „Wyborczej”.

 

Cytuje on także tajemnicze „źródło w Komisji Europejskiej”: – Dostawaliśmy w tej sprawie wiele skarg i uznaliśmy, że musimy zbadać sprawę. Art. 2 traktatu europejskiego zakazuje dyskryminacji obywateli ze względu na orientację seksualną – miało skomentować.

 

Według tekstu zatytułowanego: „Unia: Będziecie dyskryminować LGBT - możecie nie dostać pieniędzy na odbudowę kraju po koronawirusie”, Marc Lemaître, dyrektor w strukturach Komisji Europejskiej, który podpisał się podobno pod listem do marszałków, podczas marcowej wizyty nad Wisłą „musiał skonfrontować się z tematem stref wolnych od LGBT”.

 

- Postanowiliśmy zapytać marszałków, czy uchwały o strefie wolnej od LGBT oznaczają, że osoby o innej orientacji seksualnej będą dyskryminowane przy rozdziale środków unijnych, albo dyskryminowane przez beneficjentów unijnych programów – powiedzieć miał „Wyborczej” anonim z  Komisji Europejskiej. Autorzy listu stawiają ponoć pod znakiem zapytania „zdolność regionalnych instytucji zarządzających do zapewnienia zgodności z horyzontalną zasadą niedyskryminacji przy wdrażaniu programów europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych”.

 

- Komisarz sprawiedliwości Didier Reynders we wrześniu ma przygotować raport dotyczący wszystkich krajów UE. Od tej oceny może też zależeć, czy przyznane Polsce pieniądze z Funduszu Odbudowy po epidemii koronawirusa nie zostaną zamrożone – grzmi słowami nieznanego z nazwiska urzędnika UE „Gazeta Wyborcza”.

 

 

Źródła: OKO Press, wyborcza.pl

RoM

 

Poznaj Samorządową Kartę Praw Rodzin!

 

 


DATA: 2020-06-03 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rzygać się chce czytając te wypociny gadzinówki z Czerskiej. Najpierw wymyślić i stworzyć tabliczki rzekomych stref wolnych od LGBT, a później donosząc na nie do UE walić niczym pałką w Polskę i Polaków. Ot logika manipulacji. Tylko kto jest się na to w ogóle w stanie nabrać?
1 miesiąc temu / Brad
 
Bezsensowne działania przecież te karty nie mają żadnej mocy prawnej i same w sobie nie prześladują homoseksualistów. Ja ogólnie popieram UE ale potrzebna jej jest gruntowna reforma bo sam pomysł zjednoczonej Europy jest świetny w obliczu wielkiej potęgi USA, Chin i w przyszłości Indii
1 miesiąc temu / Eric
 
To szantaż z ich strony?! Źle trafili, bosmy chrześcijanie i mamy akurat to gdzieś!
1 miesiąc temu / Paweł K.
 
I bardzo dobrze, wtedy nie będziemy czyimis niewolnikami, dluznikami, powiernikami! Będziemy wolni! Suwerenności! A to jest chyba ważne!?
1 miesiąc temu / Paweł K.
 
GW straszy, bo europosłowie - zaprzańcy ?donoszą? na nasz kraj i nakręcają spiralę nienawiści w Brukseli. Szukają różnych sposobów, aby zasiewać niepewność wśród nas Polaków.
1 miesiąc temu / Stefan Jr
 
Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba czasami zapłacić - ks. Jerzy Popiełuszko
1 miesiąc temu / Solidarny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.