DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet

Współorganizator synodu: Najpierw żeński diakonat, potem… kapłaństwo kobiet
TheRemnantVideo / You Tube

Według biskupa Erwina Kräutlera, głównego autora dokumentu roboczego trwającego w Watykanie Synodu Amazońskiego, postulowany tam diakonat żeński byłby wstępem do… wyświęcania kobiet na kapłanów Kościoła katolickiego.

 

„W przemówieniu po środowym briefingu prasowym Synodu urodzony w Austrii biskup emerytowany z Xingu w Brazylii powiedział, że popiera ordynację kobiet. Zapytany przez reportera Edwarda Pentina, czy dotyczy to kobiet-księży, Kräutler powiedział: tak, to logiczne i dodał, że żeński diakonat w Amazonii może być krokiem do osiągnięcia tego celu” – pisze portal Life Site News.

 

- Wielu biskupów [na synodzie] opowiada się za diakonatem kobiet – stwierdził Kräutler. 

 

Emerytowany już hierarcha pracował przez lata jako misjonarz w regionie Amazonii. Ostatnio był głównym autorem wzbudzającego wiele kontrowersji i sprzeciwów dokumentu roboczego synodu, czyli Instrumentum laboris.

 

Dopytywany przez reporterkę LSN Diane Montagna, co sądzi o jego koncepcji papież Franciszek, odpowiedział, że nikt tego nie wie.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, The RemnantVideo/You Tube.

RoM

 

 


DATA: 2019-10-10 12:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kobieta w Piśmie Świętym od stworzenia z żebra, po przebicie Matki Bożej mieczem boleści po raz 7y, tak jednoznacznie określa rolę w życiu społecznym, że tylko ciężki na umyśle może bredzi ć takie androny o kapłaństwie kobiety. Nawet u pogan kobieta w różnych formach kapłaństwa otrzymywała rolę sakralnej prostytutki, co najwyżej. Dla Katolika słowa Św. Pawła 1Kor 14 34-36 i cały 11 ! kto zaprzecza choćby jednemu słowu musi wtedy sobie uświadomić te słowa: Gal 1 6-9! Reszta to bełkot zniewolonych duchem świata!
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
@ Henryk: Pod warunkiem, że jest to papież wybrany zgodnie z przepisami prawa kościelnego. Antypapieże nie mogą liczyć na asystencję Ducha Świętego!
3 miesiące temu / Karol
 
I jeszcze jedno: papież jest nieomylny, tylko jeśli strzeże depozytu wiary, bo na tym polega jego funkcja. Jeżeli go nie strzeże, a tym bardziej zmienia, niszczy, nieomylnym być przestaje. Poza tym już św. Paweł przeklął tych, którzy głoszą inną Ewangelię.
3 miesiące temu / @Henryk
 
Pragnę się mylić, ale pamiętasz słowa z Biblii o niszczycielu? Czy jeśli te wszystkie herezje, o których była mowa zostaną zatwierdzone a że rozleje się to po całym Kościele nie ma wątpliwości, będziesz chodził do spowiedzi do kobiety albo do żonatego wójta w czym niby polski żonaty wójt gorszy od wioskowego szamana z Amazonii?, będziesz pląsał po kościele w pióropuszu na głowie i oddawał cześć "Matce- Stwórcy", modlił się do drzew i składał ofiary Ziemi pobrzękując grzechotkami? Wyrzekniesz się prawdy, że jedyną Drogą, Prawdą i Życiem, jedynym, który nas może wprowadzić do nieba jest Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel? Uczynisz kłamcą Tego, który za nas przelał swą Najświętszą Krew? Sprzeciwisz się Bogu Ojcu, który wyraźnie powiedział o Panu Jezusie: "To jest mój Syn umiłowany, jego słuchajcie"? Zrobisz to wszystko, bo, Twoim zdaniem Duch św. prowadzi papieża? Wszak powiedziano w Piśmie św., że najpierw należy słuchać Boga, a potem ludzi.
3 miesiące temu / @Henryk
 
Do Neptun. Czy chcesz czy nie Duch Święty prowadzi papieża !!!
3 miesiące temu / Henryk
 
Do Henryk, Duch Święty nie myli się nigdy, ale mylą się ludzie, nawet papież może się mylić przykłady prosto z Biblii, Piotr który przed chwilą dostał władzę kluczy od samego Pana Jezusa i został nazwany skałą i za moment, w następnym akapicie tej samej Ewangelii Jezus mówi do tego samego Piotra, zejdź mi z oczu szatanie bo nie myślisz o tym co Boskie tylko o tym co ludzkie. Później Paweł, który wyraźnie mówi w swoich listach, że sprzeciwił się Piotrowi, bo jego postępowanie było nieszczere. Dogmat nieomylności papieża nie może przeczyć wcześniejszym zdogmatyzowanym wypowiedziom poprzednich papieży. Prawdziwy katolicyzm wynika wprost z Biblii i nakazuje upomnieć Piotra, kiedy jego zachowanie jest niewłaściwe patrz przykład Pawła. Jest kilka warunków nieomylności papież, między innymi zgodność z poprzednim nauczaniem nauczaniem Kościoła.
3 miesiące temu / Neptun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.