DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Wrocław jednym z 20 miast, w którym zorganizowano pikiety za życiem

Wrocław jednym z 20 miast, w którym zorganizowano pikiety za życiem

Ósma już, antyaborcyjna pikieta, organizowana przez Fundację PRO – Prawo do Życia, odbyła się 21 marca we Wrocławiu. W światowy dzień poświęcony osobom z zespołem Downa organizatorzy wyrazili sprzeciw eugenice nienarodzonych dzieci chorych. Podobne pikiety zorganizowano w 19 innych miastach Polski.

 

- Świetna akcja – rzuca jeden z przechodniów, mijając młodych ludzi z dużym antyaborcyjnym plakatem w rękach. - Popieram, ponieważ każdy, także nienarodzony, powinien mieć prawo do życia –  dodaje Sylwia Oblamska, kobieta w ciąży.

 

- Aby uwiarygodnić aborcję rozpowszechnia się informacje, że chore dzieci są nieszczęśliwe – podkreśla Barbara Królak, emerytowany pedagog, która w pikietach uczestniczy po raz ósmy. – Kto zna takie dzieci, wie, że jeśli są kochane, są szczęśliwe. Trzeba tylko pomagać rodzicom.

 

Przeciw zakłamaniu

- Spotkaliśmy się tutaj, w sercu miasta, w dzień poświęcony osobom z zespołem Downa, by przypomnieć o politycznym zakłamaniu – wyjaśnia Paweł Jaranowski, koordynator wrocławskiego oddziału Fundacji. – Politycy jedną ręką podpisują się pod opieką i pomocą dla niepełnosprawnych, a drugą głosują za zabijaniem chorych dzieci przed urodzeniem. Trudno to nazwać normalnym postępowaniem. Codziennie dwoje dzieci w Polsce zamiast być leczonymi, jest zabijanych w łonach matek, ponieważ podejrzewa się je o chorobę.

 

Tego samego dnia w Warszawie Kaja Godek z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji  i Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji PRO zarejestrowali zbiórkę podpisów dotyczących  ochrony dzieci chorych przed aborcją eugeniczną.

 

Zbiórka rozpocznie się 3 maja. Teraz Fundacja szuka osób, które przy jej pomocy zorganizowałyby zbiórkę w swoich środowiskach, np. w parafiach.

 

Ideologia

Równocześnie z pikietą w Sukiennicach rozpoczęły się wykłady, organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Dr Roman Konik mówił o postmodernizmie jako paranaukowej ideologii, a dr hab. Damian Leszczyński wygłosił prelekcję na temat: „Ludzie jak bogowi. Jak nauka staje się religią”.

 

Dorota Niedźwiecka

Fot. Dorota Niedźwiecka

 

 


DATA: 2013-03-22 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety, przechodząc z dwójka małych dzieci nieświadoma tego co znajduje się w pierwszej chwili na plakatach... doznlam szoku... czy naprawdę moje dzieci mismuszą oglądać takie fotografie? Czy nie uważacie ze trauma jaka fundujecie jest ogromna? Siedmiolatek jest świadom tego co widzi. Błagam o rozsądek
ponad 1 rok temu / Dorota
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.