DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Wpadka czy celowe szkalowanie Polaków? Dziennikarka NBC o „polskim i nazistowskim reżimie”

Wpadka czy celowe szkalowanie Polaków? Dziennikarka NBC o „polskim i nazistowskim reżimie”
Andrea Mitchell. źródło: Twitter / Alex Storozynski

Antypolska kampania związana z oskarżaniem naszej ojczyzny o zbrodnie popełnione przez Niemców w czasie II Wojny Światowej wchodzi w nowy etap. Po „polskich obozach zagłady” przyszedł czas na „polski i nazistowski reżim”, którego celem była eksterminacja Żydów. Takim stwierdzeniem posłużyła się Andrea Mitchell – zagraniczna korespondentka amerykańskiej stacji NBC.

 

O skandalicznej wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki poinformował Alex Storozynski, prezes Fundacji Kościuszki.

 

 

 

Mitchell relacjonując warszawską konferencję o Bliskim Wschodzie powiedziała, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Kim byli owi naziści – tego nie sprecyzowała. Zamiast tego postawiła ich w jednym szeregu z Polakami sugerując związek między zbrodniarzami Hitlera a naszymi rodakami. Co ciekawe – w swoim materiale Mitchell ani razu nie wspomniała o Niemcach, którzy stworzyli warszawskie getto i wymordowali jego mieszkańców.

 

„Dziennikarka NBC News stwierdziła na wizji, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi. To już przekracza granice kompromitacji. Za takie rzeczy powinny być przeprosiny w następnym programie i spalenie się ze wstydu” – skomentował publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski.

 

 

Korespondentka TVP w USA Zuzanna Falzmann zaapelowała do Mitchell o przeprosiny. „Nie było takiej rzeczy jak polski i nazistowski reżim. Takie stwierdzenie jest wysoce obraźliwe. Polska była okupowana przez niemieckich nazistów. Zarówno Polacy jak i Żydzi walczyli przeciwko nazistom podczas powstania w getcie” – podkreśliła.

 

 

72-letnia Andrea Mitchell nie jest „zwykłą dziennikarką”. Jak podkreślają komentatorzy należy ona do „amerykańskiego topu dziennikarstwa telewizyjnego”. Pełni bowiem funkcję szefowej Działu Zagranicznego NBC i od lat obsługuje najważniejsze wydarzenia polityczne w USA i nie tylko.

 

Źródło: tvp.info / Twitter

TK


DATA: 2019-02-14 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedynym przyjacielem Polski jest Bóg ! Nie sprzedajmy duszy za parę dolarów
ponad 1 rok temu / X
 
Brak reakcji "polskiego rządu" świadczy o poparciu dla tych wypowiedzi. Tzw. "polski rząd" nie ma nic przeciwko, sam identyfikuje się z kłamcami. Nie można zakładać nic innego. To byłoby niezgodne z prawdą.
ponad 1 rok temu / wnioski
 
Reakcja powinna być natychmiastowa po słowach Pompejo o bandycie uznanym przez niego za bohatera. Niedługo trzeba było czekać aby kolejny błazen zanieczyścił heroiczną postawę Polaków i Żydów w czasie II wś, słowa Mitchell o reżimie faszystowskim w II RP i podczas wojny. Dziennikarka powinna natychmiast utracić akredytację i mieć bilet w jedną stronę. Na co czeka polska strona ?
ponad 1 rok temu / Jan
 
Po takiej wypowiedzi, powinna być wydalona z Polski i już dzisiaj powinna siedzieć w samolocie do NY.
ponad 1 rok temu / Kisielin
 
Szał po prostu! Nie dość, że "reklamują" nas jako nazistów, to my sami jeszcze "reklamujemy" się jako cieniasy i frajerzy. Można o nas wszystko powiedzieć, a MSZ na to... poczyni wpis na Tweeterze. Jeee!!! No prawdziwi mężowie stanu zaiste!
ponad 1 rok temu / ?_?
 
@Wanda Chyba "nie idzie" dogagać się nikim . Języki pomieszane istna wieża Babel .
ponad 1 rok temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.