DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Wojna kulturowa nie ma dziś sensu. Zaskakująca diagnoza Szefa Forum Młodych PiS

Wojna kulturowa nie ma dziś sensu. Zaskakująca diagnoza Szefa Forum Młodych PiS
printscreen youtube

Czy młodzieżówka Prawa i Sprawiedliwości to jeszcze prawica? Można to zwątpić czytając najnowszy wywiad z szefem Forum Młodych PiS, Michałem Moskalem. Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed polskimi władzami wymienia Moskal ochronę zwierząt, równouprawnienie płacowe kobiet oraz walkę z przemocą w rodzinie. Wojna kulturowa z lewicą, sądzi Moskal, nie ma dziś sensu, a poza tym „ideologiczne podziały” nie są ważne – chodzi o to, by PiS zmieniało się wraz z Polską.

 

- Sposób, w jaki traktujemy zwierzęta, jest miarą naszego człowieczeństwa – powiedział Michał Moskal w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim dla tygodnika „Do Rzeczy”. Działacz młodzieżówki PiS przekonywał, że należy zakazać hodowli zwierząt futerkowych. W jego ocenie nie da się zapewnić dobrego traktowania ich przez hodowców, więc pozostaje tylko zakaz – mimo, że – jak przyznaje sam Moskal – jest to ograniczenie wolności gospodarczej. – Kraje rozwinięte muszą przestrzegać podstawowych zasad humanitaryzmu. […] Prędzej czy później nasze społeczeństwo będzie musiało zrozumieć, że ochrona zwierząt jest koniecznością – dodał.

 

Działacz mówił też o wojnie kulturowej. Twierdził, że współczesna kultura jest dziś tworzona przez globalne korporacje, choćby Netflixa. – Wiadomo, że treści mogą nam się nie podobać, ale nie sposób zawrócić pewnych tendencji. Nie uczynimy nagle kultury prawicową. Nie ma sensu wojna kulturowa z lewicą tu i teraz, trzeba działać w długofalowej perspektywie – dodał.

 

Zdaniem Moskala nie należy „nachalnie propagować konkretnych wzorców”, a jedynie „walczyć z bezkrytycznym przyjmowaniem niektórych treści” i dążyć do tego, by ludzie „weryfikowali otrzymywane informacje zamiast myśleć schematami”.

 

Wśród konkretnych możliwości działania wymienił szef Forum Młodych PiS „programy wsparcia dla organizacji pozarządowych” czy też „promowanie filmów i seriali historycznych, przedstawiających polski punkt widzenia”.

 

Moskal twierdzi też, że przed PiS stoją wyzwania „związane z humanizmem”. Tu wymienił… „równouprawnienie płacowe kobiet”. Według działacza państwo winno dążyć do tego, by „kobiety zarabiały tyle samo, gdy wykonują taką samą pracę” i jest to „kwestia absolutnie podstawowa”. Należy też według Moskala „walczyć z problemem przemocy domowej”; tu jego zdaniem pokutuje w niektórych środowiskach mylne wyobrażenie, jakoby gwarancją tej walki była konwencja stambulska.

Pytany o to, czy nie trzeba walczyć z ideologią LGBT, odparł: „Polska nie może być ani brunatna, ani tęczowa. […] Najważniejsze są problemy Polaków, a nie ideologiczne podziały”.

 

Wreszcie powiedział Moskal, że współczesne wyzwania są inne od tych kształtujących podział na prawicę w XVIII wieku. „Polska zmienia się za naszych rządów, my też musimy się zmieniać”.

 

Jeżeli zatem polskie społeczeństwo zmienia się pod dyktando globalnych korporacji, jak Netflix – a tak twierdzi Moskal - to również PiS winno zmieniać się w tym samym kierunku? Jeżeli dobrze rozumiemy tok myślenia młodego działacza PiS, to niczego dobrego to rządzącej partii – i Polsce – nie wróży. A Moskal w wywiadzie przekonuje, że partia dążyć będzie do wprowadzania do ogólnokrajowej polityki coraz większej liczby młodych działaczy…

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-08-25 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moskal, tak się zachowuje i takie głosi banialuki, jakby był wtyką lewicy w PiS.
9 godzin temu / Atos
 
Wojna ideologiczna jest potrzebna, ale nie o "prawa zwierząt futerkowych" lecz przeciw sferom lgbt i działaczom onanistycznym. Jako naród - wymieramy. Co roku znika 50 tys Polaków - to tak, jakby kto rzucił bombę na Nagasaki. Dopismy do Kodeksu Karnego czyny lgbt, a do konstytucji - nakaz zakłdania rodzin i posiadania dzieci.
14 godzin temu / Izydor Oracz
 
Nic dziwnego, że wyborcy PiS w tej sytuacji przeniosą swoje poparcie na Konfederację. Nie wiem naprawdę co dzieje się z Prezesem, ale powiem szczerze - wydaje mi się, że od przywódcy oczekuje się, że przede wszystkim będzie dbał o dobrostan ludzi... rolników, pracowników, hodowców itd. W imię chorych lewicowych idei poświęcić dobrze rozwijające się branże, przynoszące dochody wielu ludziom, ich rodzinom, gospodarce ? nie wiem czy tzw. dobry człowiek mógłby do czegoś takiego dopuścić. I jeszcze na własne życzenie tracić wyborców, to przecież działanie na szkodę partii. Mam nadzieję, że Pan Zbigniew Ziobro jakoś tam zadziała, że w końcu Prezes się zreflektuje ile szkody poczynił swojemu elektoratowi i może uda się to zło zatrzymać.
3 dni temu / Tina
 
C.d.27.09.Już WIEMY,że mamy WOJNĘ KULTUROWĄ i to w wielu odsłonach. Możemy jeśli cenzura pozwoli komentować albo się wkurzać. Możemy też być OBOJĘTNI bo niby co może zrobić pojedynczy człowiek w świecie, który staje się wypełniony szaleńcami i psychicznie chorymi. Jeśli już większość ludzi została zindoktrynowana,sformatowana przez media i polityków przez hasła ideologii antykluturowej i akceptację prawa człoweika do NIENORMALNOŚCI to jest to SYTUACJA ROZPACZLIWA dla ludzi kierujących się ŻYCIEM BOŻYM i NORMALNOŚCIĄ. Ostatnie WYDARZENIA w Polsce a szczególnie DEKLARACJA PiS p.Moskala, że istnieje koniecznośc dostosowania się do RZECZYWISTOŚCI i czas zakończyć WOJNĘ KULTUROWĄ OBNAŻYŁA PODDANIE się polityków PiS temu procesowi. Jak wiemy PiS NIE PRZYJĄŁ i nie przyjmie bo mu Unia nie pozwoli USTAWY O ZAKAZIE ABORCJI. Nadto współpraca PiS z lewakami i liberałami już dawno sformatowanymi na ANTYkulturę potwierdza nadchodzącą katastrofę. Vide y.t: K.Karoń o katastrofie
4 dni temu / iskierka
 
Młokos wepchnął PJK w 'zieloną rewolucję' i co dalej!? Będą przesterowywać cały świat w stronę lewicowego liberalizmu, dla którego zwierzęta są ważniejsze od ludzi!? System wartości dawno już pogubili i zachłystują się relatywizowaniem wszystkich wartości- pod dyktando postmodernistycznej antropologii,która ogłasza względność prawdy i likwiduje prawdę o naturze człowieka!! Coś PIS już chyba stracił instynkt samozachowawczy!?
4 dni temu / zwiedziony
 
Płynięcie z obowiązującym nurtem jest niestety piętą Achillesa PiS-u. Ci chłopcy i niektórzy działacze nie wyobrażają sobie, że można zmienić świat. Solidarność to zmieniła ale jej ideały zgnojono. Takich nędznych polityków nam nie potrzeba.
5 dni temu / Hrabias50
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.