DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: Komunia Św. na rękę? Brak higieny i nade wszystko możliwość profanacji. Lepsza jest Komunia duchowa

Wojciech Cejrowski: Komunia Św. na rękę? Brak higieny i nade wszystko możliwość profanacji. Lepsza jest Komunia duchowa
Źródło: youtube.com/Wojciech Cejrowski

Przyjmowanie Komunii Św. na rękę nie jest – jak próbuje się nas przekonywać w okresie szalejącej pandemii koronawirusa - sposobem higienicznym. A przede wszystkim stwarza to możliwość profanacji! Dlaczego? Wyjaśnia to w swoim filmie Wojciech Cejrowski. Zachęcamy do oglądnięcia i udostępniania tego wyjątkowego materiału!

 

Jak zauważa Wojciech Cejrowski, wkładanie czegokolwiek do ust brudnymi rękami, to jest przepis na szerzenie epidemii. A ręce w kościele – mimo podejmowanych starań – wszyscy mamy brudne. W ustach wirusa mają tylko osoby chore – zauważa publicysta. Zaś na rękach w drodze do kościoła zebraliśmy masę zarazków: przycisk w windzie, klamka w bloku, w samochodzie, poręcz w tramwaju, pieniądze… Ręce są brudne! Zatem przyjmowanie Komunii Św. „na rękę” nie może być higienicznym sposobem.

 

A przede wszystkim jest to możliwość profanacji! Dlaczego? Znakomicie wyjaśnia to w swoim filmie Wojciech Cejrowski. Publicysta przypomina nauczanie Kościoła Katolickiego o tym, iż „Cały Chrystus jest obecny w każdej z tych postaci i cały w każdej ich cząstce” (KKK 1377) i pokazuje z jak wielkim ryzykiem zbeszczeszczania Ciała Pańskiego wiąże się przyjęcie Komunii Św. na rękę.

 

Wojciech Cejrowski dowodzi, że najbardziej bezpieczną formą przyjęcia Komunii Św. jest pozycja „na kolanach i do ust” – co istotne – w takiej postawie nie ma kontaktu twarzą w twarz księdza z osobą np. zarażoną koronawirusem, a komunikant upuszczany jest na język, co minimalizuje możliwość upuszczenia okruszyn Ciała Pańskiego – a nawet jeśli, to na posterunku jest ministrant z pateną.

 

Publicysta radzi też co można zrobić w czasie pandemii, by uniknąć profanacji i godnie przyjąć Komunię Świętą oraz uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

 

Zachęcamy do zapoznania się c całym materiałem i dalszego udostępniania.

Czytaj także:
DATA: 2020-05-08 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z całym szacunkiem, ale dziennikarz nie jest kimś, kto jest bardziej kompetentny do wyrażania opinii w tej sprawie niż Kościół. Przy takim myśleniu, Apostołowie dopiero mogli profanować Ciało Chrystusa, przy dzieleniu Chleba wtedy nie w formie opłatka, a Komunia w pierwszych wiekach udzielana tylko na rękę byłaby profanacją? Ginie gdzieś istota Komunii, a zostaje forma i oceny bynajmniej nie pełne miłości, kto ma rację, a kto nie. I to jest najgorsze. BTW przecież można ze sobą zabrać do kościoła odkażający żel i bezpośrednio przed komunią, zdezynfekować dłonie, prawda?
30 dni temu / Tessa
 
Komunia dla rozwiedzionych STOP .Pan Cejrowski jako przykład prawdziwego KATOLA zaproszony do stołu.ROZWODNIK Z PRZYWIJAMI
1 miesiąc temu / racjonalista
 
panie cejrowski, w anglii w kościele katolickim zdecydowana większość ludzi odbiera komunię do ręki! gdzie tu profanacja??? wiarę ma się w sercu a nie na rękach!
2 miesiące temu / Bzdury
 
O zarazkach na rękach brzmi racjonalnie. Reszta trudna do oceny, jak ktoś nie ma wiedzy specjalistycznej. Niektórzy wypowiadają się jakby byli ekspertami od wszystkiego! Może są? Bóg jeden wie...
4 miesiące temu / Jeza
 
Nawet gdyby nie patrzeć na argument brudnych rąk bo dezynfekcja,rękawiczki itp, chociaż większość ludzi tego nie używa to jeśli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo że cząstki Hostii mogą spaść na ziemię, to... "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" 1Tes5,22
4 miesiące temu / Ann
 
?Komunia Święta na rękę jest większym złem niż aborcja? Matka Teresa z Kalkuty
4 miesiące temu / Zwykła
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.