DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: Komunia Św. na rękę? Brak higieny i nade wszystko możliwość profanacji. Lepsza jest Komunia duchowa

Wojciech Cejrowski: Komunia Św. na rękę? Brak higieny i nade wszystko możliwość profanacji. Lepsza jest Komunia duchowa
Źródło: youtube.com/Wojciech Cejrowski

Przyjmowanie Komunii Św. na rękę nie jest – jak próbuje się nas przekonywać w okresie szalejącej pandemii koronawirusa - sposobem higienicznym. A przede wszystkim stwarza to możliwość profanacji! Dlaczego? Wyjaśnia to w swoim filmie Wojciech Cejrowski. Zachęcamy do oglądnięcia i udostępniania tego wyjątkowego materiału!

 

Jak zauważa Wojciech Cejrowski, wkładanie czegokolwiek do ust brudnymi rękami, to jest przepis na szerzenie epidemii. A ręce w kościele – mimo podejmowanych starań – wszyscy mamy brudne. W ustach wirusa mają tylko osoby chore – zauważa publicysta. Zaś na rękach w drodze do kościoła zebraliśmy masę zarazków: przycisk w windzie, klamka w bloku, w samochodzie, poręcz w tramwaju, pieniądze… Ręce są brudne! Zatem przyjmowanie Komunii Św. „na rękę” nie może być higienicznym sposobem.

 

A przede wszystkim jest to możliwość profanacji! Dlaczego? Znakomicie wyjaśnia to w swoim filmie Wojciech Cejrowski. Publicysta przypomina nauczanie Kościoła Katolickiego o tym, iż „Cały Chrystus jest obecny w każdej z tych postaci i cały w każdej ich cząstce” (KKK 1377) i pokazuje z jak wielkim ryzykiem zbeszczeszczania Ciała Pańskiego wiąże się przyjęcie Komunii Św. na rękę.

 

Wojciech Cejrowski dowodzi, że najbardziej bezpieczną formą przyjęcia Komunii Św. jest pozycja „na kolanach i do ust” – co istotne – w takiej postawie nie ma kontaktu twarzą w twarz księdza z osobą np. zarażoną koronawirusem, a komunikant upuszczany jest na język, co minimalizuje możliwość upuszczenia okruszyn Ciała Pańskiego – a nawet jeśli, to na posterunku jest ministrant z pateną.

 

Publicysta radzi też co można zrobić w czasie pandemii, by uniknąć profanacji i godnie przyjąć Komunię Świętą oraz uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

 

Zachęcamy do zapoznania się c całym materiałem i dalszego udostępniania.

Czytaj także:
DATA: 2020-10-05 07:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Około roku temu powszechnie znana stała się sprawa nastolatka z Bełchatowa, który przyjął Komunię św. "do ust", a potem wypluł i schował do kieszeni. Wniosek z tego jest dla mnie jeden: sama forma przyjmowania Ciała Pańskiego nie chroni przed bezmyślnością ludzką i/lub profanacją.
3 miesiące temu / sp
 
"Od śmierci nie uciekniesz, żyj tak abyś miał umrzeć następnego dnia bez żalu -tak żyją ateiści
3 miesiące temu / :))
 
ale ale Episkopat sprzedal Pana Boga juz przebijaja sie informacj ze KEP przystal w tajnych rozmowach z rzadowymi o planoawanym zamknieciu praktycznie kosciolow na SWIETA BOZEGO NARODZENIA /powtrka z Wielkanocy/ tak by dopelnila sie ciaglosc w walce z Bogiem a z cmentarzami Wszystkich Swietych bez mszy na terenie cmentarza i zbiorowych modlitw i oczywiscie cala Polska w kultowych maskach Tak dzilaja masoni
3 miesiące temu / olek
 
Przestanmy kurczowo trzymac się życia jakby było tylko te tutaj na ziemi. Zacznijmy myśleć i obserwować to co się dzieje a nie wierzyć w każde słowo medialne. Bóg wie kiedy nas wziąć czy mamy lat 10 czy 25 czy 60. Od śmierci nie uciekniesz, zyj tak abyś miał umrzeć następnego dnia bez zalu
3 miesiące temu / Barbarossa
 
Starajmy się być w łasce uświęcającej jak najdłużej. Nie niszczmy tej relacji z Bogiem za cenę wygody i komfortu grzeszenia choć grzechem tego nie nazywamy np.zwiazki homo, cudzołóstwo i pozamałżeńskie. Bądźmy gotowi na śmierć każdego dnia. Bo nie uchroni nas ani minister ani nikt inny ani szczepionka
3 miesiące temu / Barbarossa
 
Komunia "na" lub "do" sprawia że wprowadzane jest w Uczcie i Ofierze "zamieszanie" i "wzajemne przepychanie". Jezus w Monstrancji, na którego mogę z daleka popatrzeć staje się "odległy" - za balaskami. W komunii jest Jezus którego mogę sprofanować , a więc "dostojny" " nietykalny" A przecież Jezus to mój Oblubienieć i ja jestem Jego Oblubiebicą, jesteśmy "MY". Oblubienica jest zjednoczona z Oblubieńcem, jest więc "bliskość", "czułość", jedyność i wzajemnosć jak latorość wszczepiona w krzew winny. Oblubienica jest nią bo otrzymuje nowego ducha i nowe serce czyli Oblubieniec tchnie w nią swoje życie i mamy "intymność zjednoczenia w jednym duchu". I to wszystko zawsze zanurzonie w Słowie. Artykuł podkreśla nieodzowność pośrednictwa miedzy NAMI kapłana, więc problem nie zniknie.
3 miesiące temu / Wierzący
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.