DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Wódz amazońskiego plemienia: teologia wyzwolenia zmusza ludzi do pozostania w biedzie i nędzy

Wódz amazońskiego plemienia: teologia wyzwolenia zmusza ludzi do pozostania w biedzie i nędzy
fot. Lunae Parracho / Reuters

Jonas Marcolino Macuxí, wódz amazońskiego plemienia Macuxi w rozmowie z Diane Montagna (LifeSite News) przekonywał, że teologia wyzwolenia tak naprawdę nie pozwala ludziom wyjść z biedy i nędzy - zarówno materialnej jak i umysłowej. Macuxí skomentował także ceremonię otwarcia Synodu Amazońskiego, która – w jego opinii - bez wątpienia zawierała elementy pogańskie.

 

W rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami, Macuxí przekonywał, że Indianie obecni podczas ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego są „całkowicie zdominowani przez ludzi wierzących w teologię wyzwolenia i pragnących ich wykorzystać”.

 

Zapytany, czy cokolwiek podczas ceremonii przypominało mu lokalne wierzenia, odparł, że uroczystość bez wątpienia wyglądała na bardziej pogańską niż chrześcijańską. Jego zdaniem praca pierwszych misjonarzy w tamtym rejonie została „zdemontowana” przez dyktaturę pracowników głoszących teologię wyzwolenia.

 

W opinii wodza plemienia Macuxi, poprzez głoszenie „idei konfliktu”, wierzący w teologię wyzwolenia pracownicy misyjni tak naprawdę utrzymują ludzi w biedzie i nędzy, trzymając ich z dala od dobrodziejstw cywilizacji. Wyraził także obawy wobec wielu doradców papieża Franciszka obecnych podczas Synodu Amazońskiego i wyznających – w jego opinii – inną formę teologii wyzwolenia, w której autochtoni są indoktrynowani by chcieli aby ich życie pozostało w prymitywnej formie.

 

Marcolino jest lekarzem i matematykiem, mimo pierwszych 18 lat życia jako analfabeta. Wódz plemienia Macuxi został ochrzczony w wierze katolickiej, ale przeszedł do ewangelików; głównie z powodu sytuacji Kościoła w tym rejonie. – Niektóre plemiona nadal praktykują zabijanie noworodków z defektami – przekonuje. Jego zdaniem zachowania barbarzyńskie nadal są praktykowane „skoro nawet biskupi mówią, że powinni wrócić do starych sposobów życia, które są dużo lepsze od zwyczajów białego człowieka”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  


DATA: 2019-10-10 12:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aby zrozumieć głupotę Niemców trzeba sięgnąć do kultury duchowej Niemiec z przełomu XIX i XX wieku. Ruchy, ekologiczne, naturystyczne, wegańskie i inne... teozofia, gnostycyzm, panteizm, okultyzm to tylko elementy filozofii życia i działania pewnych niszowych wówczas ruchów, do których potem nawiązał mocno nazizm hitlerowski... Duch tej filozofii wkradł się dzis do umysliwosci wielu duchownych niemieckich i świeckich... Swoją ochydą zaraza obecnie cały Kościół, co już widać wyraźnie podczas Synodu Amazinskiego... Szatan zawsze jest widoczny w szczegółach, tego się najbardziej boi...
9 miesięcy temu / Krakusik
 
Czy sądzisz, że to mogą być takie koce, jak niegdyś dla Indian z Ameryki Północnej?
9 miesięcy temu / @Mirek
 
Cyt."Zapytany, czy cokolwiek podczas ceremonii przypominało mu lokalne wierzenia, odparł, że uroczystość bez wątpienia wyglądała na bardziej pogańską niż chrześcijańską." Moze nalezaloby to rozumiec w kontekscie tej wypowiedzi z przed laty? Cyt."Włoski ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth twierdzi, że w Watykanie działa sekta satanistów. Jej członkami mają być księża, prałaci, a nawet kardynałowie. Ks. Amorth twierdzi, że papież został poinformowany o zagrożeniu. Papież wtedy Benedykt XVI - jego zdaniem - został poinformowany i "robi co może". " Jak i reszte tego co sie wyrabia na naszych oczach.
9 miesięcy temu / Nick
 
Niezliczone ilości koców, czyli zrobią im "kocówę", jak to kiedyś praktykowane na osobach nie lubianych.
9 miesięcy temu / DNA
 
@Mirek otóż to. Biznes. Ludzie mają pozostać bezbronni, ubodzy materialnie i umysłowo, bo takimi się najłatwiej manipuluje.
9 miesięcy temu / gosc
 
Z bólem serca przyznaję, że celnie pan to wszystko podsumował, panie Mirku.
9 miesięcy temu / stasiu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.