DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Włoski hierarcha dziękuje za list abp. Vigano. „Chcemy podążać drogą prawdy, piękna i dobra”

Włoski hierarcha dziękuje za list abp. Vigano. „Chcemy podążać drogą prawdy, piękna i dobra”
Abp Carlo Maria Vigano REUTERS/Gregory A. Shemitz /Forum

„Przyjmujemy Was, Wasza Ekscelencjo, i jako uczniowie chcielibyśmy być w stanie kroczyć razem z Tobą na drodze prawdy, piękna i dobra” – napisał abp Luigi Negri w odpowiedzi na list abp. Carlo Marii Vigano, ukazujący pandemię koronawirusa jako narzędzie polityczne w walce pomiędzy „siłami ciemności, a dziećmi światła”.

 

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych przyciągnął w ostatnim czasie uwagę mediów na całym świecie. 7 maja arcybiskup Vigano - wraz z kardynałami Gerhardem Müllerem, Josephem Zenem i Janisem Pujatsem, a także wieloma uczonymi i dziennikarzami - podpisał apel dotyczący niebezpieczeństw związanych z koronakryzysem, wykorzystywanym do ograniczenia swobód obywatelskich i wolności Kościoła katolickiego. 6 czerwca arcybiskup Viganò opublikował list otwarty do prezydenta Donalda Trumpa, w którym opisuje niedawną pandemię i trwający kryzys polityczny w Stanach Zjednoczonych jako bitwę między „dziećmi światłości i dziećmi ciemności”. List ten został ciepło przyjęty przez samego prezydenta Trumpa.

 

Za list podziękował także włoski abp Luigi Negri. „Przyjmujemy Was, Wasza Ekscelencjo, i jako uczniowie chcielibyśmy być w stanie kroczyć razem z Tobą na drodze prawdy, piękna i dobra” - podkreślił. Jednocześnie zaznaczył, że pochwały dotyczą listu abp. Vigano adresowanego do prezydenta USA, a nie jego eseju opisującego sytuację w Kościele po Soborze Watykańskim II.

 

„Każdego dnia coraz silniej odczuwamy presję wydarzeń, które wymagają osądzenia zgodnie z jasnością Słowa Bożego, a nasz stosunek do nich powinien odzwierciedlać posłuszeństwo Jego Woli. Pośród tego wszystkiego jesteśmy szczęśliwi; radujemy się, ponieważ każdego dnia oddajemy się Panu, z głęboką świadomością, że Jego obecność wspiera nas w każdej chwili i że niemożliwe jest, aby nasze istnienie kiedykolwiek było oddzielone od łączności z Panem Jezusem Chrystusem. Naszą siłą jest świadome oddanie naszego życia Jego woli i przede wszystkim pragnienie, aby nasze życie zostało ożywione wielką energią płynącą z wypełniania jego misji” – napisał emerytowany hierarcha archidiecezji Ferrara-Comacchio.

 

W swoim liście do prezydenta Donalda Trumpa abp Vigano napisał: „W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami formowania się dwóch przeciwnych stron, które nazwałbym biblijnymi dzieci światłości i dzieci ciemności”. Hierarcha podkreślił, ze ci pierwsi stanowią większość, drudzy są w radykalnej mniejszości, ale zarazem pełnią często prominentne funkcje w administracji, polityce, ekonomii i mediach. „W niewytłumaczalny sposób dobrzy stali się zakładnikami nikczemników i tych, którzy im pomagają gwoli własnego interesu lub ze strachu” - dodał. Narzędziami do wprowadzania planu „dzieci ciemności” są w opinii abp. Vigano panika podsycana w związku z koronakryzysem oraz niedawne protesty przetaczające się przez Stany Zjednoczone wskutek śmierci George’a Floyda. W  całej tej sytuacji hierarcha wskazał na podział wśród biskupów na pasterzy wiernych przesłaniu Chrystusa oraz biblijnych „najemników”, podążających za światowymi trendami.

 

„Jest niepokojące, że są biskupi, którzy dowiedli swoimi słowami, że są sprzymierzeni ze stroną przeciwną. Służą głębokiemu państwu, globalizmowi, nowemu porządkowi świata, do którego dążą w wielkim zapale w imię powszechnego braterstwa, które nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, a które przywołuje na myśl masońskie ideały ludzi chcących zdominować świat wyrzucając Boga z sądów, szkół, rodzin i być może nawet z kościołów” - wskazał.

 

Na końcu abp Viganò wezwał do modlitwy za prezydenta Donalda Trumpa, za Stany Zjednoczone oraz za całą ludzkość wystawioną na „niebywałe ataki szatana”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR / Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-07-01 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.