DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Włosi bez Eucharystii. Diecezje podporządkowują się zarządzeniom w sprawie koronawirusa

Włosi bez Eucharystii. Diecezje podporządkowują się zarządzeniom w sprawie koronawirusa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #EPIDEMIA    #WŁOCHY    #EUCHARYSTIA    #CHINY    #WUHAN

Kolejne diecezje w północnych Włoszech wprowadzają całkowity zakaz publicznych Eucharystii. Msze święte odwołano już w Mediolanie, Wenecji, Modenie i Pawii. Kościół podporządkowuje się zarządzeniom władz świeckich, które walczą z epidemią koronawirusa.

 

We Włoszech rozprzestrzenia się groźny wirus z Wuhan. Po Chinach i Korei Południowej państwo na Półwyspie Apenińskim to trzeci kraj z największą liczbą zarażonych. Dotychczas odnotowano 200 osób zarażonych i 6 ofiar śmiertelnych.

 

Ogniskiem epidemii są północne Włochy. Kościół, podążając za zarządzeniem władz publicznych, ogranicza spotkania z wiernymi, w tym sprawowanie Eucharystii. Zakaz publicznego uczestnictwa w Mszy świętej obowiązuje już w Mediolanie, a zatem największej diecezji Europy, a także w Wenecji, Modenie czy Pawii. W archidiecezji turyńskiej odwołano natomiast katechezy i inne spotkania duszpasterskie.

 

W środę popielcową sugeruje się posypywanie głów popiołem bez kontaktu kapłana z wiernymi. Diecezja Grosseto w Toskanii zarządziła usunięcie z kościelnych przedsionków wody święconej z obawy przed zarażeniem. Nakazuje się też rozdawanie Komunii świętej na rękę.

 

Naczynia ze święconą wodą zostały opróżnione także w dwóch kościołach ojców kapucynów w San Giovanni Rotondo na południu Włoch, ośrodku kultu świętego Ojca Pio z Pietrelciny, odwiedzanego przez tysiące pielgrzymów z całego świata.

 

 

Źródło: vaticannews.va / gosc.pl

PR

 

 


DATA: 2020-02-25 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli ci kapłani i biskupi nie wiedzą co to jest Chrystus w Komunii Świętej tzn. Że utracili swoje powołania to tak jakby lekarz zapomniał jak leczyć choroby...
9 miesięcy temu / lukasz
 
Znajoma z Italii nadesłała mi poniższa refleksję z zapytaniem do ks. Dariusza Kowalczyka posługującego w Rzymie: Jutro środa popielcowa, nie wyobrażam sobie rozpoczęcia Wielkiego Postu bez Eucharystii i posypania głowy popiołem. Mieszkam w Lombardii i do dzisiaj myślałam, że tak jak podają media, koronawirus zaatakował Włochy. Jednak po kilkudziesięciu bezskutecznych godzinach poszukiwań możliwości uczestniczenia w Eucharystii stwierdzam, że to nie żaden koronawirus zaatakował, a jest to ewidentny atak szatana na ten kraj. Bo jak wytłumaczyć sytuację, kiedy w prawie wszystkich diecezjach płn Włoch zakazane są wszelkie msze i liturgie w kościołach, a bary, restauracje i centra handlowe są pełne ludzi....!!!! ??? Zadzwoniłam do kurii w diecezji której mieszkam i rozmówca nie był w stanie mi wyjaśnić,czym ma się różnić wirus z baru od wirusa z kościoła. Czy ten z baru nie zarazi, tylko ten z Kościoła ??? Wyraziłam rozmówcy z kurii swój ból, oburzenie i rozgoryczenie - powiedzia
9 miesięcy temu / Agnes
 
Świat nie ma żadnego sensu istnienia bez Mszy Świętej - po prostu jego istnienie staje się bezsensowne. Ludzkość może żyć bez lekarstw ale bez Mszy Świętej i Eucharystii nie może żyć. Świat bez Eucharystii to świat zombie - świat żywych trupów. Biskupi i kapłani którzy zgodzili się na podporządkowanie w tej sprawie władzom świeckim nie zasługują na to żeby być kapłanami i biskupami - które życie jest ważniejsze? Doczesne czy wieczne? Kto jest panem życia; Bóg czy władze świeckie i ich propaganda?
9 miesięcy temu / Tom
 
a jeżeli ktoś bierze na siebie odpowiedzialność ewentualnego zarażenia, dlaczego mu zabraniać? Napisałabym, że "są świętsi od papieża", ale w tych czasach to powiedzenia już straciło swoją wymowę.
9 miesięcy temu / Samanta
 
Jak w ogóle można podejrzewać, że ciało Chrystusa w Eucharystii może być zarażone wirusem?
9 miesięcy temu / Kert
 
@trooper, nie rozumiem, co chcesz udowodnić. Nadgorliwość włoskiego Kościoła aż bije po oczach.
9 miesięcy temu / wrocławiak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.