DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Włochy: wszystkie Msze Święte, chrzty i pogrzeby „zawieszone” do 3 kwietnia

Włochy: wszystkie Msze Święte, chrzty i pogrzeby „zawieszone” do 3 kwietnia
źródło: pixabay.com

„Episkopat Włoch przyjmuje do wiadomości dekret prezydium Rady Ministrów zawieszający do piątku 3 kwietnia uroczystości cywilne i religijne, w tym pogrzebowe”, czytamy w komunikacie opublikowanym przez Włoską Konferencję Biskupów.

 

Włoski Kościół zapewnia o swej bliskości z całym społeczeństwem, stojącym w obliczu zagrożenia zdrowia, które ma wpływ na kraj. Stwierdza, że restrykcyjne środki zarządzone przez władze przyjmowane są z cierpieniem i trudnościami przez pasterzy, kapłanów i wiernych.

 

Jednocześnie pragnie przyczynić się do ochrony zdrowia publicznego. Przepisy już wprowadzone przez niektóre diecezje zostały potwierdzone dla całych Włoch.

 

KAI

TK


DATA: 2020-03-09 12:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może ktoś niedawno był we Włoszech i chodził do kościoła, proszę opisać czy na msze przychodzą takie nieprzebrane tłumy że to może stanowić zagrożenie dla zdrowia ?
10 miesięcy temu / Jazzz
 
Marketów nie pozamykali ale Msze świetę odwołali .. dobre. Wystarczyło by aby Biskupi użyli rozumi i wprowadzili w Kościołach dystanse 3m.. Wystarczyc powinne.. i tyle Oraz pod grzechem ciężkim gdy ktoś jest chory i ma objawy to nie wolno mu isc do kościoła. Ewentualnie Księdza wezwać.... Nie mam pojęcia czemu ci ludzie co powinni myślec lepiej niż ja postępują w tak dziwny sposób. Biskupi? serio?
10 miesięcy temu / gfhhjjkl
 
Rozwiazaniem jest katolicka rozglosnia radiowa lub telewizyjna przy ktorej wspolnie moga modlic sie wierni nie narazajac sie na zarazenie calodobowo w ramach roznych spotkan modlitewnych intencji lub ku pokrzepieniu ...
10 miesięcy temu / Pylek Marny
 
Pogrzeby zawieszone do 3-go kwietnia? Życzę powodzenia!
10 miesięcy temu / xbo
 
Zgoda harmonia i wdrazanie dyrektyw RM i EW jak po tajnym spotkaniu Venty
10 miesięcy temu / Nick
 
należy modlić się na różańcu tajemnice chwalebne i koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji zachowania Polski, siebie i rodziny od tego wirusa.
10 miesięcy temu / marco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.