DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Włochy: Pozbawieni Mszy wierni jednoczą się na modlitwie różańcowej

Włochy: Pozbawieni Mszy wierni jednoczą się na modlitwie różańcowej
Fot. Pixabay

„Corona(anti)virus” – to internetowa sztafeta różańcowa, która ruszyła we Włoszech. Wobec braku możliwości wysłuchania Mszy Świętej wierni mobilizują się do całodobowej modlitwy.

 

„Pomyśleliśmy o zacieśnieniu naszej wspólnoty Kościoła i kraju, Włoch, w objęciach modlitwy, która trwa bez przerwy w dzień i w nocy: o nieprzerwanej koronce, która może zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także uzyskać o wiele więcej dla życia wiecznego wszystkich” – piszą anonimowi twórcy inicjatywy „Corona(anti)virus”, która zdobywa popularność coraz większej liczby wiernych.

Zasada jest prosta: na stronie internetowej podaje się imię, miasto, a także deklaruje półgodzinny „dyżur modlitewny” w specjalnie przygotowanym grafiku. W ten sposób powstaje nieprzerwana sztafeta modlitwy różańcowej, rozciągnięta na cały kraj, a wkrótce być może także poza granice Włoch. Internauci modlą się w intencji wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła epidemia koronawirusa bądź jej skutki i związane z nią zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

 

„Abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku Niebu, jako okazja do nawrócenia, do patrzenia na życie zawsze jako na darmowy dar od Ojca, który wszystko czyni dobrym i niestrudzenie wzywa nas do siebie” – piszą pomysłodawcy.

Do inicjatywy można dołączyć poprzez stronę internetową: www.recode.digital/corona-anti-virus. Umieszczony tam licznik pokazuje, jak wiele modlitw zostało już odmówionych. W poniedziałek w godzinach popołudniowych było ich już blisko 6 tysięcy.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-03-09 18:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
27
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy naprawdę ktoś myśli by Bóg pozwolił żeby ktoś kto idzie pełny ufności i wiary uczestniczyć w Eucharystii śmiertelnie zachorował?!
3 miesiące temu / PrPr
 
Dlaczego miałoby się nie rozciągać? Jeżeli chorzy słuchający Mszy Świętej przez radio doznają łask z tego powodu, a oglądając błogosławieństwo Urbi et Orbi w telewizji można dostąpić odpustu, dlaczego wspólnoty internetowe miałyby być bezwartościowe? We Włoszech jest obecnie stan wyjątkowy w Polsce też prawdopodobnie będzie - prawa obywatelskie są zawieszone i każde zgromadzenie zostałoby rozpędzone przez służby porządkowe. Tylko biskupi występujący jednogłośnie jako Episkopat mieliby wystarczającą siłę, aby próbować przeciwstawić się władzom. Zobaczymy, jak będzie w Polsce i czy nasz "katolicki" rząd też nie wprowadzi podobnego zakazu.
3 miesiące temu / Do Samanty
 
Czy we Włoszech już panuje ohyda spustoszenia?
3 miesiące temu / panda
 
Msza św to nie jest modlitwa tylko Ofiara której niczym nie można zastąpić - świat może istnieć bez Słońca i powietrza ale bez Ofiary Mszy św nie ma sensu jego istnienie. Kapłan który odstępuje od sprawowania sakramentów bo się czegoś boi nie zasługuje na miano kapłana. Jak można zostawić umierających bez opieki duchowej? - to jest zaparcie się wiary a nie troska o wiernych.
3 miesiące temu / Tom
 
Pokoj i Dobro Przekazujcie dalej z Facebook to "oredzie" Lecha Dokowicza Pozdrawiam
3 miesiące temu / Marta
 
Zakazane mają byś WSZYSTKIE msze święte?! A bary zakazane tylko od 18.00?! Dlaczego msze do 18.00 są zaś zakazane? Wirus po barach szaleje tylko po 18.00, a w kościołach całą dobę? Widać tu rękę braci spod znaku kielni i cyrkla i ich pełny sukces! Społeczeństwo włoskie taki zakaz przyjmuje z pełnym zrozumieniem! A Ojciec Święty coś nawet nie ośmiela się zaprotestować!
3 miesiące temu / Kaziu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.