DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Władze Chin wracają do usuwania krzyży z kościołów

Władze Chin wracają do usuwania krzyży z kościołów
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

W Państwie Środka – jak oficjalnie informują tamtejsze władze – udało się zatrzymać pandemię koronawirusa. Komunistyczne władze postanowiły więc powrócić do dalszej realizacji swoich antychrześcijańskich praktyk.

 

W ciągu ostatniego tygodnia komunistyczne władze usunęły krzyże z dwóch katolickich świątyń znajdujących się na terytorium katolickiej diecezji Anhui na wschodzie Chin.

 

Pierwszy krzyż został usunięty z kościoła Matki Boskiej Różańcowej, który znajduje się w parafii zarejestrowanej przez chińskie władze. Jednak nie ma tam ani księży ani zakonnic, nie ma więc nikogo, kto – w chińskiej terminologii administracyjnej – „zajmuje się rozpowszechnianiem działalności religijnej”. Parafią zarządzają jedynie jej parafianie. Tym bardziej zatem dziwi gorliwość lokalnych władz w walce z kościelnymi krzyżami.

 

Pięć dni po tym incydencie parafianie zwrócili się z prośbą do władz o zgodę na remont domu pielgrzyma. Na swoją prośbę otrzymali negatywną odpowiedź. Dodatkowo zostali poinformowani, że w najbliższych dniach usuwane będą kolejne krzyży z kościołów katolickich.

 

Drugi krzyż, z innego kościoła w Anhui, zdjęto w środku dnia w asyście policji. Parafianom, którzy w trakcie tego wydarzenia próbowali robić zdjęcia, policja natychmiast odbierała telefony komórkowe.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat z chińskich kościołów usunięto setki krzyży. Jak zauważa brytyjski „Catholic Herald”, chińscy księża rezygnują z gwałtownych protestów w czasie usuwania krzyży mając nadzieję, że uda im się ocalić od zrównania z ziemią same budynki kościelne.

 

Źródło: „Catholic Herald”

ChS

Czytaj także:
DATA: 2020-05-11 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystkie państwa powinny się sprzymierzyć iwezwać władze chińskie do opamiętania .Piwinny nałożyć sankcje a nie sprowadzać chiński badziew a teraz w dobie pandemii wstrzymać dostawy masek iwszelkich środków samitarnych.
5 miesięcy temu / Anna
 
Krzyż im przeszkadza,a szatan to nie przeszkadza.Niech mu dogadzają-Bóg wystawi im rachunek,który będzie ciążyć w piekle. Niesamowite,jak wysoki poziom ludzkiej pychy i głupoty.Niech dopełnią miary swoich niegodziwości... Nie na darmo Pastuszkowie z Fatimy oglądali piekło.
5 miesięcy temu / francescoi
 
A gdzie jest Watykan - we Włoszech :-D
5 miesięcy temu / anonim_galeon
 
Aby nikt nie miał wątpliwości, że komunizm upadł.
5 miesięcy temu / Ryś
 
A co na to Watykan?
5 miesięcy temu / Mary
 
a papież Franciszek co na to ?! milczy,milczeniem dającym zgodę....
5 miesięcy temu / D68
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.