DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Władimir Putin: jeśli USA rozmieszczą swoje rakiety w Polsce będziemy musieli zareagować

Władimir Putin: jeśli USA rozmieszczą swoje rakiety w Polsce będziemy musieli zareagować
Władimir Putin. Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com.

Prezydent Rosji Władimir Putin zareagował na informacje podane w poniedziałek przez Pentagon na temat przeprowadzenia testów pocisków balistycznych o zasięgu 500 km. Podkreślił, że ewentualne odpalenie pocisków rozmieszczonych w Polsce i w Rumunii spotka się z krokami odwetowymi ze strony Moskwy.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po rozmowie z prezydentem Finlandii w Helsinkach, rosyjski przywódca podkreślił, że Rosja uważa działania USA za zagrożenie, na które będzie musiała odpowiedzieć. – Przeprowadzenie przez USA testu lądowej wersji rakiety Tomahawk, którą można wystrzeliwać z systemów rozmieszczonych w Rumunii i systemów, które mają być rozmieszczone w Polsce, to nowe zagrożenie dla Rosji, które nie pozostanie bez odpowiedzi – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

 

Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski, wystarczy tylko zmiana oprogramowania – powiedział Władimir Putin. – Nie jestem przekonany co do tego, że nasi amerykańscy przyjaciele będą informować naszych europejskich partnerów o tym, jakie oprogramowanie znajduje się u nich w tych systemach – wskazał.

 

Putin dodał, że Rosja „będzie zmuszona do symetrycznej odpowiedzi na nowe zagrożenia”, związane z opracowaniem przez USA pocisku zabronionego przez INF, czyli układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu.

 

W poniedziałek USA podały do publicznej wiadomości informację o testach konwencjonalnego pocisku manewrującego wystrzelonego z lądu, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 km. Była to pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z INF.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2019-08-22 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

>> i jeżeli wyda się , że jest słaba może dojść do rozłamu wewnątrz federacji a Azja może uderzyć chcąc odebrać co jej ! Kaliningrad ? do opinii publicznej podane jest jaki jest skład Polskiej armii, ale nawet sam Putin mówił , że nie wie co mamy w tych silosach w Redzikowie ! wiele rzeczy jest tajnych ! Kaliningrad? uważam , że zgromadzenie armii w jednym miejscu na tak małym obszarze to idealny cel dla międzynarodowej artylerii NATO lub nawet dla samej Polski ! wywiad dokładnie wie gdzie co stacjonuje ! Bałtyk jest mały , można walić z brzegu ! powinniśmy inwestować w obronę antyrakietową ! jak najwięcej ! co do Żydów czy Amerykanów nie można brać wszystkich jedną miarą ! tam też są podziały i wpływy polityczne , które chcą obalić Trumpa ! Tak samo Ruski Oligarcha żydowskiego pochodzenia czuje się Rosjaninem ! mało tego ich wszystkich łącza interesy ! Polska ma być Kaliningradem USA ! Wielkim Kargo na odbiór surowca z USA i rozprowadzanie w Europie , Azji
6 miesięcy temu / bofors2
 
Ale Breja ! Panie wizjonerze ! a moim zdaniem doszło do zmian Geopolitycznych ! Putin nie chce aby wydało się , że jego pseudo federacja to złom na resorach ! Międzymorze i infrastruktura budowana pod tego typu układ ,sponsorowany przez USA ma stworzyć przeciwwagę i osłabić pozycję Rosji na Świecie ! Federalizacja środkowo europejskich krajów stworzy , armię , infrastrukturę , gospodarkę i podzieli Europę ! Zapomniałeś pan dodać , że w Federacji są państewka , które mogą zachcieć autonomii a Azja rości sobie prawa do tamtejszych ziem ! Owszem Rosja ma ogromne wojsko ! bo ktoś musi bronić tak ogromnego podwórka ! przerzut wojsk wsparcia z Azji czy innych zakątków to nie 12 godz jak w Polsce tylko tygodnie ! Sparaliżowanie tamtejszych dróg kolejowych osłabi ich ! Myślę , że użycie broni atomowej w środku Europy to zagrożenie oparem radioaktywnym dla wszystkich sąsiadujących krajów ! W wojnie Konwencjonalnej z Krajami Batyckimi i Polską Rosja użyje 30% potencjału >
6 miesięcy temu / bofors
 
cd. Ceną za zezwolenie Rosji na wojnę USA z Iranem i następnie sojusz USA-Rosja contra Chiny jest m.in. Polska w takim zakresie jaki wynegocjuje Rosja. Jeśli Putin zechce, ma przyzwolenie USA na atak na Polskę. Kondeminium ros-niem pod żydowskim zarządem powierniczym może się zrealizować, jeśli zechce tego Putin. Winą za to co się stanie ponosi PiS, który otwarł mu wszystkie drzwi. Stosunki izraelsko-rosyjskie są poprawne.
11 miesięcy temu / lexis
 
Stany Zjednoczone MUSZĄ zawrzeć sojusz z Rosją aby pokonać Chiny. Chiny mają w garści gospodarkę i finanse USA. Katolicka Polska nie jest potrzebna ani Trumpowi ani USA, dowodem są upadlające nas zachowania, naciski ambasad, wepchanie się krym banku Morgana do Polski, ingerencja ambasady USA w podejmowane próby polityki wschodniej na początku kadencji PiS, brak jakichkolwiek inwestycji amerykańskich w Wojsko Polskie i inne. W trupa się nie inwestuje, trupa się grzebie. To żydzi z Izrael mają pilnować interesów USA w Polsce, są wobec USA lojalni, stąd Trump podpisał 447. Ta ustawa zapewnia żydom władzę. Wywoływana wojna z Iranem załatwia dwie pieczenie na jednym ogniu: 1.realizację 447 i desant Izraela do Polski, 2.rozbicie siły Iranu. Przejęcie Iranu jest po pierwsze istotnym ogniwem w budowie Wielkiego Izraela na Bliskim Wschodzie, po drugie kluczem do osłabienia energetycznego Chin, jest przygotowaniem do najważniejszej dla USA wojny na Pacyfiku.
11 miesięcy temu / lexis
 
Czy Rosja kiedykolwiek potrzebowała jakiegoś wiarygodnego pretekstu, aby przeprowadzić inwazję na Polskę ? Aby uderzyć psa, zawsze kij się znajdzie. Tak samo jest z zagrożeniem Rosji ze strony NATO. Jak nie rakiety Tomahawk, to sto innych powodów może posłużyć za wytłumaczenie agresji, choćby zaproszenie o wyzwolenie Polski spod rządów międzynarodowej finansjery i banksterów, wystosowane przez Komunistyczną Partię Polski - nie tą sprzed II wojny światowej - ale powstałą w roku 2002 - i dotychczas jeszcze mnie zdelegalizowanej. Więc tutaj chodzi o co innego, Rosyjska gospodarka ledwo dyszy, ceny na rynkach światowych ropy i gazu nie zwyżkują - wpływy do budżetu Rosji spadają - społeczeństwo w wielkich miastach się burzy - a zbrojenia kosztują. Więc wprowadźmy do przestrzeni publicznej niepokój o pokój, to ceny zwyżkują i znajdą się pieniądze na dalsze zbrojenia. Gospodarka Rosyjska to kolos na glinianych nogach, "stoi" na cenach światowych surowców naturalnych.
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Politycy USA i Izraela stale siedzą na Kremlu, nawet po kilka dni. Jak myślicie co tam robią? Ne sądzę żeby tylko oglądali rosyjskie dzieła sztuki.
11 miesięcy temu / dali
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.