DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Wkrótce normalizacja poligamii? Zajmie się tym największe stowarzyszenie psychologów w USA

Wkrótce normalizacja poligamii? Zajmie się tym największe stowarzyszenie psychologów w USA
fot. spekulator / freeimages.com
#POLIGAMIA    #NORMALIZACJA     #APA    #USA    #ZMIANY    #LGBT    #IDEOLOGIA

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) powołało specjalną komisję do zbadania stopnia „marginalizacji” i „stygmatyzacji” osób żyjących w związkach poligamicznych. „Znalezienie miłości i/lub seksualnej bliskości jest główną częścią doświadczeń życiowych większości osób (…) nie wszyscy jednak mają ku temu okazję” – przekonują.

 

„Możliwość doświadczenia pożądanej bliskości bez społecznej i medycznej stygmatyzacji nie jest dzisiaj prawem wszystkich. Komisja adresuje te potrzeby w imieniu osób praktykujących świadomą nie-monogamię, włączając w to ich nakładające się na siebie marginalizowane tożsamości” – przekonują psychologowie zrzeszeni w największym towarzystwie psychologicznym w Stanach Zjednoczonych.

 

Wśród osób praktykujących nie-monogamię APA wyróżnia poliamorię, otwarte związki, swingersów, anarchię w relacjach (sic!) oraz inne związki uznane etycznie za nie-monogamiczne. Celem powołanej komisji jest „wygenerowanie badań, znalezienie środków oraz agitowanie na rzecz włączenie nie-monogamicznych związków w badania, edukację i szkolenia, pracę z psychologami oraz wzbudzenie publicznego zainteresowania”.

 

„Monogamia jest uprzywilejowana” – mówi Heath Schechinger, psycholog na Uniwersytecie Berkeley. „To niekwestionowany status quo, skłaniający wielu terapeutów do założenia z góry, że ich klienci są monogamiczni, albo że powinni tacy być” – dodaje. Psycholog uważa, że „jego koledzy po fachu nie powinni w tym względzie wykazywać stronniczości oraz przyjąć obiektywną postawę wobec klientów zaangażowanych w nie-monogamiczne związki, tak jak zrobiliśmy to w przypadku osób LGBT”.

 

Andre Van Mol, kalifornijska współprzewodnicząca komisji ds. nastoletniej seksualności w organizacji American College of Pediatricians wskazuje, że jest to akademicka promocja nieuporządkowanych i szkodliwych relacji seksualnych pod płaszczykiem walki z marginalizacją.

 

„To jest całkowicie do przewidzenia kiedy zastępujesz naukę ideologią (…) APA po raz kolejny pokazuje, że są profesjonalną gildią a nie organizacją naukową” – zaznacza. APA wypowiadała się w podobnym tonie o relacjach jednopłciowych w 2009. Do 1973 roku, największa amerykańska organizacja psychologiczna uważała homoseksualizm za jednostkę chorobową. Były szef APA w latach 1979 - 1980, Dr. Nicholas Cummings wspominał, że „stanowisko polityczne zdaje się przysłoniło wyniki moich badań naukowych”, a organizacja dostała się w ręce „ultraliberałów związanych z ruchem gejowskim”.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR   


DATA: 2019-07-14 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze. Badanie zachowań ludzkich to jedyny sposób żeby cywilizować ten świat. Szczególnie w tak istotnej sprawie jak związki między nami.
ponad 1 rok temu / Człowiek
 
@panda. Co można wymyśleć? Np. referat pt. "Zoofilia jako międzygatunkowy etap ewolucji człowieka współczesnego". Albo "Fetyszyzm i ekshibicjonizm w aspekcie praw człowieka". Można też "Sadomasochizm jednostkowy i grupowy w kulturze masowej" opracować. Mało? Da się i tak: "Medyczne uwarunkowania środowiska nekrofilnego". Kongres i Senat będą obradować nad kolejną poprawką do Konstytucji, żeby każdą dewiację dowartościować. U nas to będą newsy, bo jak poeta już dawno napisał o Polsce - jest Polska papugą narodów. A szczególnie narodu naszego sojusznika.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
Ci psychologowie powinni się leczyć - u psychiatry.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Prostytutka i klienci. Nowe regulacje prawne.
ponad 1 rok temu / Pixwi
 
I spełni się marzenie tow.Lenina, że kobiety będą wspólne.
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Zboczeńcy z APA przegłosują wszystko i nie ważne kto płaci! Biznes to biznes
ponad 1 rok temu / Król Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.