DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Witold Gadowski: wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzą w „dobrą zmianę”

Witold Gadowski: wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzą w „dobrą zmianę”
źródło: GadowskiTV

– Drodzy Państwo, tak wygląda dudek… A właściwie – człowiek wystrychnięty na dudka przez obecnie miłościwie nam panujący w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, a właściwie w republice okrągłego stołu rząd – powiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski na temat nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, na mocy której przywrócono do pracy sędziów SN kilka miesięcy temu przymusowo emerytowanych.

 

– Tyle się nagardłowałem, że Małgorzata Gersdorf powinna być emerytką, że powinna siedzieć cicho, że powinna się nie stawiać… Tyle się nagardłowałem, że Sąd Najwyższy powinien być oczyszczony i właśnie zaczęto ten proces. Okazuje się, że organ się odwinął i wszystko wraca do status quo ante. Mówiąc językiem ulicy: rząd dostał takiego kopa, że leci, leci i jeszcze się nie może nawet odwrócić – podkreślił dziennikarz.

 

Gadowski zwrócił uwagę, że obóz rządzący, który rękoma parlamentarzystów i prezydenta Andrzeja Dudy przeniósł w „stan spoczynku” sędziów SN z prezes Małgorzatą Gersdorf w środę zrealizował „złotą myśl” Giuseppe Tomasi di Lampedusa: „Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu”. – Nie szukajmy jednak pięknych uzasadnień do pięknych sytuacji! – dodał.

 

– Okazuje się, że dzisiejsza władza w Polsce może sprawować władzę pod warunkiem, że jej nie sprawuje. Okazuje się, że Małgorzata Gersdorf jest ważniejsza od premiera polskiego rządu i prezydenta razem wziętych, bo nowelizacja przewiduje, że Małgorzata Gersdorf nadal będzie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, tak jak uporczywie twierdziła. I tak nie po raz pierwszy zresztą i, jak sądzę, nie po raz ostatni wystrychnięto na dudków tych, którzy wierzą w „dobrą zmianę” – zaznaczył.

 

Wszystko wraca do normy, a rządzący kurczowo trzymają się zapisu, że w SN będzie Izba Dyscyplinarna. No tak – ona wam wymierzy dyscyplinę... – podsumował Gadowski.

 

źródło: GadowskiTV

TK


DATA: 2018-11-22 09:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowny Panie. Tylko głupie dutki w to wierzyły, jeszcze wierzą.
ponad 1 rok temu / agricola
 
To nie Pani Małgorzata jest ważniejsza od Pana Jarosława, tylko wartości, które Ona reprezentuje, są wazniejsze. Najważniejsze.
ponad 1 rok temu / Mama
 
Jak masonerię można nazywać dobrą zmianą?
ponad 1 rok temu / sas
 
złamanie przez sędziego zasady bezstronności jest przestepstwem kryminalnym,za ktore sędzia winien odpowiadać z kodeksu karnego. Niezawisłość sędziowska nie oznacza bezkarności czy niepodleganiu krytyce.Sądy i ich wyroki,jak każdą inna władzę i jej decyzje, w wolnym państwie można krytykować.Nie ma obowiązku szacunku dla władzy,to kwestia zależy od tego czy władza na to zasługuje.W państwach totalitarnych władzy krytykować nie wolno i idzie się za to do więzienia.Tak było i w naszym pereelu.Obecna RP stanowi kontynuację/nie zerwała ciągłości/ państwa totalitarnego i w dalszym ciągu obywatel krytykujący władzę narażą się na odpowiedzialnośc karną.Trzeba rozróżnic krytykę władzy od jej oskarżania o popełnianie przestępstw.W tym ostatnim przypadku władza ma prawo się bronić.Natomiast nie ma prawa atakować obywatela na drodze sądowej za krytykę nawet inwektywy ze strony obywateli.Politycy polscy nie dorośli jeszcze do ustroju liberalnej demokracji,wciąż mają mentalność totalit
ponad 1 rok temu / marek
 
Polska nie jest państwem suwerennym,. O tym jak ma być w Polsce decyduje IV Rzesza , która rządzi UE, a nasze "elity " sa jedynie do przyklepywania ich postanowień i to w trybie szybkim.. Buńczuczne zapowiedzi Prezydenta, że nie bedziemy ulegać dyktatowi innych należy włożyc miedzy bajki.Skoro część naszego społeczeństwa zapewne o mentalności niewolniczej tak kurczowo do UE w obecnym wydaniu chce przynależyć to trudno. Podobnie było w XVIII wieku kiedy szukano oparcia u carycy, a dzisiaj u .... A.Merkel. Teraz oczekuję kolejnych zaleceń TSUE do natychmiastowej realizacji.
ponad 1 rok temu / Mirosław Kubicki
 
doRys wiele hałasu o nic to sztuka ,,Maryni-styczna,, o perypetiach miłosnych nie polityce. A Pana Gadowskiego należałoby trocha chronić przed niemcowatymi korporacjami prasowymi(reprezentowanymi przez prawników-kumpli prezydęta) i różnymi kluczykami-pazerami, bo stara się. A że ma na pieńku z ,,deficytami intelektualnymi,,zarządzającymi tv i mediami to dowód, że (choć z państwowych tv i mediów te zarządzające ,,deficyty,, powinny być dawno wywalone na bruk) niemcowawata nagonka na Polskę i Polaków jest w pełnym natarciu.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.