DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No tak, przynajmniej tu u siebie powinniśmy stanowić jedno! Głos rządu i episkopatu zabrzmiał jednakowo! Nie zapominajmy jednak o kościele ja ko ???? bożym! Zorientujemy się nawet telefonicznie w których godzinach bywa najmniejsza frekwencja na mszach świętych ite godziny obierajmy sobie na uczestnictwo. Musimy utrzymać istniejące kościoły nie dopuszczając do ich ewentualnych likwidacji z powodu braku wiernych,.
1 miesiąc temu / danutagidian130
 
A może tak kilka Mszy więcej w niedzielę, wieczysta adoracja i otwarte kościoły przez cały dzień? Przygnębiająca jest postawa biskupów....
1 miesiąc temu / Ann
 
Poziom niektórych dotychczasowych komentarzy jest przerażający. Fala hejtu i bluźnierstw względem arcybiskupa, i to gdzie? Na katolickim portalu. W rocznicę wyboru św. Jana Pawła II. Trochę w stylu niesławnego tfu! J. Urbana i jego "duchowych" dzieci. Niestety będziecie musieli się z tego spowiadać. I proponuję wam dodatkową pokutę. Przeczytajcie List św. Pawła do Galatów rozdział 4.
1 miesiąc temu / Myślcie!
 
"...nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków...aby udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane..." - troska o życie i zdrowie - JAKIE ŻYCIE? Doczesne czy wieczne? Ja, katolik, co powinienem się troszczyć tak naprawdę? Komu bardziej wierzyć? Panu Bogu czy nauce? Objawienia z Akita w Japonii mogą być odpowiedzią...
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Hańba!
1 miesiąc temu / palec1906
 
Kiedy biskup Gądecki zachęci do modlitwy? Czy tylko reżim sanitarny dla Nuego jest ważny? Dlaczego nie przypomina o przestrzeganiu Bożych przykazań? Jezu ratuj nas i chroń przed takimi pasterzami.
1 miesiąc temu / Janina
 
Pokuta, pokuta, pokuta i pamiętaj abyś dzień święty święcił
1 miesiąc temu / Ania
 
kiedy dymisja?
1 miesiąc temu / pola
 
@Gadecki, jesli robi sie za pierwszego sekretarza to trudno a mialo sie szacunek, prawda?
1 miesiąc temu / Jara
 
Jest epidemia jak mowicie to modlic sie robic całodniowe adoracje , suplikacje spiewac po kazdej mszy świętej,wody swiecinej uzywac ,a nie stawiac przy ołtarzach płyny odkażającei ludziom dawac jako usprawiedliwienia dyspense i ograniczac ilosc osob w kościele
1 miesiąc temu / Jon
 
Nie bardzo rozumiem co mam przyjąć ze zrozumieniem...
1 miesiąc temu / Babcia
 
Na pobyt w marketach też będzie dyspensa?
1 miesiąc temu / Dariusz
 
Kogo mamy zrozumieć?
1 miesiąc temu / andrzej
 
Zdrada!!! Boga w sercu nie macie ? Boga się nie boicie?
1 miesiąc temu / Michał
 
A ja bym raczej oczekiwała od Przewodniczącego KEP-u o stanięcie w obronie praw Ludu Bożego i wzorem Prymasa Tysiąclecia o domaganie się uzasadnień od rządu - o podstawy prawne i merytoryczne podejmowanych decyzji. Jeśli się apeluje o zrozumienie, to trzeba dać argumenty rozumowe. Jako obywatelka Polski i wierna Rzymskiego Kościoła Katolickiego oczekuję, aby podano mi podstawy prawa cywilnego i kościelnego oraz rzetelne podstawy medyczne drastycznego ograniczenia praw cywilnych i praw dziecka Bożego.
1 miesiąc temu / hermit
 
Abp Gądecki niedawno zakazał zbierania podpisów przeciwko ideologi lgbt. Dziś się tłumaczy jak dziecko, sprawa abp Peatza i wiele innych. Szkoda wymieniać. Gadać każdy potrafi wielkie słowa o Bogu, a gdy przychodzi bronić Jego praw w przestrzeni publicznej widać potulne posłuszeństwo wladzy i pokrętne tłumaczenie. I jeszcze jakże żałosne gadanie o Komunii św. na rękę... Naprawdę smutne... Całkowite przeciwieństwo abp Baraniaka...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Ale dno!
1 miesiąc temu / Rotor
 
Czyżby kolejny wyznawca pachamamy?
1 miesiąc temu / hmm?
 
@Katolik ,,Za kilka miesięcy kościoły będą puste" A może właśnie o to chodzi :
1 miesiąc temu / m.
 
Biskupi!!! ciężkie grzechy bierzecie sobie na sumienia!! Boga się nie boicie??? Pierwsze Pan Bóg, później człowiek!!
1 miesiąc temu / lilka
 
Freedom - dokładnie w punkt! Zdrowie ważniejsze niż życie wieczne
1 miesiąc temu / Ewa
 
Gdyby KEPscy działali w czasach pierwszych Chrześcijan, to by wydano ostrzeżenie przed udziałem w Mszy świętej niedzielnej, ze względu na możliwość trafienia na arenę z dzikimi zwierzętami.
1 miesiąc temu / Freedom
 
"Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem"????? Testy są fałszywie dodatnie, co przyznał sam Szumowski posługując się własnym przykładem. Nie istnieje zatem "zakażenie bezobjawowe". Ostatnio została opublikowana pinia lekarzy niezależnych od mafii farmaceutycznej, iż "bezobjawowi nie zakażają" co obnaża fałsz testów. Chorzy powinni zostać w domach, zdrowi mają prawo do obecności w kościele bez ograniczeń. Biskup Gądecki nie chce wiedzieć, czy może wie i nie chce powiedzieć?
1 miesiąc temu / remik
 
Całkowita prawosławizacja Kościóła katolickiego, gdzie w większości ateistyczna władza ustala co i jak w kulcie religijnym.
1 miesiąc temu / Pmp
 
Cuius regio,eius religio w tłumaczeniu czyja władza tego religia.I to się teraz realizuje.A zagrożenie życia i zdrowia dobrze działa na szaraczków.A strach potęguje uległość.A Chrystus przychodzi do człowieka bezpośregnio a nie przez telefon.I leczy a.nie zaraża.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
Parafrazując Pismo Święte: Znajdźcie haka na pasterza, a owce się rozproszą.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Jakie zrozumienie? Kogo? Tchórzliwych przywódców katolików???? Tak naprawdę zostaliśmy sami! Kapłanów mówiących prawdę uciszacie, zabraniacie chodzić na Mszę Świętą, ograniczacie dostęp do Sakramentów!!!! Głosicie nauki jak faryzeusze, które nijak mają się do życia! Za kilka miesięcy kościoły będą puste, zostaniecie sami! Bo Reszta ma was dość!!!!
1 miesiąc temu / Katolik
 
Nie pozwalam jako Katolik decydowania przez ateistów i na ich usługach zagubionych nie Wierzących biskupów. Brak Wiary to zgorszenie wielokrotne i wiodące owieczki do piekła.
1 miesiąc temu / Veto
 
Łk 12.4 4 Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. 5 Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!
1 miesiąc temu / J
 
pierwsze przykazanie do Boga a dopiero drugie do człowieka, jak się zamieni kolejność to mamy takie absurdy. to moja sprawa czy chcę iść do kościoła czy nie. Idę tam z miłości do Boga i zakładam że mój bliźni też. Tu nie ma czego rozumieć szanowni biskupi. Proszę sobie zrobić dobry rachunek sumienia!!! nie jestem wyrozumiała do tego co się dzieje właśnie przeciw Bogu i Bliźniemu. ludzie popadają w depresję i tracą pracę mając do płacenia kredyty. żyją w ciągłym strachu między innymi przez Was biskupi. Bierzecie to sobie na sumienie!!!
1 miesiąc temu / lilka
 
Czy nie czas wziąć przykładu z Papieża Grzegorza Wielkiego? Który w 590r. kiedy panowała w Rzymie pandemia dżumy najpierw wzywa do pokuty i nawrócenia następnie organizuje 7 gigantycznych procesji rzymskich pokutnych. Gdy dochodzą do Zamku Anioła Ma widzenie Chórów Anielskich -śpiewających Regina Caeli.Letare -oraz Anioła chowającego skrwawiony miecz do pochwy na Zamku Anioła czyli na Mausoleum Cesarza Hadriana w Rzymie i...w pewnym momencie epidemia ustaje. Papież i lud mimo kataklizmów i klęski odwoływał się do Boga.Ludność miała świadomość wewnętrzną i nie potrzebowała podpowiedzi bo Papież i lud Rzymu wiedział co należy robić- należy podjąć akcję pokuty. Regina Coeli lub Regina Caeli Królowo Niebios ? antyfona maryjna Kościoła rzymskokatolickiego. Śpiewana jest lub odmawiana w miejsce modlitwy Anioł Pański w okresie wielkanocnym - od Wigilii Paschalnej do niedzieli Zesłania Ducha Świętego włącznie. Utwór nieznanego autorstwa niekiedy przypisuje się go Grzegorz
1 miesiąc temu / Mac
 
"Zachęcam księży biskupów, aby ? w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków ? udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem."- dużo jeżdżę samochodem, chodzę obok budynków będących w kiepskim stanie technicznym, z których w każdej chwili może coś odpaść, nie wiem czy jestem zdrowy, może zaraz pęknie mi jakaś tętnica, w kościele też jest średnio bezpiecznie- posadzka śliska, tynk odchodzi- jednym słowem żyję w ciągłym zagrożeniu życia i zdrowia i tak od wielu lat. Dlaczego dopiero teraz ks. abp. tak się o mnie martwi? Ludzie, czy widzicie co się dzieje i w jakich oparach absurdu żyjemy?
1 miesiąc temu / miguel
 
Jak można dawać dyspensę od uczestnictwa w Świętej Ofierze naszego Pana Jezusa Chrystusa. Czy to są lekcje od odrobienia bądź wypełnianie obowiązków? Pan Gądecki, któremu wydaje się, że jest kapłanem, zdaje się nie wie co to jest miłość do naszego Odkupiciela.
1 miesiąc temu / Piotr Zakrzewsk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.