DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Winnicki: porozumienie z Izraelem to „haniebna kapitulacja”. Komentarze polityków

Winnicki: porozumienie z Izraelem to „haniebna kapitulacja”. Komentarze polityków
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

W Sejmie odbyła się debata poświęcona nowelizacji ustawy o IPN, która uchyla przepisy karne za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie i Holocaust. Politycy nie szczędzili słów krytyki pod adresem rządu. Zdaniem Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego, porozumienie z Izraelem jest „haniebną kapitulacją”. W podobnym tonie wypowiadali się także posłowie Kukiz’15.

 

Nowelizacja ustawy o IPN, którą procedowano w zeszłym tygodniu, usunęła zapisy o karaniu za przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności na hitlerowskie zbrodnie oraz mordowanie Żydów. Wycofanie się polskiego rządu z tych zapisów wywołało krytykę ze strony dużej części parlamentarzystów, którzy uznali porozumienie z Izraelem za poważną porażkę polskiego rządu. Wiele słów krytyki pod adresem rządu PiS padło z ust Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego, który skrytykował tempo prac nad nowelizacją i brak drugiego czytania projektu.

 

„Porozumienie, w którym nie ma mowy, po pierwsze, o polskich ofiarach II wojny światowej, ludobójstwie na Polakach; po drugie, są wymienieni jacyś znowu anonimowi naziści, nie ma wprost napisane, który kraj walnie odpowiada za zbrodnie nazistowskie, Holokaust” – mówił Winnicki. Jego zdaniem debata poświęcona nowelizacji ustawy o IPN jest „potwierdzeniem mitologii jaką tworzy Izrael”. Następnie precyzował: „II wojna światowa to przede wszystkim prawie wyłącznie cierpienie Żydów, a po drugie, że wszystkie inne narody to narody współsprawców, bo Polacy tam występują głównie jako współsprawcy” – tłumaczył.

 

Zdaniem szefa Ruchu Narodowego, porozumienie jest kapitulacją rządu PiS. „To nie jest żaden sukces, to jest utwierdzenie izraelskiej narracji na obszarze międzynarodowym, po prostu kapitulacja polskiego rządu, haniebna kapitulacja” – zakończył.

 

W zdecydowanych słowach wypowiadał się również Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Jego zdaniem działania PiS w sprawie nowelizacji ustawy są „absolutnym skandalem”. „Nie mieliśmy żadnych działań osłonowych, nie było żadnych rozmów ze stroną izraelską. Strona izraelska była zaskoczona tą sytuacją i po pięciu miesiącach kapitulujemy, poddajemy się, za rękę jesteśmy prowadzeni przez funkcjonariuszy Mosadu (…) To jest absolutny skandal” – powiedział.

 

Z kolei Marek Jakubiak zarzucał rządowi brak honoru. „Został wam tylko i wyłącznie honor, pytam się, gdzie on jest, skoro pod wpływem obcego mocarstwa zmieniacie najważniejszy zapis ustawy o IPN” – pytał na mównicy poseł Kukiz’15. „Co takiego jest w tym zdaniu, że aż interwencja zachodnia musiała nastąpić, żeby wyciąć najważniejsze zdanie z całej ustawy - nie ma takiej odpowiedzi, która by była z waszej strony dobra. Wstydźcie się” – komentował wyrzucenie z zapisów ustawy fragmentu o konsekwencjach prawnych zniesławienia Polski i narodu.

 

Komentarze polityków opozycji starał się odpierać szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślał, że polityka polega na skuteczności, dlatego rząd podjął takie, a nie inne kroki. „Pewna dojrzałość polityczna polega na tym, żeby skutecznie dobierać narządzie do tego, aby osiągać cele. Dzięki tej nowelizacji jesteśmy przekonani, że będziemy mogli skuteczniej walczyć o dobre imię Polski poza granicami kraju” – mówił Dworczyk.

 

 

Źródło: dziennik.pl, radiomaryja.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-07-05 22:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Winnicki ma rację !
11 miesięcy temu / Grażyna
 
To bardzo ciekawe. Bardzo. Osobiście coraz bardziej uważam, że najwięcej na katastrofie smoleńskiej do zyskania mają Amerykanie. Chodzi o wskazanie wroga polski dzięki czemu można ułożyć całą obecną politykę "Polski". Wykreowanie Rosji jako naszego największego i śmiertelnego wroga (którym jest od zawsze aczkolwiek straszenie inwazją nie ma sensu zupełnego) oraz rozmontowanie Ukrainy przez USA dają bardzo dobre pole do grania nastrojami nacjonalistycznymi Polska - Ukraina, które w odpowiednim momencie można zamienić w drugi donbas i rozlać na całą wschodnią granicę. Po kilkunastu miesiącach lub latach pojawi się oczywiście plan pokojowy którego nadzorcą będzie oczywiście USA. I oczywiście będzie on obdarowany zasadniczymi wymogami do spełnienia takimi jak zwrot mienia bezspadkowego. Dalej niech już każdy sobie odpowie resztę tej ewentualnej historii.
11 miesięcy temu / Author
 
Od zaproszenia Rosjan na straznikow ustroju Rzeczpospolitej podczas "kollizji litewskiej" Polacy sa niedoscignionymi rekordzistami w galezi sportu "haniebne kapitulacje". I takimi pozostana.
11 miesięcy temu / Faszysta
 
Ciekawe ile jest śpiochów w Ruchu Narodowym? I w Kukiz 15? Razwiedka będzie ich rozwalała z zewnątrz i od środka.
11 miesięcy temu / Kasandra
 
Słusznie rzecze, ten ich cały holokaust to narzędzie do wydębienia pieniędzy. act 447 to też żydowska sprawka. Dodaj to i masz już nowego "sprawcę" do haraczu.
11 miesięcy temu / KLF
 
Toczy się podwójna gra władz PiS z Narodem Polskim poza wiedzą Narodu i przeciw Polakom. Jeśli Bartosz Cichocki na antenie TVN24 oznajmia(sens): "Gdybyśmy negocjowali/hańbę/ z państwami zewnętrznymi, bylibyśmy państwem niesuwerennym", to wypowiedź ta oznacza iż Izrael jest dla Polski państwem wewnętrznym. Kilka miesięcy temu Jack Caleib udostępnił dokumenty i umowy zawarte przez rząd PO-PSL z Izraelem bodaj w roku 2006, będące kompletem zobowiązań tego rządu do przygotowania zaplecza socjalnego dla żydów na ich ewakuację do Polski. Nikt tego nie nagłośnił. Kontynuację tej polityki po PO-PSL udowodnili i przeprowadzili Duda i Kaczyński milczeniem w sprawie 447 i pozakonstytucyjnymi tajnymi negocjacjami w celu wykluczenia możliwości obrony przed żydowskimi oszczerstwami. Każdy protest Polaków wobec grabieży naszego państwa będzie uznany za "antysemityzm" a zaprzeczanie antysemityzmowi będzie podstawą do domagania się "miłosierdzia wobec uchodźców".
11 miesięcy temu / Okrągły stół i Magdalenka ciąg dalszy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61408"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.