DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Wierność małżeńska dobra dla ciała i ducha. Naukowcy o złych skutkach rozwiązłości

Wierność małżeńska dobra dla ciała i ducha. Naukowcy o złych skutkach rozwiązłości
źródło: pixabay.com

Duża liczba partnerów seksualnych w życiu oznacza większe prawdopodobieństwo zachorowania na raka i inne przewlekłe choroby – wynika z badań, zamieszczonych na łamach czasopisma „BMJ Sexual & Reproductive Health”. Analizy przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wskazują jednoznacznie na związek między liczbą partnerów seksualnych a zapadalnością na poważne choroby.

 

W porównaniu do kobiet, które przyznały, że miały seksualne relacje najwyżej z jednym partnerem, te, które miały 10 lub więcej partnerów w ciągu swego życia, są o 91 proc. bardziej narażone na raka. Ryzyko stwierdzenia choroby nowotworowej u mężczyzn, którzy mieli 10 lub więcej partnerek seksualnych, jest większe o 64 proc. w porównaniu z tymi mającymi jedną partnerką lub nie mającymi żadnej.

 

Dr Jennifer Roback Morse z Ruth Institute – międzynarodowej organizacji prorodzinnej – nie jest zaskoczona tymi wynikami. Zauważyła z przekąsem, że za ciężkie pieniądze udowodniono, iż posiadanie wielu partnerów seksualnych jest niezdrowe, choć dawno o tym wiedziały babcie, Kościół i podpowiadał to zdrowy rozsądek.

 

Badanie przeprowadzono na 2537 mężczyznach i 3185 kobietach powyżej 50. roku życia. Wśród tych pierwszych 29 proc. miało w życiu jedną partnerkę seksualną lub żadnej, także 29 proc. miało ich od dwóch do czterech, 20 proc. – od pięciu do dziewięciu, a 22 proc. – 10 lub więcej. Wśród kobiet prawie 41 proc. utrzymywało intymne relacje najwyżej z jednym partnerem, 36 proc. – od dwóch do czterech, 16 proc. – od pięciu do dziewięciu, a 8 proc. poinformowało, że miało co najmniej 10 partnerów seksualnych.

 

Zdaniem naukowców, choć badanie ukazuje związek między liczbą partnerów a ryzykiem zapadania na nowotwory i na inne dolegliwości chroniczne, nie można udowodnić, że posiadanie większej liczby partnerów seksualnych bezpośrednio zwiększa takie prawdopodobieństwo. Zauważono jednak, iż bardziej rozwiązły styl życia często idzie w parze z niebezpiecznymi zachowaniami zwiększającymi ryzyko zachorowania na raka. Chodzi tu m.in. o palenie i picie. Stwierdzono też, że niektóre odmiany złośliwego raka mogą mieć związek z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

KAI

MA


DATA: 2020-02-21 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może tak bardziej obrazowo:''Na nieszczęście, ten rak nie był śmiertelny - rozdęcie ego nie może go unicestwić, a co za tym idzie, sprawia, że rak rozrasta się w nieskończoność. Ludzka wspólnota, pełzająca wśród tych wydzielin i nurzająca się z rozkoszą we własnych wydalinach, w końcu powinna się w nich utopić. Ale jednostki, z oczami zamglonymi rozpustą, z rozmiękczonymi mózgami i rozcieńczoną krwią, wciąż jeszcze nosiły w głębi jestestwa niezniszczalne ziarno Boskiego planu, niczym żarzący się węgiel.''- cytat z książki Vladimira Volkoff, ?Kroniki anielskie? pod: http://dakowski.pl/index.php?option=comcontent&task=view&id=27229&Itemid=47 Owocnej lektury zwłaszcza tym z ''oczami zamglonymi...''
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
To aż brytyjskich naukowców potrzeba było żeby stwierdzić oczywistą oczywistość?Przecież na przyrodzie uczą w starszych klasach coś tam o chorobach wenerycznych i sposobach ich przenoszenia!
1 miesiąc temu / uchu
 
Nie przestają się sobie podobać tylko zapach przestaje się im podobać, chyba jesteśmy ponad zwierzętami i potrafimy temu zaradzić, trzeba zacząć kierować się mózgiem i nie rzesz mi tu herezji proszę.
1 miesiąc temu / @Alek
 
Wow, gdybyśmy znali lekarsko na takie problemy.... A nie wait, już jest, antykoncepcja
1 miesiąc temu / @Ella
 
Do @ja-duza ilosc partnerow sex.to narazenie na kontakt z roznymi alergenamu i patogenami,takze tymi niegroznymi-wszystko to powoduje reakcje zapalna,ktora sama w sobie jest wyniszczajaca dla organizmu i lezy u podloza wielu chorob.Brak stabilizacji i poczucia bezpieczenstwa tez zwieksza stres.Przyczyn do oslabienia odpornosci i w konsekwencji rozwoju raka jes wiec duzo.Widac,ze przykazania Boze to nie tylko droga do zbawienia ale tez dlugiego,zdrowego zycua tu na ziemi
1 miesiąc temu / Ell
 
Niestety, jest to kara doczesna za rozpasanie obyczajowe. Pod koniec miesiąca wchodzi "komedia" - Swingersi. Zamiast tej farsy powiniej być rzetelny film dokumentalny pokazujący najczarniejsze strony rozwiązłości, homoseksualizmu, prostytucji. Film taki powinien być na tyle szokujący, aby wzbudzić w Narodzie odrazę do różnego typu zboczeńców.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.