DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Wierni strzegą swoich świątyń. Kościoły na celowniku proaborcyjnych fanatyków

Wierni strzegą swoich świątyń. Kościoły na celowniku proaborcyjnych fanatyków
źródło: Twitter / Katowice

Wulgarne hordy feministek, „tęczowych” aktywistów, przeciwników rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz wielu innych ludzi zbałamuconych przez komunistyczno-nazistowską propagandę zwolenników dzieciobójstwa w łonach matek zaatakowały kościoły i katolików w największych polskich miastach. Doszło do wielu groźnych ataków, m.in. w Katowicach i Łodzi. 

 

WARSZAWA

W Warszawie protest rozpoczął się przed południem na Krakowskim Przedmieściu a jego organizatorami są postkomuniści i neomarksiści z partii Razem i Lewicy. Potem część feministek i wspierających je chuliganów przeszła przed kościołem św. Krzyża, gdzie doszło do przepychanek i z przedstawicielami ONR, którzy skutecznie uniemożliwili sprofanowanie świątyni. Interweniowała również policja, która oddzieliła protestujących od kościoła radiowozami.

 

Po godz. 19.00 przeniesiono się pod Pałac Arcybiskupów Warszawskich na ul. Miodowej. – To nie wy będziecie rodzić trupy - skandują demonstranci. Przed bramą kurii stoją m.in. dwie kobiety ze związanymi rękami.

 

Protestujący wykrzykują wulgarne hasła  obrażające partię rządząca i władze kościelne.

 

KATOWICE

Protest odbywa się także przed katedrą w Katowicach. Przed świątynią kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Doszło do starć uczestników obu demonstracji, kiedy zwolennicy aborcji próbowali wedrzeć się do świątyni i ją sprofanować. Według świadków część z nich próbowała ją podpalić. Interweniować musiała policja.

 

POZNAŃ

O godzinie 19 na placu Wolności w Poznaniu rozpoczął się drugi tego dnia protest przeciwników i zwolenników dzieciobójstwa w łonach matek.

 

Wcześniej w niedzielę w mieście odbył się „Marsz z parasolkami w obronie kobiet”. Protestujący przerwali Mszę Świętą w poznańskiej katedrze.

 

ŁÓDŹ

W Łodzi protesty zaczęły się przed godziną 13. Około trzech tysięcy osób pod hasłem „To jest wojna!” przeszło ulicami miasta.

 

Przed archikatedrą w Łodzi zgromadziło się nawet kilkaset osób. Po 14.00 na łódzkich ulicach można było zaobserwować rozciągniętą na Piotrkowskiej grupę protestujących. Po przejściu do pasażu Schillera demonstranci poszli z powrotem w kierunku archikatedry, ale zatrzymali się przed siedzibą PiS na Piotrkowskiej, gdzie 10 lat temu zamordowano działacza PiS Marka Rosiaka. Część z nich krzyczała: „Chcecie powtórki po Rosiaku?”. Potem już coraz mniej liczna grupa manifestujących przeszła na plac Wolności.

 

Według relacji świadków godzinach wieczornych policja potraktowała gazem łzawiącym kilka osób, które podobnie jak w Katowicach próbowały sprofanować i podpalić katedrę.

 

Skandaliczne, wulgarne protesty miały miejsce również w innych miastach. Wiele kościołów i katedr nadal jest pilnowanych przez policję, która nie dopuszcza do nich lewicowców.

 

Źródło: TVN24, Twitter

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-25 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wierni strzegą swoich świątyń.? A to Polacy już NIE MAJĄ RZĄDU i policji i służb porządkowych. To po co poszliśmy do WYBORÓW - dla demokarytycznych "jaj wydmuszek" ?
1 miesiąc temu / iskierka
 
Wierni strzegą, a kuria w Katowicach z tow. Abpem Skworcem już się od tych obrońców wymiksowała. Polecam Państwu i Sz. Redakcji komunikat na stronie archidiecezji. Ciekawe kto będzie bronił kościołów, kiedy w taki sposób będą się działacze kościelni wypierali środowisk jeszcze sprzyjających. Z całym szacunkiem ale z takimi hordami może sobie nie poradzić nawet policja, że o kółkach różańcowych nie wspomnę. "... Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację na wyraźną prośbę przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących."
1 miesiąc temu / Marcus
 
A tak jeszcze a propos hasła - to wy będziecie rodzic trupy - trzeba przypomnieć wypranej z mózgu lewicy, że czy dziecko umrze samo czy się je poćwiartuje na jedno wychodzi. Rodzi się trup. Ale w przeciwieństwie do ćwiartowania medycyna zna mnóstwo letalnych przypadków, które po urodzeniu okazały się pomyłką w diagnozie, albo żyły pomimo letalnych wad.
1 miesiąc temu / Iw
 
Czyli jednak policja reagowała. To miłe z ich strony. Zupełnie inny obraz dał wczoraj Robert Bąkiewicz, który twierdził, nie pamiętam gdzie stał, pod jakim kościołem, że policja reagowała na brak maseczek u straży Marszu Niepodległości i apelowała o nieprowokowanie agresywnej lewicy, natomiast dosyć bezkarnie leciały w kierunku obrońców różne przedmioty, na co policja z kolei nie reagowała. To była relacja na żywo z linii frontu.
1 miesiąc temu / Iw
 
Odpowiadam zarzucającemu mi ignorancję. Wikipedia nie jest najlepszą referencją, ale warto tam zacząć zgłebiac temat EUGENIKI. Czytamy tam m.in.: "Platon napisał m.in.: ... w Państwie należy zastosować dyscyplinę i jurysprudencję nakazującą zajmować się tylko zdrowymi na ciele i umyśle obywatelami. Tym natomiast, którzy nie są zdrowi, należy pozwolić umrzeć ...." Właśnie feministki chcą, by państwo pozwoliło chorym umrzeć, a nawet w tym pomagało.
1 miesiąc temu / Alek 21
 
Co a czasy że kibole bronią prawa i porządku.
1 miesiąc temu / Leliwa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.