DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania i Belgia: zahamowane próby rozszerzenia prawnej dopuszczalności tzw. aborcji

Wielka Brytania i Belgia: zahamowane próby rozszerzenia prawnej dopuszczalności tzw. aborcji
Fot. Pixabay

Parlament Zjednoczonego Królestwa odrzucił w poniedziałek poprawki zmierzające do rozszerzenia swobody zabijania dzieci nienarodzonych. W ostatnich dniach podobna próba została udaremniona także w Belgii.

 

 

Anglia i Walia w ubiegłym roku odnotowały niemal 210 tysięcy przypadków legalnych aborcji. W najbliższym czasie skala morderczego procederu mogłaby jeszcze bardziej się zwiększyć, dzięki poprawkom złożonym przez laburzystkę Dianę Johnson. Zmiany zmierzały w stronę całkowitej liberalizacji tzw. aborcji i stałej możliwości przeprowadzania domowej aborcji farmakologicznej aż do 10. tygodnia ciąży.

 

Obecnie chirurgiczna aborcja możliwa jest nawet do 24. tygodnia. Jeśli propozycje Partii Pracy zostałyby przyjęte, okres ten wydłużyłby się o kolejne cztery tygodnie. Pracownicy medyczni utraciliby możliwość sprzeciwu sumienia, obecną w przepisach od czasu legalizacji zabijania nienarodzonych w 1967 roku.

 

Jak podkreśla portal La Nuova Bussola Quotidiana, projekt Johnson wzbudził silny protest wszystkich organizacji pro-life, a także Konferencji Episkopatu Anglii. Przypomniały one, że większość krajów europejskich zezwala na mordowanie dzieci „tylko” do 12. tygodnia. Rząd, za pośrednictwem ministra ds. kobiet Victorii Atkins, po ponad pięciogodzinnej debacie poprosił o wycofanie poprawek, ponieważ organ wykonawczy zadecyduje o swoim stanowisku w sprawie ewentualnego utrzymania wyjątkowego ustawodawstwa dotyczącego tzw. teleaborcji dopiero po zakończeniu trwających konsultacji społecznych na temat nadzwyczajnych środków na czas pandemii.  

 

Z kolei w Belgii, która od ubiegłorocznych wyborów czeka na uformowanie się nowej koalicji rządowej, koalicja chadeków, nacjonalistów i prawicy odrzuciła 1 lipca propozycję dalszej liberalizacji aborcji, wysuniętą przez ugrupowania lewicowe. Proponowana zmiana obejmowała wydłużenie dopuszczalnego okresu dokonywania aborcji z 12. do 18. tygodni oraz skrócenie z 6 do 2 dni obowiązkowego okresu refleksji matki przed ostateczną decyzję.

 

 

Źródło: La Nuova Bussola Quotidiana

RoM

 

 


DATA: 2020-07-07 21:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.