DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2018 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Wielka Brytania: student nazwał homoseksualizm grzechem i został wyrzucony z uczelni

Wielka Brytania: student nazwał homoseksualizm grzechem i został wyrzucony z uczelni
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

Uczelnia wyrzuciła Felixa Ngole, studenta pracy społecznej na uniwersytecie w Sheffield, gdyż napisał on na „Facebooku”, że homoseksualizm to grzech. Nie pomogło odwołanie do sądu. Ten bowiem przyznał rację kierującej się polityczną poprawnością instytucji.

 

Student opublikował na Facebooku historię Kim Davis, amerykańskiej urzędniczki, uwięzionej z powodu odmowy zarejestrowania jako „małżeństw” związków homoseksualistów. Wyraził dla niej poparcie, w oparciu o Pismo Święte.

 

„Małżeństwa jednopłciowe to grzech, bez względu na to czy nam się to podoba czy nie. To słowa Boga i sentymenty ludzi tych słów nie zmienią” – napisał. W odpowiedzi na wątpliwości internautów poparł swoją krytykę konkretnymi cytatami biblijnymi.

 

Po upływie dwóch miesięcy otrzymał wiadomość, że uczelnia bada jego facebookowe wypowiedzi. Następnie został wezwany do komisji dyscyplinarnej i relegowany z uczelni.

 

Czarnoskóry student wspierany przez prawników z organizacji „Christian Legal Center” próbował odwołać się od wyroku. Jednak sąd orzekł, że uniwersytet postąpił zgodnie z prawem.

 

Sędzia przyznał wprawdzie, że „wolność wyrażania swoich poglądów to ważne prawo”. Dodał, że „korzystanie z niego w celu wyrażania głęboko podzielanych poglądów religijnych zasługuje na szacunek w demokratycznym i pluralistycznym społeczeństwie, a szczególnie na uniwersytecie. Wolność religijnego dyskursu to dobro publiczne o wielkim znaczeniu i powadze”.

 

Jednocześnie sąd przyznał, że brakuje podstaw do przekonania, jakoby student zamierzał wykorzystać posiadaną przez siebie wiedzę w celu dyskryminacji. Podkreślił również, że kara nałożona na niego przez uniwersytet okazało się ciężka.

 

Mimo to sąd w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że odbiorcy mogą uznać słowa studenta za osądzające, niezgodne z ethosem służby lub dyskryminujące. Podkreślił, że bez względu na intencje, postrzeganie wypowiedzi mogło spowodować szkody. Dlatego też uniwersytet posiadał jakoby uzasadnione powody do niepokoju.

 

Sam Felix Ngole wyraził swoje głębokie rozczarowanie faktem, że wyznawanie biblijnej etyki seksualnej doprowadziło do wyrzucenia go ze studiów. Z kolei Andrea Williams, dyrektor Christian Legal Institute, cytowana przez Life Site News podkreśliła, że tego typu wyroki świadczą o rosnącej nietolerancji rządów dla wyrażania chrześcijańskiej wiary. Prowadzą jej zdaniem do tworzenia społeczeństwa opartego na politycznej poprawności, dalekiego od wolności i sprawiedliwości.

 

W kontekście wyroku brytyjskiego sądu i odważnej postawy studenta warto przypomnieć o fragmentach Pisma Świętego potępiających homoseksualizm. Jak czytamy w Starym Testamencie: „nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" (Kpł 18; 22). „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość” (Kpł 20,13).

 

Temat homoseksualizmu porusza również Nowy Testament. Jak pisze święty Paweł w liście do Rzymian: „Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (1 Rz 26,27).

 

Z kolei autor Listu do Koryntian uznaje czyny homoseksualne (choć nie samą orientację) za przeszkodę w zbawieniu: „czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą" (1 Kor 6,9).

 

W świetle Objawienia przypominanie o konsekwencjach praktyk homoseksualnych stanowi więc przejaw nie nienawiści, ale troski o wieczny los samco-łożników. Wszak upominanie grzeszników to jeden z uczynków miłosiernych względem duszy. Zatem to cenzurowanie tej prawdy stanowi prawdziwą nienawiść do homoseksualistów, gdyż utrudnia ich nawrócenie.

 

 

Źródła: lifesitenews.com / Biblia Tysiąclecia

mjend

 

 

 


DATA: 2017-11-01 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli jak student wierzący w hinduizm napisze swoją opinię np. o krowach, to też musi być wyrzucony z uczelni?! Bp przecież po takim komentarzu na facebooku wszyscy zjadacze wołowiny mogą popaść w depresję i poczuć się dyskryminowani. A już muzułmanin napisze, że nieprzyzwoitością jest by młoda kobieta paradowała na ulicy z dekoltem do pasa i prawie bez spódnicy, to też go wyrzucą???
8 miesięcy temu / mkt
 
I gdzie tu tolerancja? Zamordyzm jak ktoś tu napisał. Co robić? Aż strach napisać własne zdanie. A może lepiej siedzieć cicho bo urazi się gejów, chrześcijan, żydów czy muzułmanów swoim słowem? Może w imię wolności zrobić cenzurę na wszystko? (Ojojoj ale logiczne)
8 miesięcy temu / trooper
 
Prawda zawarta w Biblii wpływa ujemnie na psychikę? To chyba u wszelkiej maści satanistów? Poza tym, jesteś hipokrytą, bo sam piszesz nienawistne posty bez odpowiedzialności.
8 miesięcy temu / do ds1
 
Wmawianie ludziom,że deprawacja jest normalna jest szczytem nieodpowiedzialności.
8 miesięcy temu / Obywatel
 
Nie ma wolności bez odpowiedzialności. Skoro tłumaczy się wam, ze takie posty mogą wpływać negatywnie na psychikę drugiego człowieka (depresje , samobójstwa itp) i wy tego nie rozumiecie to zrozumcie, to zrozumcie ze dodanie do wolności odpowiedzialności jest podkreśleniem tej pierwszej Jasne??
8 miesięcy temu / ds1
 
Może któraś z uczelni zaprosi tak odważnego studenta, aby mógł w Polsce studiować kierunek, którego nie może ukończyć w W. Brytanii.
8 miesięcy temu / Jazzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.