DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Wielka Brytania: rząd znowu zmienia zdanie. Jest przyzwolenie na aborcje domowe

Wielka Brytania: rząd znowu zmienia zdanie. Jest przyzwolenie na aborcje domowe
Fot. Egahen / sxc.hu

Po raz trzeci w przeciągu tygodnia brytyjskie władze zmieniły zdanie odnośnie aborcyjnego procederu w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Po raz kolejny rząd zgodził się na przeprowadzane samodzielnie aborcje farmakologiczne.

 

Zabieg może zostać przeprowadzony w domu, po konsultacji online lub telefonicznej z przedstawicielem służby zdrowia. Poprzednia regulacja została wprowadzona w zeszły poniedziałek, jednak już we wtorek wycofano ją – jako podaje ministerstwo zdrowia – za względu na zwierające się w niej błędy.

 

Jak wynika z doniesień brytyjskiej prasy, proceder ostatecznie zostanie przywrócony. Jak podaje Daily Mail, cytując rzeczniczkę Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej: „zdrowie publiczne i dostęp do kluczowych usług pozostaje priorytetem w tym trudnym czasie”.

 

„Zaktualizowalismy nasze wytyczne dla kobiet pragnących dokonać aborcji do dziesiątego tygodnia, a niemogących udać się do zamkniętej kliniki. Takie osoby mogą zastosować pigułkę aborcyjną w domu. Jest to rozwiązanie tymczasowe i wymaga konsultacji z lekarzem za pomocą rozmowy telefonicznej lub internetu” – podkreśla.

 

Aborcja farmakologiczna polega na zastosowaniu dwóch środków: mifepristonu i misoprostolu. Pierwszy z nich prowadzi do śmierci dziecka, drugi ma za zadanie „oczyścić” z jego pozostałości macicę kobiety.

 

Wcześniej organizacje proaborcyjne wysłały list z petycją do sekretarza zdrowia Matta Hancocka. Przekonywano w nim, że w związku z pandemią kobiety nie będą mogły uzyskać dostępu do „opieki zdrowotnej” i będą „zmuszone” stawić się na aborcję w bardziej zaawansowanej ciąży. Ponadto, jak zauważono, kobiety zainteresowane zamordowaniem dziecka wychodząc z domu, ryzykują zarażeniem się koronawirusem i jego rozprzestrzenieniem na innych. Pod listem podpisało się wielu prestiżowych organizacji takich jak: Royal College of Midwives, Royal College of Obstetricians and Gynaecologists i British Pregnancy Advisory Service.

 

Pomimo obietnic o tymczasowym charakterze wprowadzonych zmian, uzasadnione jest pytanie o praktykę aborcyjną po ustaniu epidemii. Jak podaje dziennikarz Tomasz Wróblewski, kryzys jest bowiem czasem gdzie drastyczne, radykalne rozwiązania można wprowadzić niezwykle szybko, mając na względzie chęć zachowania ich na stałe.

 

Źródło: własne PCh24.pl / catholicherald.co.uk / dailymail.co.uk

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-31 09:28
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te wszystkie kłopoty z aborcja wynikają przedewszystkim z rozmontowania rodziny która jest najważniejsza jak mówili nasi Papieże. Gdy nie ma rodziny w której dziecko się wychowuje, w której dziecko jest czynnikiem które ta rodzinę buduje to dochodzi do wszystkich tych problemów o których tu mowa. Rodziny niepełne lub dowolnie dopasowywane według swoich widzimisię prowadzi do tego że dziecko nie buduje ale przeszkadza w tych koncepcjach. Gramsci, Spinelli mogą bić brawo jak ich ideologie odnoszą sukcesy.
9 miesięcy temu / Tak tylko.
 
szatańska reakcja na wczorajszy gest powierzenia Anglii Matce Bożej. Niepokalane Serce i tak zatriumfuje.
9 miesięcy temu / Jan
 
Czekam na pierwszy kraj, który zakaże aborcji, bo sobie w końcu uświadomi, że tedy droga do pokonania zarazy.
9 miesięcy temu / Man
 
@MG wiesz że nie zobaczy tego "ciałka" ponieważ będzie ukryte w gęstej krwi? Więc aż takiego szoku nie przeżyje
9 miesięcy temu / Anonimm
 
Ciekawe mają problemy podczas tej epidemii...
9 miesięcy temu / Tomek Primke
 
Myślę,że po takich aborcjach,przeprowadzanych w domu,wielu ludzi będzie się leczyło z ciężkich depresji.Wyobraźmy sobie takie dziecko 10-tygodniowe,które ma już 4 cm,dużą główkę,tułów,malutkie rączki i nóżki,to wszystko już dokładnie widać.Matka,która zabije to dziecko,jeżeli zobaczy to ciałko,nigdy więcej już tego nie zrobi,będzie to dla nie ciężki szok.Nawet,jeśli uda jej się pozbyć ciała na toalecie,to będzie szok.No chyba,że ktoś już nie ma ludzkich odruchów.Horror.Jezu,miej tych ludzi w swojej opiece
9 miesięcy temu / MG
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.