DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Wielka Brytania: politycy-pedofile pod parasolem władz

Wielka Brytania: politycy-pedofile pod parasolem władz
fot. Pałac Westminsterski, siedziba Izby Lordów


Wiele wskazuje na to, że czeka nas jeden z największych skandali politycznych w Wielkiej Brytanii? Według niezależnego raportu opublikowanego we wtorek 25 lutego, brytyjskie instytucje polityczne – rząd, parlament i partie – przez dziesięciolecia przymykały oczy na przypadki pedofilii wśród polityków.

 

O sprawie doniósł szwajcarski portal Le Matin. Specjalny raport, do którego dotarli dziennikarze portalu, ukazuje „niezdolność do rozpoznawania nadużyć, fakty niedostrzegania tych przestẹpstw, stłumienia oskarżeń i aktywnej ochrony wysokich rangą pedofilów, w tym polityków”.

Raport powstał w wyniku niezależnego dochodzenia w 2015 roku, czyli po skandalu Jimmy'ego Savile'a, gwiazdy BBC, oskarżonego o setki agresji seksualnych. Dokument wskazuje na poważny problem specjalnego, ochronnego traktowania pierwszoplanowych osobistoṡci publicznych przez partie polityczne, policjẹ i sądownictwo.

 

Jako przykład przytacza przypadki deputowanych, Cyryla Smitha i Petera Morrisona, którzy uniknęli sprawiedliwości w latach 70. i 80., pomimo „ich aktywnego zainteresowania seksualnego dziećmi”. W 1969 roku Cyryl Smith przyznał się do molestowania seksualnego kilku nastolatków, ale nie poniósł żadanych konsekwencji prawnych. Brak było sankcji ze strony Partii Liberalnej, której był członkiem.

 

W obecnym dochodzeniu wspomniano również o cichym współudziale niektórych szefów Partii Konserwatywnej, którzy poinformowani o oskarżeniach przeciwko Peterowi Morrisonowi, „nie przekazali tych informacji  policji”. Morrison został mianowany prywatnym sekretarzem parlamentarnym premiera Margaret Thatcher w 1990 r. Rok później otrzymał tytuł szlachecki.  

 

Są to przykłady kultury politycznej, która bardziej ceni swoją reputację niż los pokrzywdzonych dzieci” - ubolewa raport. Le Matin pisze, że przeprowadzone dochodzenie nie znalazło jednak dowodów na istnienie „zorganizowanej sieci pedofilów” z udziałem polityków.

 

 

FLC


DATA: 2020-02-28 19:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.