DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Wicepremier rządu PiS o „intronizacji”: śluby prezydenta nie były oficjalną deklaracją państwa

Wicepremier rządu PiS o „intronizacji”: śluby prezydenta nie były oficjalną deklaracją państwa
fot.Tomasz Adamowicz/FORUM

Będąc gościem programu „24 minuty” w TVP Info Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wicepremier w rządzie Beaty Szydło Jarosław Gowin stwierdził, że politycy, którzy w minioną sobotę przyjęli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana robili to wyłącznie w swoim prywatnym imieniu.

 

Lider partii Polska Razem, będącej koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, ocenił na antenie TVP Info, że „intronizacja” Jezusa Chrystusa nie miała znaczenia politycznego. Politycy PiS przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu.

 

Politycy PiS dokonali tego „nie jako reprezentanci państwa”. – Nie jesteśmy bowiem państwem wyznaniowym. Uważam, że ślubów prezydenta Dudy nie należy traktować jako oficjalnej deklaracji w imieniu państwa polskiego. To po prostu dobry katolik, który w swoim sumieniu złożył takie ślubowanie wobec Boga – ocenił minister w rządzie PO-PSL, a obecnie PiS, Jarosław Gowin.

 

Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna. – Wszedłem do polityki po śmierci Jana Pawła II. Miałem poczucie, że opuścił nas ostatni król Polski. Ktoś, kto dla ogromnej większości Polaków był ojcem duchowym. Miałem poczucie, że w to miejsce muszą wejść tysiące nowych ludzi, a ja byłem jednym z nich. Okazało się, że jakoś polska polityka nie zmieniła się od tego czasu na lepsze, choć wielu polityków na początku próbowało być bardziej przyzwoitymi – stwierdził wicepremier w TVP Info.

 


Źródło: tvp.info

MWł
  


DATA: 2016-11-22 11:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Pielgrzym Chrystus ten niepełny Akt Intronizacji przyjął - były pewne widoczne znaki" też masz objawienia?
ponad 3 lata temu / JAWA
 
Art. 25 Konstytucji zabrania władzom państwowym działalności religijnej.
ponad 3 lata temu / JAWA
 
niemogę zcierpieć gdy widzę i słyszę tych kłamców pisowskich i ich popleczników . niczym nie różnią sie od po. zgraja złoczyńców . różnią się tylko sposobami czynienia zła Panu Bogu swieczkę a diabłu ogarek .
ponad 3 lata temu / jan
 
Oczywiście, że politycy przyjmowali Jubileuszowy Akt wyłącznie jako osoby prywatne i w swoim własnym imieniu. To co było 19 listopada, to był Akt zawierzenia, jako ostatni akord zakończenia 1050 rocznicy chrztu Polski, To był Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana! a szerzej w całym Kościele zakończenie Roku miłosierdzia. ***To był dobrowolny akt dla każdego.*** To był kompromis zawarty z różnymi grupami "intronizatorów" co głosili wprost heretyckie nauki! jak ogłaszanie Chrystusa Królem Polski! sprowadzenie przesłania Rozalii do politykierstwa *** Poczytać więcej z wyjasnień bp Czai.
ponad 3 lata temu / Teresa
 
Czy p.Gowin był w Krakowie 19.11? Czy p. Gowin otrzymał status reprezentowania w tej kwestii Rządu Polskiego? ?Zdaniem polityka działalność polityczna zgodna z Ewangelią jest trudna.? Czyli życie w Prawdzie! Gdyby oddał się pod Panowanie Jezusa Chrystusa Króla Polski było by zdecydowanie łatwiej żyć zgodnie z Prawdą. Polityk dba o dobro wspólne narodu. Polityk, który debatuje nad dobrem, czy ono jest dobre dla narodu jest zdyskwalifikowany jako polityk. Celem ostatecznym polityka powinno być Dobro Najwyższe, a nie urząd, żeby był dobrym politykiem dbającym o dobro wszystkich.
ponad 3 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Pamiętajmy to zawsze że każdy ,nawet najbardziej oficjalny i publiczny człowiek umiera całkiem prywatnie.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.