DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Wicepremier Emilewicz przeciwko konwencji stambulskiej: popieram jej wypowiedzenie

Wicepremier Emilewicz przeciwko konwencji stambulskiej: popieram jej wypowiedzenie
Minister Jadwiga Emilewicz. FOT.:Adam Guz/KPRM-Kancelaria Premiera from Poland/Public domain

Konwencja stambulska budzi ogromne kontrowersje. Dyskutowaliśmy o tym w Porozumieniu. Popieram wypowiedzenie tej konwencji – powiedziała w Polsat News wicepremier Jadwiga Emilewicz.

 

Konwencja stambulska to Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Została podpisana 11 maja 2011 r. w Stambule. W ubiegłym tygodniu minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przygotowuje się do jej wypowiedzenia. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej tłumaczyła w programie „Polski punkt widzenia", że Polska złożyła już swoje zastrzeżenia do Konwencji.

 

W piątek na antenie Polsat News, w kontekście zapowiadanego na ten dzień protestu „Nie dla legalizacji przemocy domowej” organizowanego przez środowiska feministyczne, o wypowiedzenie konwencji stambulskiej pytana była wicepremier Jadwiga Emilewicz. Stwierdziła, że „konwencja budzi ogromne kontrowersje”. – Popieram jej wypowiedzenie – podkreśliła.

 

Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała w 2015 r. Już wtedy budziła ona kontrowersje. Przytaczano argumenty o jej niezgodności z Konstytucją RP oraz o zagrożeniu płynącym z niej dla polskich rodzin. 

 

W połowie lipca ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Zakłada ona wypowiedzenie promującej ideologię gender konwencji stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny mającą chronić tradycyjny model rodziny i tradycję chrześcijańską. Projekt ustawy przygotował Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Inicjatywa zyskała wsparcie kilkudziesięciu organizacji prorodzinnych.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-07-24 10:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po tym jak ta pani przemawiała z ambony na Jasnej Gorze, jest ostanią osobą, która powinna się wypowiadać w jakiej kolwiek sprawie.
9 dni temu / Janek
 
Z Polska liczą się w świecie! Nie bójmy się i podpiszmy wypowiedzenie konwencji! Jesteśmy na tyle silni, że za nami pójdą inni!
9 dni temu / adi1302
 
Mieliście pięć lat na jej wypowiedzenie. I nic.
9 dni temu / Zbigniew
 
Było pięć lat na jej wypowiedzenie. J
9 dni temu / Zbigniew
 
No od ponad 5 lat ja PiS wypowiada, ale za to bardzo czynnie pozwala na bluzniercze homoparady. Po czynach ich poznacie.
10 dni temu / gosc
 
Nie ma żadnego znaczenia czy pani Emilewicz PO czy jakiś inny wice/minister coś popiera czy nie popiera - liczą się tylko czyny, gadanie jest dla zmylenia ludzi...
10 dni temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.