DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Wiceminister Chorąży potwierdził, że rząd chce sprowadzać imigrantów

Wiceminister Chorąży potwierdził, że rząd chce sprowadzać imigrantów
Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

Ściąganie nad Wisłę imigrantów, w dużej mierze z krajów dość egzotycznych, jest celem rządu PiS. Oficjalnie chodzi o zasypanie wyrwy w rynku pracy. Priorytetem nie jest skłonienie do powrotu polskich emigrantów, ani naszych rodaków w ramach repatriacji. To wnioski wybijające z wypowiedzi Pawła Chorążego, wiceministra inwestycji i rozwoju.

 

Wiceszef resortu inwestycji i rozwoju wziął w czwartek udział w spotkaniu organizowanym przez Klub Jagielloński. Odpowiadał między innymi na pytanie, kogo w ramach swej polityki imigracyjnej chce ściągać do Polski rząd Mateusza Morawieckiego, m.in. dzięki ułatwieniom administracyjnym, i czy będą to przede wszystkim Ukraińcy oraz Białorusini, w ramach tzw. partnerstwa wschodniego.

W rozmowie padły nazwy faworyzowanych państw: Ukrainy, Białorusi, Armenii, Gruzji, Azerbejdżanu i Mołdawii. Coraz więcej pozwoleń na pracę uzyskują przybysze z Uzbekistanu i Kazachstanu. Z kolei, nie mogą ponoć liczyć na specjalne traktowanie obywatele krajów Bliskiego Wschodu ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

 

Według słów wiceministra, rząd zainteresowany jest ściągnięciem imigrantów ekonomicznych na stałe.

 

Na ten moment to jest rzeczywiście sześć krajów z preferencjami. W tej chwili jest nowelizacja ustawy o rynku pracy, która daje dodatkowe preferencje, liberalizuje przepisy dotyczące łączenia rodzin. Na ten moment nie ma zmian prawnych, które wychodziłyby poza tę listę. Jeżeli mówimy o kierunkach, to są przede wszystkim: Wietnam, Indie, zresztą to znajduje odzwierciedlenie w statystykach przyjazdowych – stwierdził Paweł Chorąży.

 

Przedstawiciel rządu przyznał, że wciąż trwa dyskusja wewnątrz Rady Ministrów o tym, z których państw Polska ściągać będzie pracowników. Dotychczas dominowali Ukraińcy, jednak imigracyjny potencjał tego kraju powoli się wyczerpuje się. Nie wiadomo też, jakie ułatwienia przygotują rządzący dla przybyszów potencjalnie zainteresowanych przyjazdem do Polski. Na razie zdecydowali się na przykład dopłacać obcokrajowcom do czynszu za mieszkania, czy tez pomagać im w nauce języka.

 

 

 

Z kolei prezes Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztof Kawęcki informował na łamach Naszego Dziennika, że w tym roku Polska przyjęła już 3 tys. imigrantów z Afganistanu, Algierii, Iraku, Iranu, Maroka, Tunezji, Turcji, Egiptu, Bangladeszu, Syrii i Libii.

 

W maju Rada Ministrów spotkała się z przedstawicielami Uzbekistanu w sprawie wiz pracowniczych. Uzbecy otrzymali ich już jak dotąd 1,2 tys., a planuje się przydzielenie kolejnych 3 tys. tego typu dokumentów.


Ponadto Warszawa planuje podpisanie z rządem Filipin dwustronnej umowy. Azjatom zależy na automatycznym przyznawaniu miejsca zamieszkania otrzymującym w Polsce pracę rodakom.
Jak ponadto podaje Krzysztof Kawęcki, zarówno Filipińczycy i Wietnamczycy otrzymają kartę pobytu na czas nieokreślony, zaś obywatele innych państw na lat 5. W planach rządu są rozmowy z Nepalem.

 

Co ciekawe, zgodnie z obowiązującymi zasadami, imigranci posiadający kartę tymczasowego pobytu, uprawnieni są do pobierania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. W 2017 obcokrajowcy mieszkający w Polsce otrzymali tym sposobem 25 milionów złotych.

 

 

Źródło: Facebook-Klub Jagielloński / Twitter-Monika Piskorz / nczas.com / „Nasz Dziennik”

RoM/NP

 

 


DATA: 2018-09-14 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Filipińczycy tak, Wietnam życzy też reszta nie z muzułmańskich krajów, tamzawsze się znajdzie minimum kilku terrorystów. Patrzcie na Czeczeńców niedawno zbierali fundusze na terrorystów.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Mój Boże. I pomyśleć, że głosowałam na PiS wyłącznie z tego powodu, że obiecali nie wprowadzać do Polski żadnych obcokrajowców. A teraz nie dość, że złamali obietnicę, to jeszcze przyjmują właściwie z samych muzułmańskich państw.
ponad 1 rok temu / Johanka
 
500+ będą dostawać Azjaci i jeszcze dopłaty do mieszkań. Rząd zdrady narodowej.
ponad 1 rok temu / normalny
 
Skandal!!! Teraz już jest chyba dla każdego jasne, że PiS to Partia interesów Syjonistycznych. Zamiast wdrożyć program zachęcający do powrotu do Polski Polaków z zachodu Europy (np. dopłaty do pensji przez jakiś czas czy zwolnienie z podatków) i sprowadzania repatriantów z Kazachstanu oni ściągają tu tysiące imigrantów z krajów muzułmańskich i miliony Ukraińców. Dokonują tego samego co na zachodzie, czyli podmiany populacji. To jest zdradziecka, masońska polityka. PiS to zdrajcy! Trzeba głosować za rok na Ruch Narodowy.
ponad 1 rok temu / Paweł1982
 
Gdzie prócz interesu banderowców, Chazarów, jest interes Polaków?
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Stara rosyjska doktryna przewidywała rozszerzenie terytorium Rosji okolo 100 km na stulecie. Widzimy teraz realizację tej doktryny, przy akompaniamencie anty-rosyjskiej propagandy. Nie po to wojska radzieckie wyszły z Polski bez wystrzału, by pozostawić próżnię.
ponad 1 rok temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.