DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

WHO apeluje do rządów aby kreatywnie „walczyły ze znużeniem restrykcjami”

WHO apeluje do rządów aby kreatywnie „walczyły ze znużeniem restrykcjami”
Fotograf: Pavlo Gonchar/Archiwum: Zuma Press

Dyrektor europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Henri Kluge zaapelował do rządów państw europejskich, by nie rezygnowały z walki ze znużeniem społeczeństwa reżimem sanitarnym, spowodowanym pandemią koronawirusa. Zachęcił przy tym władze do kreatywności – podaje radiomaryja.pl.

 

„Koszt dotychczasowych wyrzeczeń był nadzwyczajny i wymęczył nas wszystkich, gdziekolwiek mieszkamy i cokolwiek robimy. W tych warunkach poczucie marazmu i braku motywacji jest naturalne” – czytamy w oświadczeniu. Według informacji zamieszonych na stronie WHO, znużenie obostrzeniami odczuwa już ponad 60 proc. niektórych społeczeństw.

 

Kluge zaapelował do rządów państw, by nie rezygnowały z działań na rzecz powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jego zdaniem skłonienie społeczeństwa do większego zaangażowania, wymaga nieustannego badania nastrojów społecznych, oraz wdrażania „kreatywnych rozwiązań” (cokolwiek to znaczy – red.). Jako przykład podał organizowanie tzw. „pływających kin” na łodziach czy tworzenie „baniek społecznych” w środowiskach pracy.

 

„Mimo trudności, Covid-19 zmusza nas do wyjścia poza nauki biomedyczne w naszej odpowiedzi na pandemię” – oznajmił Henri Kluge.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-10-07 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasz rząd podszedł bardzo kreatywnie - pokolorował całą Polskę na żółto! W razie gdyby się żółty znudził, to można jeszcze na czerwono.
1 miesiąc temu / Niech rzyje rzo
 
Kreatywne rozwiązanie: zaśpiewaj wesołą piosneczkę, to dostaniesz 20% rabatu na covidowy mandat. Albo: jeśli uzbierasz pięć mandatów dostaniesz dodatkowe 10% zniżki lub komplet garnków za jedyne 299 PLN. Można? Można!
1 miesiąc temu / Polak potrafi
 
Czy rządy krajów i Polski opłacane przez podatników realizują przede wszystkim ponadnarodowe cele?????
1 miesiąc temu / Stan
 
No oczywiście w ramach przeciwdziałania marazmowi zawsze można opornego obywatela spałować, zastraszyć, zaszczuć, znieważyć, ośmieszyć, opluć, wyzwać itp. Może da się wtedy złamać.
1 miesiąc temu / Babcia
 
Covid jest próbą wiary i wstępem do oczyszczenia świata.
1 miesiąc temu / Atanazy
 
Będą nas tak męczyć tymi maskami i innymi obostrzeniami aż do "zbawiennej" szczepionki z czipem. Wtedy dadzą Ci wybór: albo dalej będziesz miał restrykcje, albo przyjmiesz szczepionkę...
1 miesiąc temu / Filip
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.