DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

WHO: osoby „bezobjawowe” rzadko przenoszą koronawirusa. Nie ma potrzeby ich izolować

WHO: osoby „bezobjawowe” rzadko przenoszą koronawirusa. Nie ma potrzeby ich izolować
Fot. Pixabay

Światowa Organizacja Zdrowia mimo, że alarmuje, iż przybywa zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, to jednak zaznaczyła, że ​​reakcje rządów  powinny koncentrować się na wykrywaniu i izolowaniu jedynie zarażonych osób z objawami choroby. Osoby zarażone, ale „bezobjawowe” mają znikomy wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

 

Wstępne badania przypadków z wczesnej fazy epidemii COVID-19 sugerowały, że wirus może się rozprzestrzeniać, nawet jeśli ludzie nie mają objawów. Jednak w poniedziałek przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia stwierdzili, że pacjenci z koronawirusem bez objawów nie rozprzestrzeniają wirusa, wątpiąc w obawy niektórych badaczy, że choroba może być trudna do opanowania z powodu bezobjawowych infekcji.

 

Wyjaśniono, że u niektórych osób, szczególnie młodych i generalnie cieszących się dobrym stanem zdrowia, nigdy nie rozwiną się objawy albo co najwyżej wystąpią łagodne symptomy zakażenia. U innych mogą wystąpić jakieś objawy dopiero po kilku dniach od zarażeniu.

 

Wstępne wyniki badań z początku epidemii sugerowały, że wirus może przenosić się z osoby na osobę, nawet jeśli nosiciel nie miał objawów. Ale urzędnicy WHO twierdzą teraz, że chociaż może wystąpić bezobjawowe rozprzestrzenianie się, nie jest to główny sposób przenoszenia koronawirusa.

 

– Z danych, które posiadamy, nadal wydaje się rzadkie, by osoba bezobjawowa faktycznie przekazała wirusa drugiej osobie – mówiła dr Maria Van Kerkhove, szefowa działu chorób i chorób odzwierzęcych WHO na konferencji prasowej w siedzibie WHO  w Genewie. „To bardzo rzadkie” – dodała.

 

Reakcje rządowe powinny więc koncentrować się na wykrywaniu i izolowaniu jedynie zarażonych osób z objawami oraz śledzeniu każdego, kto mógł się z nimi skontaktować – stwierdziła Van Kerkhove.

 

Potrzebne są dalsze badania i dane, aby „prawdziwie odpowiedzieć” na pytanie, czy koronawirus może rozprzestrzeniać się szeroko przez bezobjawowych nosicieli – dodała Van Kerkhove.

 

– Mamy wiele raportów z krajów, które przeprowadzają bardzo szczegółowe śledzenie kontaktów – zaznaczyła. – Obserwują bezobjawowe przypadki. Obserwują kontakty. I nie znajdują dalszego przekazu wtórnego. To bardzo rzadkie – wyjaśniła.

 

Jeśli bezobjawowe rozprzestrzenianie się nie okaże się głównym motorem transmisji koronawirusa, konsekwencje dla polityki mogą być ogromne. W raporcie amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowanym 1 kwietnia przytaczano „potencjał bezobjawowej transmisji” jako przyczynę znaczenia dystansu społecznego.

 

„Te odkrycia sugerują również, że aby opanować pandemię, może nie wystarczyć, aby tylko osoby z objawami ograniczały kontakt z innymi, ponieważ osoby bez objawów zarażenia mogą przenosić infekcję” – twierdziła CDC.

 

– Naprawdę chcemy się skupić na śledzeniu symptomatycznych przypadków – wyjaśniła przedstawicielka WHO. – Gdybyśmy rzeczywiście śledzili wszystkie symptomatyczne przypadki, izolowali je, śledzili kontakty i poddawali dane osoby kwarantannie, drastycznie zmniejszylibyśmy rozprzestrzenianie epidemii – oceniła.

 

Źródło: cnbc.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-06-09 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@lil ''WHO wycofało się tego stwierdzenia'' - tzw. freudowska pomyłka, czyli zahaczyli o prawdę.
5 miesięcy temu / E
 
WHO wycofało się tego stwierdzenia
5 miesięcy temu / lil
 
WHO to organizacja skompromitowana i niegodna zaufania - w której prym wiodą chińscy lobbyści-komuniści.
5 miesięcy temu / moim zdaniem
 
98 procent "zakażonych" górników w Polsce nie ma objawów koronawirusa. Z powodu tych zakażeń pewni ludzie rządu PiS zamknęli na kilka tygodni 12 kopalń. Może powinni zostać postawieni przed trybunałem stanu?
5 miesięcy temu / Marzena
 
Ściema goni Ścieme ... sami nie wiedzą co jest co...a zarabiaja na tym kupe siana...ŚWIATOWY MISTRZOWSKI PRZEKRET
5 miesięcy temu / ludzik50
 
No to niech mi ktoś teraz wytłumaczy jak się pozarażali górnicy, mówi się bowiem, że wśród wykrytych tam przypadków 98% jest bezobjawowe. Coś tu mi nie gra! Bezobjawowcy nie zarażają ale jest ich mnóstwo, od kogo się zarazili?
5 miesięcy temu / Wojciech
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.