DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Wezwanie do przemocy w Szczecinie, jad nienawiści w „GW”. Chcą zrobić z Kościołem „porządek”

Wezwanie do przemocy w Szczecinie, jad nienawiści w „GW”. Chcą zrobić z Kościołem „porządek”
N/Z dziennikarz śledczy, pisarz Tomasz Piątek, dziennikarka Eliza Michalik. Fotograf: Adam Chelstowski Archiwum: Forum

„I nie mówcie mi, że są dobrzy księża. Nie ma. Każdy, kto dobrowolnie jest w organizacji, która niszczy ludzi, odpowiada za to. Dobrzy księża to ci, którzy już dawno z niej wystąpili”, tymi słowami redaktor Eliza Michalik puentuje swój paszkwil pt. „Prawdziwego Kościoła katolickiego w Polsce już nie ma”. Tekst został opublikowany we wtorek na łamach „Gazety Wyborczej”.  Warto zwrócić uwagę na niepokojącą koincydencję. Otóż -  zapewne przez przypadek - materiał lewicowej publicystki poszedł do druku w czasie, kiedy w przestrzeni publicznej w Szczecinie ujawniono napisy nawołujące do fizycznej likwidacji księży katolickich.

 

W środowiskach lewicowych, zwykle mających usta pełne frazesów o zatrzymaniu fali nienawiści i hejtu, zapanowała zgodna cisza. Nie ma głosów oburzenia na namowy na traktowanie biskupów jak cennego trofeum łowieckiego. Za to jak na zawłołanie pojawiła się napastliwa publikacja wymierzona w Kościół i księży, upatrująca „przyszłości” Kościoła w Jego całkowitym upadku, bo w swego rodzaju protestantyzacji, której to scenariusz już kreśli Autorka paszkiwla. 

 

Bo powiedzieć, że wynurzenia Elizy Michalik są przesiąknięte nienawiścią, to zbyt mało. To treści z pogranicza totalnej pogardy i swoistego amoku. Co tak zbulwersowało Michalik? Czy chodzi o naukę Chrystusa nakazującą „miłować bliźniego jak siebie samego”? Nie! A może redaktor sprzeciwia się przykazaniom Dekalogu jak „Czcij ojca swego i matkę swoją”, „Nie zabijaj” czy „Nie kradnij”? Też nie! Może więc przeszkadza jej Prawda Wiary, która mówi, że „Pan Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło – karze”? Z tym prawdopodobnie Michalik również nie ma problemu, a przynajmniej o tym nie wspomina. Problemem jest – jakże by inaczej – nauka Kościoła dotycząca małżeństwa, moralności, seksualności oraz tzw. ideologii gender i LGBT.

 

Michalik sugeruje, że Kościół wymyśla sobie „grzechy”, aby przez to wzmacniać nienawiść wśród Polaków, „tworzyć w ludziach sztuczne poczucie oddzielenia, różnic, kreować wrogów”. Wszystko to, aby straszyć wiernych, że w przeciwnym razie „nie będzie zbawienia”. W rzeczywistości, jak sugeruje lewicowa publicystka, nie chodzi o żadne zbawienie, tylko „fizyczne przetrwanie” Kościoła, jako instytucji, która „ma dużo kasy i władzy”.

 

Co ciekawe: to właśnie pieniądze, jakie mają wylewać się z kieszeni kapłanów i przywileje czyniące z Kościoła Katolickiego w Polsce instytucję totalnie uprzywilejowaną są drugą kwestią, która „boli” Elizę Michalik. Jej zdaniem odebranie ich Owczarni Chrystusa z miejsca zmieniłoby podejście duchownych do homoseksualizmu, ponieważ jest on według redaktor „normalną rzeczą”. A tak „szarlatani w sutannach”, jak określa księży Michalik, nie robią nic innego, tylko „zaglądają innym pod kołdrę” i chcą „zajmować się życiem innych”.

 

To jednak nie wszystko! W ocenie Michalik odebranie pieniędzy i przywilejów Kościołowi miałoby jeszcze jeden „pozytywny skutek”, mianowicie – likwidację spowiedzi. Ludzie nie znaliby wówczas pojęcia „grzechu”, a co za tym idzie żyli by sobie „normalnie (…), popełniając czasem błędy i ucząc się na nich”.

 

Jeśli ktokolwiek myśli, że na tym koniec, ten jest w błędzie. Michalik twierdzi, że Kościół Katolicki nawołuje do przymusowego leczenia tzw. osób LGBT i jest to tak naprawdę jedyne, co trzyma przy nim zdecydowaną większość wiernych. Gdyby nien „postulat”, to z miejsca wszystkie świątynie katolickie w Polsce stałyby się puste.

 

„Ludzie nie potrzebują do niczego gromady dziwnych facetów w sukienkach, którzy żyją w męskiej komunie, oderwani od rzeczywistości, tworząc sobie jakiś dziwny, zamknięty, skoszarowany świat, pełen ciemnych zaułków ich własnych obsesji, zboczeń i wynaturzeń, krzywdząc innych i usiłując wmawiać każdemu, że z nim coś nie tak”, pisze. Następnie nazywa kapłanów „gromadką hipokrytów”, a hierarchów „kilkunastoma smutnymi starszymi panami, często z nałogami lub brudami zamiecionymi pod dywan”. Dodaje, że gdyby wierni w końcu się zbuntowali, to okazałoby się, że „zdanie księży nikogo nie obchodzi”.

 

Odnosząc się do kwestii leczenia homoseksualistów, co mają tak mocno popierać polscy kapłani, Michalik rzuca kolejne wyzwiska, które kwituje stwierdzeniem, iż „polski kler jest niedouczony i w wielu przypadkach po prostu zwyczajnie głupi” i dlatego wzywa, aby „zrobić z Kościołem porządek”, czyli „odciąć go od wpływu na życie publiczne i stanowienie ustaw”, „odebrać przywileje”, usunąć lekcje religii ze szkół” etc. „To zgniła moralnie, do cna skorumpowana politycznie instytucja, która od dziesiątek lat obok przyzwoitości nawet nie przechodziła i prawdopodobnie nie rozpoznałaby jej, nawet gdyby dostała od niej kopniaka w cztery litery”, dodaje.

 

Na koniec Michalik stwierdza, że „wszystkie rytuały, obrzędy, kadzidła, dzwony, procesje, wypasione kiecki liturgiczne” napawają ją obrzydzeniem, ponieważ są niemoralne i sprzeczne z naturą, nie to co homoseksualizm, który zdaniem redaktor jest czymś „normalnym”.

 

„Mam już szczerze dość tych kościelnych hipokrytów i faryzeuszy i uważam, że jedyne lecznice, jakie powinny w Polsce powstać – i to szybko – to te, które wyleczą ich samych ze skrajnego egoizmu i głupoty oraz oduczą szczucia, pokazując straszne i często nieodwracalne skutki przemocy, jakiej dopuszczają się od dawna na polskim społeczeństwie. I na taką lecznicę się zrzucę i za terapeutów dla katolickich księży zapłacę”, podsumowuje Michalik.

 

Napastliwy tekst Elizy Michalik musi budzić niepokój. Zapewne przypadkowo, niemniej poszedł on do druku w czasie, kiedy w przestrzeni publicznej w Szczecinie ujawnione zostały napisy nawołujące do fizycznej likwidacji księży katolickich. 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-02 06:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy Pasterze milczą, zaczynają wołać kamienie. Trudno odmówić racji Pani Elizie, która obdarzona już szacunkiem "nakazanym" przez Konferencję Episkopatu najwyraźniej nabrała skrzydeł, trudno odmówić jej racji gdy zauważa np., że fałszywy kościół katolicko-reformowany wymyśla sobie grzechy, np. grzech antysemityzmu, grzechy klimatyczne, grzechy przeciwko fałszywej pandemii, grzechy nieposłuszeństwa nadużyciom władzy duchownej, itp. Trudno nie przyznać jej racji, że ci duchowni, którzy opierają katechezę na dziecinnym klaskaniu, tańczeniu, pseudoekstazach stadionowych, itp. być może są "oderwani od rzeczywistości". Trudno zaprzeczyć też niedouczeniu duchowieństwa - wielu kapłanów nie zna podstaw wiary katolickiej. Pani Eliza naturalnie jest rozgoryczona, że osoby dotknięte wynaturzonymi skłonnościami same szukają pomocy, bo wściekłe kobiety nazywające dewiację "normalnością" nie są im w stanie pomóc wyzwolić się od niszczących ich nienaturalnych popędów.
2 miesiące temu / Murem
 
"Biedba kobieta"? Biedni to jesteśmy my, jeżeli dalej nasi pasterze, przywódcy moralni i elita pozostaną bierne. Rozumiem że czekamy, aż poleje się krew. @Iskierka 10/10.
2 miesiące temu / bjs
 
Oj tam, Oj tam ...Jest WOLNOŚĆ SŁOWA szczególnie po stronie lewaków , bo katolikom nie przystoi odpowiadać wrogością na wrogość, pluciem na opluwanie. Nawet ostatnio mamy NOWE przykazanie ze strony neo-kościoła SZANOWANIE zboczeńców i zgłębianie ich problemów odmienności. Nikt jednak z Biskupów KEP nie wziął pod uwagę siły rażenia NIENAWISTNEGO przekazu ze strony LEWACTWA i bezczelnej NAPASTLIWOŚCI tych niebezpiecznych ludzi. To jak ? Mamy bronić naszych rodzin ? Mamy bronić naszych Pasterzy ? Czy też dać się "zlikwidować" ? I kto tu PROMUJE FASZYZM ? Dlaczego prokuratura nie wszczyna postępowania ?
2 miesiące temu / iskierka
 
Kobieta wmawia Kościołowi wszystkie swoje zachowania i obsesje. Z jednej strony oskarża Kościół, że chce leczyc siłą homoseksualistówco nie jest prawdą, a sama uwaza,że nalezy tworzyć lecznice leczące na siłę księzy. Być może kobieta opetana, a być może tylko niezbyt mądra.
2 miesiące temu / Gosciówa
 
A ja się pytam kiedy usunie się żydowską zarazę Gazetę Wybiórczą. Może ona przeniesie się do kraiku po drugiej stronie morza śródziemnego. O ile wiem to dworzec gdański też jest czynny, jest skąd jechać.
2 miesiące temu / Johnny
 
Protestantka Eliza jest najeżona na Kościół katolicki nie od dzisiaj.Powiem, że jest w tym najeżeniu zabawna, bo na każdym kroku widać jej nieznajomość Kościoła. Snuje więc pełne uproszczeń uogólnienia. Jakieś zaburzenie umysłowe. Widziałem kiedyś jak ateistyczny, ale mądry profesor Mikołejko odpowiadał na jej pytania, prostując błędy i stereotypy jej spostrzegania świata.Tak to jest, jak poczucie taktu i intelektualne podejście zastępuje BOJOWY DUCH.
2 miesiące temu / Lemur
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.