DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Węgry przeciwko konwencji stambulskiej. „Nie ma zgody na popieranie ideologii gender”

Węgry przeciwko konwencji stambulskiej. „Nie ma zgody na popieranie ideologii gender”
źródło: pixabay.com

Węgierscy parlamentarzyści w zdecydowanej większości opowiedzieli się za deklaracją polityczną, w której odrzucono wprowadzenie w kraju konwencji stambulskiej.

 

W deklaracji, zgłoszonej przez współrządzącą Chrześcijańsko-Demokratyczną Partię Ludową (KDNP), wezwano rząd Węgier, by „nie podejmował kroków na rzecz uznania konwencji” i aby „w instytucjach UE zajmował stanowisko, że Unia nie powinna przyłączać się do tego dokumentu”.

 

W dokumencie podkreślono, że konwencja stambulska opiera się na definicji tzw. płci społecznej, a węgierski parlament „nie chce włączać pojęcia płci społecznej do prawa narodowego” i nie podziela poglądów zawartych w konwencji w kwestii gender.

 

„Mamy prawo ochronić nasz kraj, naszą kulturę, nasze prawa, tradycje i wartości narodowe, którym nie może zagrażać ani odbiegająca od przekonań większości ideologia gender, ani nieograniczona lub przyznająca korzyści na podstawie płci społecznej imigracja” – napisano w deklaracji, przyjętej 115 głosami za, przy 35 przeciwnych i trzech wstrzymujących się.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 

Aby zaapelować do polskich posłów o zaskarżenie tzw. konwencji stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego, wystarczy wejść na stronę internetową ZatrzymajGender.pl/apel i złożyć swój podpis. Petycje z nazwiskami sygnatariuszy trafiają do posłów z klubów PiS, Kukiz ’15 oraz kół poselskich Wolni i Solidarni oraz Konfederacja.

 

 

 


DATA: 2020-05-05 16:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@R Zważywszy na fakt,że z kraju,który ma 9,664 milionów ludności, tylko 82 procent to Węgrzy, reszta to Rumuni,Niemcy,Romowie,Chorwaci, czyli kraj,który ma niecałe osiem milionów swoich rodzimych obywateli, nie ma żadnych zasobów naturalnych i dostępu do morza, pisanie życzeniowe,żeby Węgrzy stali się "potęgą światową",można traktować jedynie w kategorii ponurego żartu,kiepskiej ironii,albo całkowitej nieznajomości realiów.
2 miesiące temu / ollek
 
Dobrze że zwierzętom, różnego rodzaju dewianci nie mogą wyperswadować, że istnieje taki dziwoląg jak płeć społeczna. Bo już zapewne brakowałoby zwierzyny na świecie.
2 miesiące temu / ot co
 
Boże błogosław Węgrom i uczyń ich potęgą światową.
2 miesiące temu / R
 
buty czyścić Orbanowi...
2 miesiące temu / Wojtek
 
My Polacy niemamy co liczyć ,ze nasza władza wymówi te szkodliwa konwencje Stanbulska,Węgrzy maja super przywódcę ,my niestety,dużo mówią obiecują ,efektów brak,ale niema się co dziwić,to jest rząd lewicowy,mówiący ze jest prawica pozdrawiam.
2 miesiące temu / Kazimierz
 
Płeć społeczna to co to za zwierz? Powinni najpierw tego daemona opisać zanim mu się nada jakieś prawa! Wg. mnie jedyne prawo jakie należy się temu zwierzęciu to przymusowe leczenie psychiatryczne albo dobrowolny egzorcyzm, tak w ramach demokratycznego procederu prawa wyboru.
2 miesiące temu / Janusz z Koloni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.