DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Według nowego dyrektora ukraińskiego IPN-u mówienie o rzezi wołyńskiej jest „nieporozumieniem”

Według nowego dyrektora ukraińskiego IPN-u mówienie o rzezi wołyńskiej jest „nieporozumieniem”

Anton Drobowycz, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, który 17 grudnia 2019 roku zastąpił na tym stanowisku Wołodymira Wiatrowycza dał do zrozumienia, że w kwestii ludobójstwa Polaków na Wołyniu będzie kontynuował linię historyczno-polityczną swojego poprzednika. W rozmowie z portalem polukr.net Drobowycz stwierdził, że mówienie o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach jest… „nieporozumieniem”.

 

33-letni Drobowycz jest doktorem filozofii, szefem programów edukacyjnych w Centrum Holokaustu Babi Jar i wykładowcą Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Drahomanowa. Jest również ekspertem kijowskiego Instytutu Badań Społeczno-Gospodarczych.

 

Mowa o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach to nieporozumienie. […] Należy ocenić poszczególne akty przemocy, jeśli uznamy, że jest tendencja sumaryczna, to można będzie je wspólnie oceniać. Jeśli dojdziemy do wniosku, że ukraińskie oddziały dokonywały ataków na Polaków, a potem miały miejsce działania realizowane przez stronę polską wobec ludności ukraińskiej – i w obu wypadkach miały miejsce ataki na ludność cywilną, to należy zidentyfikować winnych i ofiary po obu stronach – stwierdził Drobowycz.

 

Nie może być tak, że zbrodnie popełniały obie strony, a winna jest tylko jedna. Powinna istnieć równowaga, bazująca na naukowych faktach i powadze do ludzkiej godności – oświadczył szef ukraińskiego IPN.

 

Co ciekawe, zdaniem Drobowycza Ukraińcy i Polacy są „po tej samej stronie barykady w walce o godność i sprawiedliwość”. – Jeśli jest i trzecia strona, która chce, abyśmy ze sobą sprzeczali się o historię, to należy zrobić wszystko, aby nie udało się osiągnąć jej tego celu – przekonywał.

 

Na uwagę, że uchwała polskiego Sejmu mówi wprost o ludobójstwie, stwierdził że Ukraina nie ma wpływu na treść uchwał przyjmowanych w Polsce; może jedynie prezentować własne stanowisko. – Powinniśmy mieć nadzieję, że przyjmą oni do wiadomości nasz punkt widzenia i wprowadzą odpowiednie poprawki. Do takich zmian należy dochodzić drogą dialogu – oświadczył Drobowycz.

 

Źródło: polukr.net

TK


DATA: 2020-01-02 13:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To wielka zbrodnia na Polakach, znęcanie się z okrucieństwem , historia powinna tego ludzi uczyć by zapobiec podobnej sytuacji, ukraińscy byli gorsi od Niemców , posłuchajcie relacji Polaków co jeszcze żyją i byli świadkami tej zbrodni
ponad 1 rok temu / Caro
 
NIEPOROZUMIENIE to mówienie o "narodzie ukraińskim" i "państwie ukraińskim". NIEPOROZUMIENIE to nazywanie tej bezpańskiej przestrzeni między Polską a Rosją "strategicznym partnerem i sojusznikiem". NIEPOROZUMIENIE to mówienie o tym że od tego państwa zależy niepodległość Polski.
ponad 1 rok temu / Punk Tadeusz
 
A moze strona ukrainska przyjmie do wiadomosci polski punkt widzenia i wniesie poprawki do swojego punktu widzenia,i przeprosi Polaków za bestialski e mordy dokonane na poskich niewinnych sąsiadów
ponad 1 rok temu / Jaszczurka
 
Polacy znamy dobrze Ukraińców, a oni raz jeszcze utwierdzają nas w tym że absolutnie nie można im ufać! Trzeba mieć na nich b. baczne oko! Wszystkim zaś którzy niech chcą żyć w kłamstwie: to już jest linia cięgła.....
ponad 1 rok temu / Slawomirr Roch
 
...go skonsultować z prezydentem Czech lub Słowacji. Ostatnio wypowiedział się na ten temat bardzo precyzyjnie, cytując rozkazy UPA.
ponad 1 rok temu / Trzeba
 
No ale PiS kocha banderowców. Dadzą nam jeszcze kiedyś popalić. Putina też poprzez swoje "kochanie" ruskich zapędzili do obozu "naszych żydowskich przyjaciół z USA i Izraela" zwolenników ustawy 447. Jak nas razem przycisną to nam kieszeń zaciąży. Oczywiście PiS będzie walczył jak lew tylko polegnie jak mucha.
ponad 1 rok temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.